Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkavonalú német juhász jó...

Munkavonalú német juhász jó hobbykutyának?

Figyelt kérdés
Persze mennék vele ide-oda, talán még egy IPO-t is lerakok vele, ha olyan a kutya, de inkább ,mint hobbykutya tartanám. Megfelelne? vagy túl munkamániás ehhez ?

2012. okt. 28. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Hát én nem kísérletezgetnék. Biztos ki lehet fogni ott is nyugis kölyköt, ami meg pont munkára nem jó, de ha véletlenül mégis pörgős lesz, megkattan munka nélkül, vagy te kattansz meg a viselkedési problémáitól. Verébre nem lövünk ágyúval.
2012. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
egy munkavonalu kennelben sem mindegyik kiskutya alkalmas a sportra. de az már olyan 8-9 hetes korban eléggé látszik. Ebben tud neked segiteni a tenyésztő, sőt még örülni is fog neked, ha ilyen tipsus kutyát szeretnél.
2012. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen, van ilyen, persze nem a legaktívabb kölyköt kell választani az alomból és érdemes a tenyésztő tanácsát megfogadni, de normális mértékű testi-lelki fárasztással tökéletes társ lehet. Egy malit viszont már nem ajánlanék "csak" hobbi kutyának.
2012. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alexphoto ***** válasza:
58%

Nekem az a véleményem, hogy a németjuhász kutya az egyik legintelligensebb. Amelyik a szemedbe néz és figyel rád, az mindenben hűséges társad lesz. Azt komoly munkára is foghatod, de hoby kutyának, játszani is a legjobb. Idős szüleimnek van kettő, ők már sokat nem tudnak velük foglalkozni, de élvezik a két okos álllat jelenlétét, mert mindent tudnak, ami körülöttük történik. Mindent első szóra értenek, szót fogadnak. Nagyon jó megfigyelők, ismerik aszüleim szokásait. Ha anyám valamilyen kulcsot, vagy kerti szerszámot vesz kezébe, már szaladnak előre, tudják mi lesz a meló. Minden lépésükben követik, nagyon szeretni valóak, sosem csinálnak butaságot. Én Angliában dolgozok, több havonta megyek haza, hihetetlen nagy örömmel fogadnak, mert tudják, hogy megyünk a mezőre, erdőszélére. Pórázt csak kis korukban használtam, nehogy elszökjenek. Most soha nem kell semmiért szólni, velem jönnek és élvezik a szabadságot. Élmény velük lenni, mert minden szavamra figyelnek.

Szerintem az egyik legjobb választás a németjuhász. Bármire fogod használni a kutyát, sok örömet fog okozni.

2012. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem pont ilyenem van. Munkavonalból családi kutyának. Hogy miért választottam munkavonalasat? Mert nem szeretem a guggolva járós típust, csapott háttal. És a munkavonalból még talán jobb kutyákat lehet kifogni. Ja és nem mellesleg lakásban van, bizony. És még mindig jobban jár, hogy lakásban van és mindenhova jár velem, mint hogyha kerben lenne egész életében, és nem vinném sehova!

Munkamániás lesz, arra készülj fel, mert én is a passzívabb kölyköt hoztam el... de labdamániás és nagyon pörög-ha kiviszem a parkba! Arra készülj fel, hogy nem lesz elég neki a sima sétálgatás, pláne, ha olyan lesz, mint az enyém, hogy a gazdi és a labda mindig előbbre való, mint a többi kutya, szoval arra kb csak kis %-ban számíthatok, hogy a futtatón majd kiszaladgálja magát a többiekkel, mert ott is rám figyel és arra, hogy labdázzunk.

Nagyon jól fog teljesíteni, ha suliba viszed, nekünk csak 2 hibapontunk volt az alapfokon (még kölyök volt), és az órákon kívül nem sokat gyakoroltam vele pedig. Ilyen szempontból tényleg 'gép-szerűen' dolgozik! Azt is tudom, hogy ha lesz egy másik kutyám, az tutira nem fog így engedelmeskedni, mert ő már kicsit túlzásba is viszi. Eszébe nem jutna elszökni tőlem. Imádom!

2012. okt. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!