Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám füle csúnyán begyulladt...

Kutyám füle csúnyán begyulladt! Van tippetek a cseppentésre? Mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

Szegénynek nagyon csúnyán begyulladt a füle az orvos nem tudott belenézni annyira bedagadt a járat. A ficánkolásról nem is beszélve, nem tűrte túl jól a vizsgálatot, három emberes meló volt. Volt fülmosás, szuri és csöpögtetés, azóta a füléhez hozzáérni sem lehet, mert már iszkol.

Holnaptól nekem kell megoldani itthon egyedül és azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá. Ha meglátja a cseppentőt a kezemben már menekül. Frászt nem akarok hozni rá és megsérteni sem akarom a dobhártyáját vagy bármit odabent.

Minden tanácsot és tippet elfogadok hogyan vegyem rá, hogy fél percre nyugton maradjon.


Ezen felül mennyi idő, amire egy fülatkák által kiváltott gyulladás meggyógyul? Rossz nézni ahogy szenved, minden zajra összerezzen, odébb megy, a hangom is zavarja, ha mellette beszélek.



2012. okt. 31. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérsz segitséget. egyikőtök befogja a kutyát lábközé, és eltolja a fejét oldalra, te pedig gyorsan belecsepegtetsz a fülébe. Gógyuljatok meg!!!!
2012. okt. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyusomnak is rendszeresen begyullad a füle. Fiatal korában szinte alig hagyta, hogy kipucoljam és cseppentsek bele. Akkor azt csináltuk, hogy felraktuk asztalra (járt kozmetikushoz, így ahhoz hasonlított) és fogtuk rajta a hámot, pár perc múlva lenyugodott és hagyta. De hallottam már olyat, hogy törölközőbe kell bugyolálni, hogy ne ficánkoljon. :)

Surolant kapott? Mi azt használjuk, 3-5 nap alatt rendbe fog jönni. De fontos, hogy jól ki legyen törölve a füléből a trutyi, és utána cseppents gyógyszert, majd masszírozd kicsit bele a fülébe.

Jobbulást a kutyusnak!

2012. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Visszavittük a dokihoz, elkeserített egy kicsit. Most is megcsinálta ő, de kábítani kellett, hogy beletudjon nézni mélyebben a fülébe. Még így is rángatózott akárhányszor próbált belenézni a doki. Az öblítő folyadéktól is, szóval őszintén fogalmam sincs hogy fogjuk ezt megoldani ébren. Holnap próba.
2012. okt. 31. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Szegény, akkor nagyon durván be lehet gyulladva a füle... Remélem sikerül neked is ellátni és mielőbb meggyógyul!
2012. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!