Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hetes pitnek legyen saját...

5 hetes pitnek legyen saját helye, vagy nem lesz gond ha 1-2 hétig velem van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 11:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen miért van nálad? Törvény tiltja, hogy 8 hetes kora előtt elválasszák az anyjától az állatot.
2012. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 8 hétnél fiatalabbat nem lehetne eladni, de állítólag az anyja már nem foglalkozott velük és nem is szoptak már. Azért gondoltam úgy hogy amíg nincs 8 hetes addig magam mellé veszem.
2012. szept. 24. 12:26
 3/17 anonim ***** válasza:
"állítólag"
2012. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most ezzel azt akarod mondani, hogy elítélsz azért, mert elhoztam?
2012. szept. 24. 12:36
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

És te komolyan elhitted ezt az "állítólag"-ot? Nem csak amiatt kell 8 hétig az anyja mellett maradnia, hogy cumizzon...Szerencsétlen kutya. Sok gondod lesz vele, pont emiatt. Voltál vele állatorvosnál? 5 hetesen azért sem szabad elhozni, mert az anyja teje nélkül nincs meg a védettsége sok betegség ellen. Te egy 5 hetes kutyát elhoztál úgy, hogy se oltása, se féreg hajtva(gondolom én), se chipezve, stb.

A kérdéseset amúgy sem értem. Mi az, hogy saját helye, vagy veled legyen...? Ki akarod rakni a kertbe, vagy mi? Kicsit érthetőbben is fogalmazhatnál. Első körben elvinném orvoshoz, és reménykedj, hogy a doki nem fog leoltani a sárgaföldig, amiért egy ekkora kutyát elszakítottál az anyjától, csak mert ÁLLÍTÓLAG már nem szopott. Felelőtlen népség. És megkérdezhetem mennyiért vetted?

2012. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el, remélem kinyitja a szemed:


"Tenyésztő vagy szaporító

Van néhány olyan ismérv, amely segítségével talán könnyebben különbséget tudunk tenni tenyésztő és szaporító között. A tenyésztő hozzáállása teljesen nyitott, minden kérdésre készségesen válaszol. Név szerint ismeri a kutyáit, és minden kutyájáról tud néhány történetet, szinte azt is tudja, mikor mit fog a kutya csinálni. Sokszor már a kiskutyák megszületése előtt megkeresi, kiválasztja a leendő vevőket. A kiskutyák fejlődését nyomon követhetjük, meglátogathatjuk a kutyacsaládot. Jó, ha meglehetősen furcsának tűnő kérdéseket is kapunk. Például, hogy miért is akarunk kutyát, miért azt a fajtát, mit tudunk a fajtáról, hol, milyen körülmények között akarjuk a kiskutyát tartani. Mik a céljaink a kutya megvásárlásával. A jó tenyésztő szerződést köt a gazdával, amely még olyan megkötést is tartalmazhat, hogy nem megfelelő tartás esetén a kutyát visszaveheti vagy visszavásárolhatja, de a jó szerződés a vásárló érdekeit is védő garanciákat is tartalmaz. A jó tenyésztő beszámol a kutyái egészségi állapotáról, és nem titkol el semmilyen problémát.

Ellenben a szaporítóval zajlő tárgyalás során szinte kizárólag arról esik szó, hogy mikor és mennyi pénzt adunk a kutyáért. Szaporítótól akár 6 hetes kutyát is kaphatunk, csak vigyük mihamarabb. Jó, ha tudjuk: 8 hetesnél – egyes fajtáknál 10-12 hetesnél – fiatalabb kutyát nem szabad az anyjától elválasztani. 6-8 hetes korban a kiskutyának az anyjára elsősorban mentális fejlődése miatt van szüksége, sok későbbi helytelen viselkedés a korai elválasztás következménye lehet. A szaporítók rossz körülmények között tartják a kutyáikat, ezért legtöbbször a tartási helyet meg sem lehet nézni. Nem ritka eset, hogy kerítésen keresztül adják ki a kiskutyát, és veszik át a pénzt. Oltásokról sem tudnak beszámolni, a kutyáknak nincs semmilyen papírjuk.

Sokan úgy gondolják, hogy ha szaporítóktól vásárolnak kutyát, ezzel azon a szerencsétlen állaton segítenek. Ez így igaz, de hozzájárulnak ahhoz is, hogy a szaporítóknál továbbra is folyamatosan szülessenek a kutyák. Ezért nem helyes szaporítóktól vásárolni. Ha nincs pénzünk tenyésztőtől vásárolni kutyát, akkor vagy válasszunk egy a fajtához tartozó mentett kutyát, vagy gondolkozzunk el azon, hogy a fajta egyik keverék példányát vegyük magunkhoz. Menhelyről, fajtamentőktől gyönyörű szép, és nagyon hálás kutyákra is rábukkanhatunk. Egy ilyen fórum a [link] ahol a menhelyeken élő, gazdát kereső kutyák közül válogathatunk."

2012. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ma ötre viszem orvoshoz. Féregtelenítést megkapta. Tömbházban lakom. A velem dolgot úgy értem, hogy mellettem alszik. És igen elhoztam , mert tudom, hogy Én mindent meg fogok tenni az érdekébe hogy minden a legnagyobb rendben legyen vele. Volt már pitem is meg amsztafom is csak egyik sem volt még ilyen pici és azért nem tudom, hogy mi lenne neki a legjobb az anyukáján kívül.
2012. szept. 24. 12:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem is azért kell 8 hetes korukig az anyjuk mellett lenniük, mert addig szopnak. Persze, hogy nem szopnak 5-6 hetes kornál tovább, de annak a 2-3 hétnek még nagyon nagy szerepe lett volna.

Azt ítélem el, aki ennyi idősen odaadta a kölyköt, Te pedig tudatlan vagy, és semmit nem tudsz a kutyatartásról.

2012. szept. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Állítólag vagy sem, a törvény az törvény, nyolc hetes koráig az anyjával van a helye meg a testvéreivel, nem az anyatej meg az anyai törődés, hanem a szocializáció miatt, ami most érvényes oltások nélkül pár hétig ki fog maradni, márpedig ez egy nagyon fontos pár hét lenne neki. Szóval hiba volt elhozni.

Azt meg nem értem, hogy nincs saját helye, meg veled van. Hát amúgy is veled lesz, ezért akartál kutyát, nem? Saját helynek meg bőven elég ám neki egy kiszuperált pokróc, amit kijelölsz a helyének, ilyen picinek úgyis mindent szétrágnak a kutyák, felesleges nekik fekhelyet venni drágán, amíg be nem fejezik a fogváltást.

2012. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért ez egy kicsit erős, hogy nem értek a kutyákhoz nem gondolod. Láttam az anyát, láttam az apát és láttam a kölyköket is a saját környezetükben. Az tény, hogy nem tenyésztő hanem szaporító. Nem helyes tudom. A segítségeteket kértem nem pedig azt, hogy leoltsatok. Igazatok van tudom. Viszont ha én nem veszem meg akkor más megveszi ez egy ördögi kör. Persze hogy velem lesz állandóan csak velem is aludjon egy ágyban 1-2 hétig vagy egy külön pokrócon a szobában? Ez lenne a kérdésem
2012. szept. 24. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!