Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a fajtákróL:shiba inu, szibériai husky, shetlandi juhász, ausztrál juhász, kis münsterlandi vizsla, német közép és nagy spitz, skót juhász, border collie?

Figyelt kérdés
melyik való családi környezetbe?mennyire megbízható?hogy jönnek ki más kutyákkal és egyéb háziállattokkal?mennyire jó társkutyának?melyikben van hajlam arra hogy terelgesse vagy kapdossa az embert?

#husky #Border collie #shiba inu #skót juhászkutya #ausztrál juhász #shetlandi juhászkutya #német nagy spitz #német közép spitz #kis münsterlandi vizsla
2012. okt. 28. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a huskyról tudok nyilatkozni, mert azom van, 2 is.:)

Ő való családi környezetbe, nagyon szeret a család közelében lenni, annál inkább kevésbé egyedül, a család összes tagját szereti, nem igazán egy gazdás kutyák, persze a gazdájára hallgat legjobban, meg ahhoz kötődik legjobban. Gyerekekkel is tökéletesen kijönnek.

A megbizhatóságot mire érted?

Más állatokkal,kutyákkal jól kijönnek ha hozzá vannak kölyökkortól szoktatva. Ha nincsenek, akkor előjön a vadászösztön és megfogja a kisebb állatokat.

Egyáltalán nincsen hajlama az agresszióra, de fontos a nevelés is, ezt ne felejtsük el, bármelyik fajtát ellehet rontani, de ha vmiben akkor abban teljesen biztos vagyok, hogy a huskyjaim soha, semmilyen körülmények között nem harapnának meg, evés közben sem, úgy turkálok a káajájukban ahogy csak szeretnék, de hozzáteszem én igy neveltem, szóval ez rajtad fog állni.

Annyit hozzátennék, hogy hihetetlenül gyönyörű kutyák, de viszont a mozgás igényük is nagy, makacsok, nem az a mindenáron a gazdi kedvébe járó fajta. Szóval sportosabb életmódhoz tökéletes, ha szeretsz futni, bicajozni, túrázni ökéletesen jók erre, és családi kutyának is, de fontos, hogy azért legyen napi mozgásuk, bár tudok oylan huskyt aki élete végéig elvolt csak a kertben de azért valjuk be, hogy nem ezaz igazi élet egy kutya számára sem.

2012. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én egyszer régen azt olvastam hogy egy házaspárnak volt 2 csecsemője és egy husky-ja és egyszer mikor a szülők kint voltak a kertben addig a kutya beugrott a rácsoságyba és szétszedte őket.pontosan már nem emlékszem hogy husky volt vagy malamut de valami ilyesmi.és hogy ilyet tenne egy husky féltékenységből?
2012. okt. 28. 15:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az malamut volt és már egy régi ügy. Első számú szabály, soha,de soha ne hagyj kutyát egyedül gyerekkel.Semmilyen kutyát se.
2012. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az ausztrál juhászt tudom ajánlani.

Gyerekekkel jól kijön, megbízható, engedelmes. Mivel juhászkutya hajlamos arra hogy terelgessen. Tökéletes társ, elég aktív, de nem olyan pörgős mint egy border collie.

2012. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mint,ahogy irták előttem is az malamut volt.

Gyereket egyedül nagy felelőtlenség akármilyen fajtájú kutyával együtt hagyni. Az én kutyáim nevelve vannak, soha nem bántanának senkit, főleg nem családtagot.

Eredetileg a huskynak nem szabadna bántani a gyerekeket, régen a törzsekkel akikkel együtt éltek a hidegbe beengedték a lakásukba és vigyáztak is a gyerekekre.

De ezt kihangsúlyoztam először is, hogy a rossz neveléssel, nem foglalkozással bármilyen fajtájú kutyát ellehet rontani.

Tessék, itt egy szinte tökéletesnek mondható leirás a huskykról:

A Szibériai Husky egyike a legősibb kutyafajtáknak, szépsége, kedvessége, gyermekszeretete, gyorsan népszerűvé tette világszerte. Azonban szánhúzó mivolta felruházza számos olyan tulajdonsággal is, melyek mégsem teszik mindenki számára ideális társsá. Hihetetlen mennyiségű energia buzog benne, égeti a vágy, hogy fusson, független jelleme képtelenné teszi arra, hogy szolgamód lesse gazdája minden óhaját. Igényli az aktivitást, a társaságot, azt szereti, ha a középpontban lehet. Mindebből adódóan a Husky csak azoknak ajánlható, akik jó adag humorérzékkel és türelemmel vannak megáldva, élvezik a kihívásokat, s mindazonáltal értékelik a fajta szépségét, megértik örökségét és tiszteletben tartják eredeti funkcióját.

A Szibériai Husky tagadhatatlanul egyike a leggyönyörűbb kutyáknak. Az évek során feltűnő megjelenésének köszönhetően az egyik legnépszerűbb kutyafajta vált belole. Szépségük mellett elragadó személyiségük, lelkes, játékos természetük és magas inteligenciájuk is hozzájárult kedveltségükhöz.

A Szibériai Husky elsosorban KUTYA ? nem pedig vadállat, vagy félig farkas ahogy a tájékozatlanabbak hiszik. A fajta Észak-kelet Ázsiából ered ahol a Chukchi (Csukcs) törzsek tenyésztették kifejezetten szánhúzásra. A század elején, 1909 körül jutottak el nagyobb számban Alaszkába ahol az aranyláz idején egyre népszerűbbek lettek a szánhúzóversenyek. Az alaszkai hajtók hamar felismerték a fajta képességeit, így rövid idő alatt a versenyek legismertebb és legkedveltebb kutyafajtája lett.

1925 telén hirtelen még több figyelem irányult a fajtára, ugyanis az elszigetelt Nome városában Difftéria járvány tört ki. Az oltóanyagot Anchorage-bol Nenanna-ba még el tudták juttatni vonaton, de a fennmaradó 658 mérföldet csak kutyaszánon lehetett megtenni. A fogatok egymást váltva 5 és fél nap alatt szállították el a szérumot Nome-ba. A leghosszabb távot, 340 mérföldet Leonard Seppala tette meg Szibériai Husky fogatával.

A fajtát hivatalosan 1930-ban regisztrálta az AKC (Amerikai Kennel Klub).

A Szibériai Husky elbűvölő, kedves de ritkán hízelkedő kutya. Ez a gyengéd és barátságos természet talán a múlt öröksége: a Csukcs emberek nagy becsben tartották kutyáikat, bevitték sátraikba, gyermekeik játszottak velük. Ma is érdemes megfigyelni a Huskyk ösztönös vonzalmát a gyerekekhez.

A Szibériai Husky éber, aktív és könnyen alkalmazkodó fajta. Rendkívül értelmes, inteligens de független személyisége gyakran próbára teszi a gazda találékonyságát. Sokoldalúsága folytán jó társra lelhetnek benne különböző korú és érdeklődésű emberek. Jól alkalmazkodnak a különböző szituációkhoz, idősebb kutyák is könnyen beilleszkednek egy új családba. Ne gondolkodj sokat egy felnőtt Husky befogadásán, mert bár elszalasztod a bájos kölyökkorszakot, megúszhatod az erre az időszakra jellemző nem kevés gondot is. Bár ragaszkodása családjához igen erős, nem egy-emberes kutya. A Huskyk nagyon barátságosak mindenkivel, beleértve az idegeneket is, így a legkevésbé sem alkalmasak házőrzőnek. Idegen kutyákkal szemben is barátságosan, udvariasan viselkednek. Bár ha megtámadják őket készek és képesek megvédeni magukat.

Más fajtákkal összehasonlítva könnyen tartható kutyák. Nagyon tiszta állatok, szinte egyáltalán nem jellemző rájuk ?KUTYASZAG?. Kevés ápolást, fésülést igényelnek, kivéve persze a vedlési időszakot, amikor hihetetlen mennyiségű aljszőrzetet hullatnak. Egészséges, edzett fajta, az oltásokon kívül ritka vendégek vagyunk az állatorvosi rendelőben. Sokkal kevesebb táplálékot igényelnek, azaz jobban hasznosítják a táplálékot mint más fajták.

A Huskyk kifejezetten falkaállatok. Igénylik az aktivitást, a társaságot, azt szeretik ha a középpontban lehetnek. Ha sokat vannak egyedül, hamarosan gondoskodnak saját szórakozásukról, ami valószínűleg valamiféle rombolás lesz a kertben vagy éppen a lakásban, vagy még rosszabb esetben különböző szabadulási technikák kidolgozását jelenti.

Sportos kutyák lévén szükségük van a mozgásra és elegendő helyre ahol kiszaladgálhatják magukat. A Husky ügyes és hatékony vadász ezért nem túl megbízhatóak más házikedvencekkel kapcsolatban, bár nem egy helyen békésen él együtt a ház macskájával. Független jellemük képtelenné teszi őket arra, hogy szolgamód lessék gazdájuk minden óhaját. Gyorsan és könnyen tanulnak, de csak akkor fogadnak szót, ha abból nekik is hasznuk származik. Érdekelté kell tenni őket a feladat elvégzésében és soha nem szabad túlzásba esni a kiképzéssel. Sokan állítják, hogy a Huskyk nem taníthatók. Dehogynem! Viszont az biztos, hogy kifinomultabb módszereket kell velük szemben alkalmaznunk. Helyénvalóbb mindennap 5 percet fordítani a kiképzésére, mint hetente egyszer egy órát. A "drillezős", ülj!, fekszik! áll!, ülj!, fekszik! áll! módszer nem vezet náluk eredményre, csak megunják és megmakacsolják magukat.

Bárkinek, aki azon gondolkodik, hogy egy Husky-t választ társul, tájékozódnia kell a fajtáról. Sok a fajta iránt vonzódó ember azt hiszi, hogy a Husky is csak egy a kutyafajták közül. Pedig nagyon is különbözik a legtöbb fajtától.

Nagyon kedves, optimista, értelmes kutyák akik örömest megosztják veled az életüket mint egy barát, de sohasem úgy mint egy szolga.

Végül álljon itt kedvenc idézetem, Jamesa Maulden-tol, a Syntari kennel tulajdonosától:

-Ha azt mondom a Sheltie-mnek, hogy ugorjon le egy szikláról, engedelmesen megteszi. Ha ugyanezt mondom a Huskymnak, azt fogja mondani: "Csak utánad, Mami". Nos, szerinted melyik kutya az okosabb?

2012. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is csak a Szibériai Huskyról tudok nyilatkozni, rövidre fogom:

Családi környezetben nagyon jól érzi magát, mivel nem szeret egyedül lenni.

Nem túl megbízható, mert nagyon makacs kutya, többnyire a saját feje után megy. Hajlamos a szökésre és az ásásra.

Más kutyákkal nem agresszív, inkább érdeklődő.

A kisebb háziállatokat megöli. Ha ezt kiakarod belőle nevelni, akkor már kölyökkorában el kell kezdeni. Viszont hiába nől fel macska mellett, ha a macska folyamat elszalad előle, mivel ez újra felkelti benne a vadászösztönt.

Semmilyen agresszió nincs benne, még az idegenekkel is barátságos, házőrzésre alkalmatlan.

A csecsemőket Malamut ölte meg, nem ugyanaz a 2 fajta. A gazdák hibáztak, nem a kutya tehet róla! A Malamut sem agresszív, valószínűleg zsákmánynak tekintette a nála kisebb gyerekeket. Lehet hogy zavarta a kutyát a gyerekek sírása, de az is lehet hogy csak játszani akart velük. A média mindig felkapja ezeket a híreket, a "széttépte" is csúnya szó rá. A Mi huskynk is mindig megölte a kisállatokat, köztük a macskánkat is, de nem tépte szét őket, csak eleve ha a szájába vette már tört is a gerincük. Neki csak játék az egész, semmi agresszió!

És ettől tényleg nem kell tartani, kisgyereket nem hagyunk felügyelet nélkül semmilyen kutyával. Ez a pár nagyot hibázott, és persze a kutya szívta meg a levét.

2012. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy választottad ki ezeket a fajtákat? Küllem alapján?


Milyen kutyát szeretnél pontosan? Mennyi időtök, energiátok és ne haragudj de pénzetek lenne rá?

Akartok vele valamit sportolni? Vagy csak családi kutya lenne?


Kérlek válaszolj ezekre a kérdésekre, hogy többet tudjak segíteni!

2012. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
az alapján hogy mennyire megbizható és társasági.nem versenyre kellene ganem családi v társkutyának.
2012. okt. 30. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek között nincs nagyon olyan, amelyik csak családi kutya lehetne. A Husky, a Shetlandi, az Ausztrál, Münsterlandi és a Border nem egy olyan kutya, ami tűrné azt, hogy csak családi kutya. Ezekhez a kutyákhoz mind kell a mozgás!

A Skótnak, a Shiba-nak és a két Spitz-nek kevesebb a mozgásigénye, de a Spitz szerintem nem való gyerekek mellé.

Én, ha ezekből kell mindenféle képen választanom, azt mondom a Skót juhász az, amit gyerekek mellé engedek és nem kell neki annyira nagyon sportos életkörülmény! Bár neki sem árt egy napi minimum 2 óra séta és nagyon sok foglalkozás!

2012. okt. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem shiba inu-m van. Ha olyan kutyát keresel aki: erős, kicsi, lakásban elfér.... Kitűnő választás, de versenyekre valóbb inkább. Olcsó shiba nem létezik, tehát 150-200 ezer forint, ezért olyanoknak való akik kiadnak egy kutyáért ennyit, és van pénzük(!). Saját tapasztalat: hiperaktív, nem nyugodt, gazdáját imádja(ez esetben engem^^), gyerekek mellé nem annyira ajánlom, fellöki őt ilyesmi, viszont én is 13 éves vagyok, de ha szigorúan, de igazságosan neveled elfogad. Viszont ha elkényezteted a shibát, a fejedre nő, és nem fogad el vezérnek. Látom régebbi a kérdésed, már biztos meg van a kutyusod, de ha nem akkor szerintem és kertes házban laktok ne vegyetek shibát, mert ellopják!!

Óvd és szeresd a kutyád, sok sikert!:)

2014. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!