Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek erről a helytől kiskuty...

Merjek erről a helytől kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
Van egy család, akinek van egy gyönyörű skótjuhász kutyája. A kutyus másodszor ellett, mert azt mondta az állatorvosuk a családnak, hogy a kutyusnak jó ha kétszert ellik életében. Az első alomban csak 2 kiskutya lett, most 7. A családon látszik, hogy imádják az összes kutyust, a nagyot is. Viszont az nem tetszett amivel etetik őket. A kölykök tejbe áztatott kiflit, zsömlét, párizsit, kenőmájast kaptak, 1 oltással 6 hetesen lehet őket elvinni, mert az orvos azt mondta nekik, hogy ne nyúzzák tovább az anyjukat, meg kijöttek a fogaik és szopizni akarnak még, és ez fáj az anyakutyának, így jobb ha 6 hetesen eladják őket. Az anyuka nem tözskönyves, de látszik rajta, hogy fajtatiszta, a szülei azok voltak. 25ezer forintért adják a kicsiket. Nagyon egészségesnek tűntek a kicsik, vidámak, élénkek, játékosak, szemeik tiszták voltak, fenekük is, nem volt hasmenésre utaló nyom. Az anyuka is egészségesnek tűnt, bár kicsit vakarózott meg rágta magát. Látszott tényleg a családon, hogy imádják őket és a kutyusnak akartak jót a szüléssel a doki tanácsára. Szóval szerintetek meg merjek venni egy kiskutyát?
2009. aug. 10. 19:17
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
helyről*
2009. aug. 10. 19:21
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne. Több okból sem. Mivel az anya nem törzskönyves, az apát gondolom nem láttad, de nagy valószínűséggel ő sem az, a kölykök származása nem bizonyítható, tehát durva, de hivatalosan keveréknek minősülnek. Nagyon édes keverék kölykök pedig menhelyen is vannak, ingyen.. A másik. Örökletes betegségekre voltak szűrve a szülők? Honnan tudod, hogy nem örökölt-e valamit a kicsi, ami miatt később az állatorvosi rendelő rendszeres látogatói lehettek? Sőt, ha a szülők nem törzskönyvesek, extrémebb esetben akár rokonok is lehetnek...

Én nem mennék bele.

2009. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

SEMMI ESETRE SE VEGYÉL TŐLÜK KUTYUST! Nem akarlak elkeseríteni de ők csak közönséges szaporítók !

Ilyen nincsen hogy a kutyának 2x ellenie kell , ha a doki ezt is mondta nem kellett volna!

A kicsiket 6 hetes korig 1 oltással 3x féregtelenítve , adják el (remélem ) az oltást olvastam .

6 hetes kor előtt nem adjuk oda a piciket, nem kell egész nap az anyukkal lenni , erre találták ki a leválasztót, szocializálódnia kell az anyja mellet !

És a testvéreivel.

Egy törzskönyv nélküli kutyának soha nem tudhatod biztosra hogy fajtatiszta e ! A látszat néha csal, nincsenek szűréseik , ami nagyon fontos lenni ,hiszen ilyen idős korban még nem látszik a piciken hogy örököltek e valamit a szüleiktől , de ha vannak a szülőknek akkor az lenne az igazi!

Honnan tudod hogy a szuka és a kan szülei fajtatiszták e?? HA csak mondták , de semmi bizonyíték rá , akkor nem tudhatod. Nem mondok mást mint inkább 4x árért de vegyél egy törzskönyves , 100% os Skótjuhászt , amit garanciával adnak ! tehát a szűrt betegségek mellet mégis valami hibája lenne a picinek ami ritka , akkor azt a tenyésztő megtéríti , vagy amit megbeszéltek!

2009. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Bocs hogy én is leírtam (2. vagyok) de egyszerre írtunk , így nem láttam hogy az előttem író már leírta neked a lényeget4
2009. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hmm. Az anyuka biztosan fajtatiszta, tisztában vagyok a skótjuhászok kinézetével, és a kölykök is azok. Biztosan nem voltak szűrve semmilyen betegségre. Úgy látom a család vakon bízok az orvosukban, azért hallgatnak mindenben rá.
2009. aug. 10. 19:43
 6/23 A kérdező kommentje:
Úgy láttam a doki nem tájékoztatta őket semmiről (szűrések, tk fontossága), azért pároztatták így minden nélkül a kutyájukat:(
2009. aug. 10. 19:47
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképpen ne vegyél ilyen helyről kutyát. Az előző válaszolók már leírták a lényeget, de én még annyit tennék hozzá, hogy ha a szuka vakarózott, rágta magát, akkor még az is lehet, hogy bolhás vagy rühes.
2009. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

Pofátlanság, hogy 25 ezer forintot kérnek a kiskutyákért, de szerintem ha egy házikedvencet szeretnél, van rá pénzed, és az egyik kölyökkel egymásba szerettek, akkor vedd meg. Az összes szűrés meg tenyésszemle sem biztosíték arra, hogy egy kutya sosem lesz beteg, ez mindig benne van a pakliban. Az én utcán talált keverékem is épp olyan egészséges volt, mint a hűdeszéptörzskönyves belga juhászom. Viszont egy menhelyről is fogadhatsz be kutyust, ha úgy gondolod.

Az állatorvosról meg inkább nem mondok semmit...

2009. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor inkább gyűjtök egy törzskönyves skótjuhászra (mindenféleképpen ezt a fajtát szeretném).
2009. aug. 10. 20:47
 10/23 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kennele a Castle's Queen collie kennel, nagyon jó kutyái vannak, most két alom is várható náluk. Nagyon ígéretes almok! Azt hiszem szeptemberben születnek meg a kicsik. Honlap: [link]
2009. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!