Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta a legjobban...

Melyik kutyafajta a legjobban tanítható?

Figyelt kérdés
1-20000 FT -ig

2012. okt. 29. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20 ezerért nem kapsz tanítható kutyát. Max interaktív játékebet ami már alapból tud pár trükköt!
2012. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha értessz a kutyákhoz (tudom, hogy akkor nem kérdeznél ilyet), akkor ennyi pénzért menhelyen találsz megfelelőt.
2012. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Border Collie
2012. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Német juhász!
2012. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Marcy Darcy ***** válasza:
1-20000-ig keveréket kapsz. Ők könnyen taníthatóak...
2012. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Pffff hát, kb. két-három éve volt az, mikor azthittem, hogy egy kutya olyan 25 000-be kerül. Akkor 9-10 éves voltam. Ma már nem így gondolom:) Épp kutyát szeretnék venni, rough colliet, felelős tenyésztőtől. Ez olyan 70-100 000 Ft-omba fog kerülni. Neked is legalább ennyibe (akármilyen fajtát keresel is). Tk-es kutyát neves tenyésztőtől nem fogsz kapni párezer Ft-ért. Még szaporítótól se mindig. Ha ennyiért akarsz kutyát akkor:

1. Ne is akarj kutyát, mert ha azt se tudod, mennyibe kerül egy tenyésztőtől vett kutya, akkor max. csak nagyon kicsit értesz a kutyákhoz (ráadásul csak annyi a kikötésed, hogy a legjobban tanítható legyen-na most ebből nekem az jön le, hogy nem volt még soha kutyád és nem tudod, hogyan kell őket képezni, ezért azt szeretnéd, hogy a természet megmentsen ettől a művelettől, magyarul azt várod, hogy annyit mondj a kutyának, hogy ül, és elsőre csodák csotája végre is hajtja a parancsot)

2. Menj el menhelyre, és keress egy hozzád illő kutyát! Biztos találsz.


Amúgy a border collie hivatalosan a világ legintelligensebb kutyafajtája, de egyáltalán nem való mindenkinek (pl. nagy mozgásigénye miatt).

2012. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Állítólag a Border Collie a leginteligensebb fajta, de ez egyedfüggő. Láttam már csonthülye BC-t
2012. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért már szép plüsskutyát adnak, és ő garantáltan legjobban tanítható, kevés pénzből fenntartható.
2012. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szomszédból kaptunk egy kutyakölyköt ajándékba. A gazdája nem vette észre, hogy a rottweilere terhes, azt se amikor szült, így a németjuhász-roti keveréket nagyszüleimnek adta. Amikor nyáron kint voltam, nagyapám megengedte, hogy én tanítsam a kutyát. A szemébe néztem, feltartottam a mutatóujjamat, és mondtam nek, hogy "Ül!" már épp nyúltam volna le a hátsó feléhez, hogy lenyomjam, leült magától.

Az, hogy egy kutya mennyire tanítható, az egyedfüggő. Ennyi pénzzel menj menhelyre, keress magadnak kutyát. Ott is találhatók fajtiszta kutyák (bár szerintem, ha nem munkakutyának akarod, a keverék sokkal jobb választás) és sokkal hálásabbak, ráadásul megmentheted őket az elaltatástól

2012. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzből valóban egy gyönyörű kutyust hozhatsz ki valamelyik menhelyből. Sőt igazából az teljesen ingyen van, és a pénzedből megveheted neki a felszereléseket. Egy örökbefogadott kutya általában annyira hálás, hogy lesi majd minden kívánságodat, ezért könnyen taníthatod majd.:) De ha nem akarsz felnőtt kutyust, akkor is ajánlom a menhelyeket, rengeteg kölyökkutyát is találni ott. És nem kell megijedned, a legtöbb menhely oltva és nagyon sokszor ivartalanítva adja csak ki a kutyákat, akik már orvosi vizsgálaton is átestek, tehát nem kell félned hogy beteg kutyust kapsz. Viszont ha szaporítótól veszed ennyi pénzért, amennyit rászánnál 1. nem biztos hogy szaporítótól kapsz ennyiért 2. ha kapsz is nagyon nagy az esélye hogy valamilyen betegsége lesz.

Ha mégis ragaszkodnál egy adott fajtához, akkor pedig keresd meg a fajtamentőket, de ha úgy döntesz hogy még is rendes tenyésztőtől veszed, akkor ideje lenne még gyűjteni egy kicsit.:)

2012. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!