Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan begyulladt fül?

Állandóan begyulladt fül?

Figyelt kérdés
6 éves Bichon kutyusomnak állandóan begyullad a füle. Már többször voltunk vele orvosnál és mindig ki van kezelve cseppekkel, kipucolással de egy-két hónap után ismét rázza a fejét. Mi okozhatja? Volt valakinek hasonló problémája?
2012. okt. 30. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, westie-nk kezdte egy éve.

Doki súlyos ezrekért kipucolja, egy-két hétig cseppezünk, majd újra jön. Állítólag a fehér szőrű kutyák betegsége.

Még nem találtunk rá megoldást.

2012. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Nekem yorkimnak volt mindig ilyen a füle , de annyira, hogy szinte az egész hallójárata fel volt dagadva :O nekem gyanús volt hogy télen nyáron mindig ilyen , és én bőrallergia gyógyszert adtam neki, hátha és szépen elmúlt , pedig pár szemet kapott csak .

Nem mondom, hogy a te kutyusodnak is valami allergia okozza, de ki tudja ... és Cetirizin Ratiopfarmot vettem.

2012. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy tenyésztészt csinálni a fülváladékból.
2012. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem a drótszőrű foxim fél éve szenved vele. 13 éves, sose volt semmi baja a fülének. Akkor kezdődött neki, mikor a kutyakozmetikus kitépkedte a füléből a szőrt (eddig sose volt). Nem tudom, van-e összefüggés, lehet hogy csak véletlen.
2012. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha még egyszer vinni kell akkor már nem fogom hagyni , hogy elintézzék cseppezéssel. 2.köszönöm a gyógyszertippet is ha semmi nem alakul akkor megpróbálkozunk vele. Mindenkinek köszönöm a segítséget.
2012. okt. 30. 21:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Bűzmirigyét nézte a doki?
2012. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A bűzmirigyére figyeljetek, tartsátok rendben, az is okozhat fülproblémákat. Egyébként a mi kutyánk is érzékeny a fülére, sokszor begyulladt neki, aztán a doki mondta, hogy vegyünk patikában otogutta borica nevű cseppet, és azzal tisztítsuk ki hetente 1-2 alkalommal (gyulladt fülön nem szabad alkalmazni, előbb ki kell kezelni). Amióta ezt csináljuk, nem volt begyulladva a füle.
2012. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, h itt ajánlgatnak gyógyszereket is, de orvosi ajánlás nélkül csak úgy NE próbáld ki őket. Ha esetleg nálatok nem használ, hanem kárt okoz és megsüketül a kutya, mit csinálsz?
2012. okt. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne próbálj ki semmit, beszéld meg az orovossal.
2012. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A bűzmirigye rendben van azt megnézte az orvos. Most kapott gyulladáscsökkentő injekciót is. Nagyon jó lenne ha elmúlna mert sajnálom szegényt, hogy fáj neki. Gyógyszerről mindenképp kikérdezem előtte az dokit is persze hiszen szeretem a drágámat, nem szeretném,hogy még rosszabb legyen neki. 7.mindenképp megkérdezem ezeket a cseppeket is, mert annak sem örülnék ha mindig injekciózás lenne a vége. Köszönöm a segítségeteket:-)
2012. okt. 31. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!