Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lefutom a kutyámat akkor...

Ha lefutom a kutyámat akkor az segít a falkavezéri szerep betöltésébe?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 16:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszönöm:)
2012. nov. 2. 14:36
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
nem lefutni kell hanem vele futni, azaz hogy ő fusson veled, arra, amerre te. így fejlődik a kapcsolatotok. ellenben ha versenyezni kezdesz vele, arra ösztönzöd, hogy versengjen veled. fussál vele úgy, hogy hívod, irányokat váltasz, karral is jelzel neki, néha odahívod és megérinted. lehet variálni labdával/bottal is amit néha átadsz/dobsz neki egy időre. a tárgy visszaadása a vezéri szerep egyik fontos pontja, de ha a közös futás már megy, ez sem lehet gond. aztán lehet közben fekszik parancsot adni. az én kutyám nagyon szereti ezt az irányított futást, és jól le lehet vele fárasztani.
2012. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Inkább a fellépésed legyen határozott, a mimikád-gesztusaid egyértelműek. Illetve én úgy erősítettem még a lányom pozícióját a kutyával szemben (kiképző tanácsolta), hogy a kutya szeme láttára etettem a gyereket kis falatkákkal, és csak aztán kapta ő a vacsiját, hisz ugye a vadonban is az alfa pár eszik először...
2012. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2. válaszoló: Én nem tudom lefutni a pincsimet :D
2012. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!