Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyat ajanlotok...

Milyen fajta kutyat ajanlotok egy 2.5 es egy 9 eves gyerkoc melle?

Figyelt kérdés
Volt mar egy kutyank(boxer),de o meghalt sajnos 6 honaposan szivbetegsegben..:( A gyerekek nagyon hianyoljak a kutya tarsasagat,es szeretnenk tavasszal meglepni oket egy kolyokkel...Boxer meretnel nem szeretnenk nagyobb fajtat.
2012. okt. 31. 00:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenki ertekes valaszat...


Csaladi hazban lakunk,de leginkabb azt szeretnem ha idebent lenne,ezert inkabb kistesture gondoltam,a boxerunk az udvarban volt,o nem szeretett idebent lenni,pedig mindent megtettem,hogy o is lakas kutya legyen.Lehet,ha meg lett volna ideje akkor beszokott volna. :(

2 macskank van,de ok kintiek,de nagyon emberhez szokottak,igy sokat vannak a kozelunkben.

Mozgas: Hozza vagyunk szokva a rendszeres mozgashoz,foleg a kisebbik gyerkoc miatt akit szinte mindennap setalni kell vinni,a nagyobb pedig imad kutyat setaltatni.

Nekem az utobbi idoben foleg miota a kisebbik egyre onallobb,tobb idom is van mindenre,igy nem jelentene gondot a hosszu szoru fajta sem.Bar ugye bizonyos fajtakat trimmeltetni kell bizonyos idokozonkent,es mivel itt a kornyeken sincs kutyakozmetika,sajnalnam ha az en hibambol nem lenne szep a szore..azon kivul hogy suruen fesulgetnem(de ezutan meg utana kell neznem,mert hosszuszorum meg nem volt).

Keverek is erdekel minket,de felnott kutyat is erdemes menhelyrol hozni? Eddig feltunk felnott kutyat beszerezni,mondvan nem alkalmazkodik annyira a csaladhoz..

2012. okt. 31. 10:47
 12/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Én azt mondom, hogy felnőtt (nagyon öreg már kevésbé) kutya is képes, sőt akar alkalmazkodni egy új családhoz, a fontos csak az, hogy ne várjátok el azonnal, hogy tökéletes legyen, a gyerekeket készítsétek fel egy új kutyára (már hogy ő nem olyan lesz, mint az előző, mást szeret, másnak örül esetleg), és az első pillanattól legyetek nagyon következetesek a szabályokkal.


Ha pedig a menhelyen őszintén elmeséltek minden körülményt, gyerekeket, cicákat, aktivitásotokat, lakókörnyezetet, a legfontosabb szempontjaitokat a kutyussal szemben, akkor a gondozók olyan állatot ajánlanak, aki megfelel nektek, a már kialakult személyiségjegyei passzolnak hozzátok, sőt, gyakran ajánlanak többszöri látogatást, ahol kiderül,,összeilletek-e. Nekik is érdekük, hogy a választas örökre szóljon, ezért szívesen segítenek.


Ajánlom a Noét (nekik boxermentésük is van), vagy akár más fajtamentőket...


Nekem is volt menhelyi kutyusom, én bevallom akkor még feleennyit sem tudtam az egészről, egy vidéki menhelyen külsőre választottam egy labi keveréket, akivel hatalmas szerencsém volt, az első pillanattòl szobatiszta volt, a lakásban nem rombolt, sőt végigheverészte a napot, viszont kiderült, hogy allergiás, sokáig húzott, mint a veszett fene, hajnalban rendszeresen ugatott párat, de a legfontosabb tulajdonságaiban tökéletes kutya volt.


Szerintem legalább körülnézni, ismerkedni érdemes pár menhely kutyáival, gondozóival, az nem kötelez semmire, és ha nem talaljátok meg az igazit (akár kölyköt), még mindig jöhet a fajtatiszta kölyök

2012. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!