Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor sétáltatom a kutyámat, elkezdenek rá ugatni a házaknál lévő kutyák és teljesen összezavarodik?

Figyelt kérdés
Szerencsére csak 50m-t kell így kibírni, de valami megoldás lehetséges? Faluban lakom, kezdjük azzal, hogy nem is divat a kutyasétáltatás... A múltkor is leállított egy kismama, hogy gyorsan vigyem el a házuk előtt azt a rühes kutyát, mert felébred a kisgyerek! (nem én tehetek róla, hogy az ő három nagy behemót kutyája ugat!!! ) Szóval ezen a kis részen összesen, (3 cane corso; 3 puli+ 1foxi; 1 csau-csau + 1 labrador; 1 husky-szerű keverék; 1 hatalmas dobermann-keverék; 2 puli + 1 palotapincsi; 3 láncra kötött "pitbull"; 3 németjuhász) 20 kutya van (minden háznál van legalább 1...), ami szerintem nem normális.(azért is, mert mind fél telek) Amikor ugatnak rá, teljesen összezavarodik, nyüszít, vonyít, ugrál, körbeteker, minden baja van... Utána elmegyünk még pár kis utcába, ahol egy-egy kutya van és azokkal már nem is foglalkozik, utána megyünk a szántóföldre, ott is nagyon szépen jön mellettem... szóval nem értem miért hülyül meg amikor ugatnak rá... Van valami ötlet, mit csináljak?

2012. okt. 30. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, a kutyák többsége ilyen. Le kell nevelni róla, ki kell zökkenteni abból az idegállapotból, el kell terelni a figyelmét. Mi is most pont ezt csináljuk. Cesar Millan könyveit ajánlom neked, vagy egy kutyaiskolát, ahol megtanítanak téged arra ilyen helyzetben mit kell tenned. Persze ilyenkor te is ideges leszel, ami átragad a kutyára.
2012. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, pontosan ez az, hogy ideges leszek, meg alapjában nem szeretem a hangos dolgokat, és zavar a kutyaugatás is(márpedig egy cane corsonak nem pincsi hangja van...) Az jó ötlet, hogy jutalomfalatot tartok elé? :) Köszi a választ!
2012. okt. 30. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármi beválhat amivel ki tudod zökkenteni. Erre sokan használnak, vizes palackot benne pár kaviccsal. Azt ha megzörgeted kizökken a kutya, és miután rád figyel jöhet a jutalomfalat :)
2012. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
általában mindig így van
2012. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt de miután minden nap direkt elmentem kutyás házak elött egyszerűen megszokta ha viszont mégis meghülyült akkor rántottam egyet a pórázon határozottan.
2012. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ja meg hogyha rosszul viselkedett egy kutyás ház elött akkor annyiszor mentem el elötte amíg szépen nem jött mellettem,mindig visszavittem ugyan oda ahonnan elkezdte a hülye viselkedését,volt hogy egy ház elött már 5-ször mentünk el de végül sikerült neki.Szerintem ne foglalkozz vele hogy ha rádszólnak az az ő bajuk én amikor szóltak(egyszer volt ilyen) akkor már csak azért is ott maradtamxD
2012. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szacsiga ***** válasza:
Nem tudsz más irányba indulni? Ha nem, akkor ami a legtöbbet számít, az a te hozzáállásod! Már az elindulás egy játék legyen. Játék játék, öröm, dícséret, jutifali, labda. Amint kiléptek, öröm és ujjongás, magasabb hangon. " jajj de jó, megyünk sétálni, okos kiskutya, bátor kiskutya"...ami eszedbe jut. Folyamatosan örömködős hangon, határozottan mondod neki a magadét. Ha rángat megállsz és közben egy határozott NEM. Hatásos, ha végig úgy vezeted a pórázon, hogy mindig picit kb. fél lépéssel mögötted jön, hogy tudja, uralod a helyzetet, neki nem kell aggódnia, te vagy a főnök, nem kell megvédenie, nem kell izgulnia, te kézben tartod a dolgot. Ne vedd fel, ne sajnáld, ne sopánkodj, nem kiabálj vele, alapvetően ne próbálj nyugodt és kedélyes maradni, mert az idegeskedés még több okot ad neki az aggodalomra, azt hiszi azért izgulsz, mert mindjárt felfalnak titeket a fenevadak. Lehet így megtanuja, hogy ne féljen, de lehet, hogy mindig is izgulós kiskutya marad. Fogadd el, és ne idegesekedj emiatt. Az idióta szomszédokat meg nézd levegőnek. Az ő kutyájuk a hangos, nema tied.
2012. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2012. nov. 6. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!