Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya elvesztésének a lelki...

Kutya elvesztésének a lelki fájdalmát, hogyan lehet elviselni? (kép is van)

Figyelt kérdés

Van egy kis testű kutyám és 9 éves. Még hála Istennek egészséges,de már előre félek,hogy ha elveszítem akkor nagyon megvisel.Mivel én így is nagyon lelkis vagyok ezért már a gondolattól is sírni kezdek,

Segítséget kérek ,hogy hogyan lehet erre felkészülni lelkiekben.

Egy kép a kutyusomról.

[link]

[link]

[link]

Minden válsz érdekel! Előre is köszönöm!



2012. okt. 31. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
9 Éves, még jó pár szép éveitek lehetnek!Ezzel még nem kéne foglalkoznod!
2012. okt. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem életem kutyája, a nagy szerelem akkor halt meg, amikor már megvettem mellé a kiskutyát. még ő sem volt olyan idős, hogy itt lett volna az ideje, tehát nem szándékosan "utánpótlásnak" hoztam, de nagyon jó volt, hogy már ott volt a kölyök, kirázott a kataton állapotból, muszáj volt őt ellátnom. ha úgy jön ki a lépés, hogy előbb hal meg, szerintem a nagy szomorúságban nem hoztam volna el a picit, de tényleg úgy gondolom, hogy így jártam jobban.

ha van rá időd és kapacitásod a helyedben hoznék egy trónörököst, így a kettőtök utolsó évei is vidámabban telnének (a kölykök általában megfiatalítják az idős kutyákat, játékra hívják, többet hancúroznak), és könnyebb lenne utána.

2012. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Marcy Darcy ***** válasza:
100%
A kistestű kutyák elélnek 15 évig is, de van amelyik még tovább is. A tied is elég picurka, úgyhogy akár még 6(vagy több) év is lehet addig, míg elmegy. Szerintem ne keseregj ezen, inkább legyél azon, hogy minél több boldog percet szerezzetek egymásnak! Ha nagyon védeni akarod az időskori betegségektől, akkor beszélj az állatorvosoddal, lehet ajánl valami vitamint idős kutyáknak.
2012. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nagyon mozgékony és izmos erős kiskutya.Súlya 10 kg plusz mínusz 1 kg az attól függ...habár nagyon vigyázunk,hogy ne hízzon el,de sovány se legyen.

Ennivalója sok zöldség,gabona és hús, amit heti adagokba felforraljuk.(kilóra lehet venni az állateledel boltba)és fog tisztító csont.Szóval nagyon egészségesen tápláljuk. Konzervet nem nagyon szoktunk venni,csak,ha nyaralni megyünk.

2012. okt. 31. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Aranyos kutyád van :)


Szerintem tedd azt amit ő, a kutyád nem törödik azzal,hogy ő hány éves,te hány éves vagy mikor hal meg, a jelenben él. Örül neki ha vele vagy,sétáltok, játszotok stb. Azt tanácsolom te is arra koncentrálj ami van ne arra mi lesz akkor ha..

Az egészséges táplálás arra persze jó, hogy figyelsz,de más különben ne aggódj :)

2012. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon cuki kutyád van! Igazi családtag!


talán úgy lehet, hogy tudod, hogy jó élete van(volt), így mellettetek sok szép évet élt.

(sok kutyának elég nyomorú sorsa van sajnos, a tiéteken látszik, hogy boldog, és elégedett).

Ha eltemeted a kutyát majd, mellé teheted egy kedvelt játékát, finom falatokat.


De inkább örülj még, hogy veletek van, és sok szép emléket szerzel vele, amire majd jó lesz visszagondolni.

2012. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!