Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy házörző kutya megöl...

Ha egy házörző kutya megöl egy betörőt, akkor megbüntethetik a gazdáját?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 06:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mert bizonyos fajtáknál kötelező.
2012. okt. 29. 09:00
 12/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nappal rövidebbre vesszük, csak éjjel érhet el mindenhova.
2012. okt. 29. 09:01
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
Úgy tudom van már olyan törvény, hogy aki engedély nélkül bemászik az ingatlanodra azt le is lőheted. Ugyanez vonatkozik a kutyára is.
2012. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%

35. LV-426 2010.

"Az állatvédelmi törvény kimondja, hogy a kutyatulajdonos köteles a kutyát úgy tartani, hogy anyagi kárt ne okozzon, és se más állatot, se embert harapásával ne veszélyeztethessen."

Igaz, ez 2010-es!


Szerintem ez vonatkozik a magántulajdonokra is.

Ez attól függ, hogy közvetlen életveszélyben vagy-e? Ha igen, nem kell mérlegelni a védekezés mértékét. De ha valaki beugrik a kerítésen,és a kutyád megölni, akkor nagy bajban vagy, ugyanis a védekezésnek és a támadásnak egyenes arányban kell hogy állnia.

2012. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Bizonyos fajtákra kötelező? Melyik országban laksz? Csak mert it Mo-n ilyen szabály nincs!!!!! (lehet, h más országban van, nem tudom, ezért kérdezem)
2012. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
20%
Már nem büntetik, változott a törvény. A betörőt gyakorlatilag le is lőheted, vagy a kutya is megölheti.
2012. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

jól értem? bizonyos fajtáknál kötelező ?? a láncon tartás, vagy a kennelben tartás ,esetleg a tábla a kapun ??

mert mind a három hüly@ség.

az új btk,megváltoztatta az önvédelem fogalmát,és nem függ a mérlegeléstől a válaszcselekmény.

eddig,ha megtámadtak és te erősen fejbe vágtad a támadót,akkor téged büntettek ,mert mérlegelned kellett a feléd,vagy szeretteid felé irányuló támadás,erejét,és veszélyességét,és CSAK ANNAK MEGFELELŐ ERŐVEL VÉDEKEZHETTÉL!

most már ,nem kell mérlegelni, ha betörnek,és a házadban az udvarodban megtámadnak,jogod van megvédened ,magad és szeretteid.

ha kell akár a kutyád segítségét is igénybe veheted .

de egy házőrző kutya nem öl embert!

legalább is szerintem kevesebben halnak meg ,házőrző kutya miatt ,mint meteorbecsapódás miatt.

megint más kérdés a kutyatámadások kérdése!

mert,ha bebizonyítják,hogy a betörő,nem is betörő, ( hanem mondjuk egy eltévedt részeg) akinek nekiment a kutyád a ti udvarotokba!!hát akkor,jogos a büntetés feléd!

ez egy kényes és nagy odafigyelést igénylő dolog.

este ,hazakíséri a lányodat ,egy barátja, vagy a barátnői,,belépnek a kapun,a kutyád meg neki az idegennek ???

csak mert apu mérges a kislányát elcsábítóra , vagy mert későn jött meg a kisasszony ,a kutyának egyszersmind-egy ! a gazdi mérges! a gazdi azt akarja ,hogy ..... ! és nem is kell szóbeli parancs,elég az érzés!

alig van különbség!

a kutya önállóan dönt,és ott a baj!

a jó házörző, először talán jelez, és utánna, amikor úgy látja ,na akkor támad,és kell is hogy támadjon,hiszen ez a dolga,a gazdié,meg hogy erre megtanítsa,hogy mi a különbség !!

a pásztorkutyák alapból tudják, a pit-bull meg nem ,de meg tudja tanulni!ezért mindíg a gazdi a hibás!! soha nem a kutya.

2012. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a lánc csak látszat, és az udvar BÁRMELYIK részébe elér a kutya, akkor meg minek van lánc??????"


tényleg fantáziátlan vagy :) pl. azért, mert a kerítés hiányos vagy kevés a kutyához.

2012. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%
Azért én a megölést elég nagy túlzásnak gondolom, az oké, hogy megállítja, elkergeti vagy megsebesíti, na de megölni?
2012. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%
Vagy pl azért mert a kedves kérdező azt hiszi hogy egyes fajtákra kötelező? Nem kell az élő fába is belekötni. Nem fantáziátlanság csak realizmus.
2012. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!