Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyat ajanlotok...

Milyen fajta kutyat ajanlotok egy 2.5 es egy 9 eves gyerkoc melle?

Figyelt kérdés
Volt mar egy kutyank(boxer),de o meghalt sajnos 6 honaposan szivbetegsegben..:( A gyerekek nagyon hianyoljak a kutya tarsasagat,es szeretnenk tavasszal meglepni oket egy kolyokkel...Boxer meretnel nem szeretnenk nagyobb fajtat.
2012. okt. 31. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
beagle
2012. okt. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ha nem kell fajtatiszta kutyusnak lennie, akkor esetleg körülnézhetnétek néhány menhelyen, hátha találtok olyan kutyust, akibe beleszerettek.

Kölyköt, esetleg már felnőtt állatot, amelyikről a gondozók már tudják, hogy nyugodt, gyerekkompatibilis, ő biztosan nem fogja véletlenül fellökni a kisebbik gyereket sem a kamasz játék hevében, illetve nem harapja meg, ha a fülét/farkát ráncigálja, esetleg rátapos (Természetesen csak akkor, ha valóban gyerekkompatibilis kutya)


Viszont ha fajtatiszta, és tenyésztőtől vásárolt kutyában gondolkoztok, akkor javaslom a híresen gyerekszerető fajtákat, mint például a boxer, a labrador, a golden retriver (Itt is érdemes a megfelelő kiskutya kiválasztásához kikérni a tenyésztő véleményét).


Mostanában sokan esküsznek a beagle-re, divatos kutyafajta is lett, én személy szerint több okból sem tartom ideális panel, illetve családi kutyának, de lehet, hogy csak a rossz tapasztalatok miatt.

(A nagypapám szomszédjában egy éven át folyamatosan ugatott, nyüszített, zajongott a beagle a másodikon, egy másik ismerősünk két beagle-je pedig mindent elpusztít és lerombol a kertjükben, amihez hozzáférnek, bár náluk azt hiszem a nevelési kísérletek teljes hiányának a számlájára is lehet írni ezt a viselkedést)

2012. okt. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Picit kevés az információ :)

Mennyit tudtok naponta foglalkozni vele? (Tanítani, sétálni, túrázni, kutyákkal bandázni, stb)

Akartok-e időt fordítani szőrápolásra? Ugye a rövid szőr előnye, hogy nem kell ápolni, a hosszút viszont sokkal könnyebb lakásban takarítani.

Beengeditek-e, vagy kerti kutya legyen?

Van-e más állat, akivel össze kell szoktatni?

Mennyire értetek a neveléshez?

2012. okt. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Másik boxer, de már tewnyésztőtől, hogy ne járjatok megint így!
2012. okt. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szia.Én minden képpen boxert javasolnék nálunk 3 gyerkőc van másfél négy és nyolc évesek és boxerünk van 5 hónapos igaz az elején ő is ugrál a gyerekekre de mindig mondtuk neki hogy nem szabad és hogy finoman .Mára megtanulta hogy melyik gyerekkel hogyan játszhat pl a legkisebb bármit csinálhat vele benyul a szájába dögönyözi sőt még rá is fekszik.De szerintem
2012. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Bocsi ez lemaradt. Nevelés kérdése.
2012. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Marcy Darcy ***** válasza:
Miért hiszik sokan azt, hogy fajtafüggő az, hogy egy kutya bekerülhet gyerek mellé vagy sem? Láttam én már őrjöngő, harapós labradort, amit annyira ajánlanak gyerek mellé...Nevelés az egész!!! A helyedben menhelyről fogadnék be egy kölyköt, mostanában annyit találtak az állatvédők elásva, zacskóban, stb...De ha neked tényleg ennyire fajtatiszta kell, akkor nem tudom melyik kutyát mondjam, mert ha nem értesz a kutyaneveléshez, akkor egy labrador is kifog rajtad. És ezeket nem bántásból írtam, ha esetleg megbántódsz, akkor ne haragudj.
2012. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

uszkár vagy vizsla. Mindkettő jellemre nagyon kellemes a gyerekek mellé, agressziót nem mutatna szinte semmilyen helyzetben, könnyen nevelhetőek, a szőrük sem problémás, egészség szempontjából nem kényesebbek mint a többi fajta. Nézzétek meg honnan veszitek mert a szaporítók ebben az esetben sem lesznek jók.

Menjetek el egy két kiállításra, nézzetek körbe, rengeteg féle fajta kutya létezik, nem csak a beagle vagy a labrador. :)

2012. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kistestűt, közepeset, vagy nagyot szeretnétek? Mennyit lenne foglalkozva vele? Mennyire tudjátok lefárasztani? Mennyi helyetek van? Sok mindentől függ.

Nem muszáj fajtatisztának lennie, sok keverék jóval okosabb, kedvesebb, szeretetreméltóbb mint a fajtatiszta kutyák. A menhelyen is körülnézhetnétek, nagyon aranyos kutyák vannak, és sokkal hálásabbak.

Ha fajtatisztát szeretnétek, ajánlanám a mopszot, spánielt, golden retrievert, labradort, berni pásztorkutyát vagy ismét egy boxert. Mind nagyon gyerekbarát kutyák, bírják ha nyúzzák őket.

Nekem van egy wolfspiccem (másik neve keeshond), őt is csak ajánlani tudom. Nyugodt, mégis játékos, okos, hűséges, engedelmes, gyönyörű. Nem csak azért mondom, mert az én kutyám, tényleg így van. Az egyetlen hátránya, hogy a szőrével van tele a ház. Nagyon jól tűri, ha nyúzzák szegényt. Van itt egy 2 és egy 8 éves gyerek, a 8éves agyonölelgeti, puszilja és a nap 24 órájában rajta lóg, a 2éves pedig "simogatja" (ütögeti), meg akarja lovagolni, stb. De a kutya kifejezetten szereti :)

2012. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

nézz innen kutyusokat.:D

2012. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!