Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismeri valaki kívülem az...

Ismeri valaki kívülem az akbash nevű kutyafajtát?

Figyelt kérdés
Az akbash egy kuvaszra emlékeztető török pásztorkutya, mely az FCI szerint az anatóliai pásztorkutya verziója. Van olyan ember az országban, aki ilyen fajta kutyát tart?

2012. okt. 30. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem ezt a fajtát, de a "kívülem" szót sem...
2012. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hallottam róla, de még sosem láttam élőben.
2012. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerem, egy barátomnak az van. Magyarországon nem tenyésztik, nagyon ritka, nem is látni itt, nem is ismerik. Ő a fejébe vette, hogy neki az a kutya kell, ezért elment érte Berceniig (Románia, de már majdnem Bulgária). Több mint 60 kiló a kutyája, nehezebb mint én. Egyszer rámugrott és leterített a földre :) De nagyon szép állat. tehát igen, van az országban aki ilyet tart. :)
2012. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván van aki ismeri, de valószínűleg néhány egyednél nincs több Mo.-on.
2012. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van néhány, de nem hiszem, hogy sok.

Ahogy már írták, török pásztorkutya fajta, a kangal nagyon közeli rokona. Szinte ugyanaz a két fajta, de mégsem.

2012. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fannybaba8 ***** válasza:
Én halottam róla.Az utcánkban van egy kan gyönyörű és okos.Kicsit magasabb mint a Kuvasz és a szörzete is kicsivel másabb.
2012. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!