Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a kutyánk...

Miért van az, hogy a kutyánk a szomszédokat jobban szereti, mint a saját gazdáit?

Figyelt kérdés

Ha kint van a kertben a szomszéd, mindenáron átszökik hozzá, (nyüszítve próbálkozik) aki persze egyből kiengedi az utcára mert félti a macskáit.

Egyik reggel is az utcán találtam, próbáltam behívni, fütyültem neki stb, de nem hallgatott rám. Kijött a (másik) szomszéd, elkezdte hívni és hozzá meg rohant mint a félőrült.

Ezt nem értem, én adok neki kaját, én szeretem, én tanítom(!) és mégis ez van...

Még hozzátenném hogy kerítésen belül nagyon engdelmes, fütyülésre mindig odajön, kint meg rá se hederít...

Ennyit ér a törődésem???



2012. okt. 31. 06:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát itt valami jól el lett baszinázva........
2012. okt. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán titokban finom falatokkal elcsábította....
2012. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

kötelező olvasmányok: Csányi Vilmos, Jan Fennel, Ceasar Millan

összes műveik


ha ezzel megvagy, és még van kérdésed akkor tedd fel újra.

na jó, annyit elárulok, hogy komoly problémák vannak, a kutya nem tisztel, jól látod és nem tart gazdájának, sőt úgy tűnik nem is ragaszkodik hozzád. a kerítést meg még olvasás előtt javítsátok meg, mert ha az utcán van a kutya azt jogilag úgy hívják, hogy kutyával való veszélyeztetés és komoly következményei lehetnek.

2012. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm...érdekes. Hány éves vagy? Mennyit foglalkozol a kutyával? Ő honnan származik? Milyen fajta? Minden rendben vele egyébként?(Idegrendszer, stb.) Rendkívül sok az olyan kutya manapság, amit 30 éve egyszerűen nem hagytak volna szaporodni. Persze ennyiből lehetetlen megállapítani, hogy mi a baj. Kérlek írj még.
2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nagazi: köszönöm, el fogom olvasni a könyveket! valamennyire szerintem ragaszkodik, mert majd szét esik, amikor megjövök a munkából és felugrál rám.


utolsó: 20 éves vagyok, a kutya menhelyről származik, németjuhász. azt mondták kb egy éves lehet. a menhelyen azt mondták minden rendben van vele.

azt aláírom, hogy hétköznap elég keveset foglalkozok vele a munka miatt, tanítom kb 10 percet és megetetem. sétálni ritkán viszem hétköznap, mert nagyon lefáraszt a munka. hétvégén ennél jóval több időt foglalkozom vele és meg is sétáltatom

ja és prémium kutyaeledelt kap! 44% hústartalommal

2012. okt. 31. 19:19
 6/9 A kérdező kommentje:
a menhelyről pedig fél éve hoztuk el
2012. nov. 1. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán emlékezteti a szomszéd valakire a "múltjából"...
2012. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Bocs, rég jártam itt. Én tettem fel a sok kérdést. Kérdező, szerintem nem veled van a baj! Most engem meg fognak kövezni, de a mivel a menhelyes kutyák nagy többsége küzd viselkedési és beilleszkedési problémákkal (plusz egész jó kis kutyibetegségeket is haza lehet velük hozni) én nem áldoznám az időmet szegényekre. Sajnálom őket, támogatom is az itteni menhelyet, de most őszintén, tényleg sok örömed van a kutyából? Persze, szeresd most már így, mert nem tudsz mit tenni. Nagyon kicsit tudsz még rajta alakítani rengeteg foglalkozással, hidd el alakul ez még!:)

Off: undorító, hogy szaporítják a sok semmirevaló kutyát, kidobják és a normális, jóraveló emberek feje fáj a menhelyi kutyák miatt.

2012. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sippara ***** válasza:
25%

Utolsó, TE vagy undorító.

Kérdező, te pedig hibás vagy, méghozzá 100%-ban. Magadhoz vettél egy egy éves MUNKAKUTYÁT, és napi tíz percet tanítod??? Józan paraszti ésszel nem sikerült rájönni, hogy 10 perc talán ROHADT KEVÉS annak a szerencsétlen állatnak? 10-12 órát dolgozom minimum egy nap, mégsem volt még olyan alkalom, hogy a kutyám másfél óránál rövidebb időt töltött volna lenn!!!

Ha nem tetszik, hogy foglalkozni kell a kutyával, akkor nem kell kutyát tartani, ha viszont kell a kutya, akkor foglalkozni KELL vele. Nem csak tíz percet, hanem MINIMUM két órát, nem csak akkor, amikor kedved van, hanem MINDEN ÁLDOTT NAP 15 ÉVEN KERESZTÜL!!! Ezt pedig nem húsz, hanem 13-14 évesen kellett volna megtanulni, akkor most nem lenne nyakadban a szökés, később pedig az agresszió problémája.

2012. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!