Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan ajánljátok hogy németju...

Honnan ajánljátok hogy németjuhász vagy rottweiler kölyköt vegyek? Talán 6 hetes a legkisebb amit meg lehet venni de javítsatok ki ha tévedek!

Figyelt kérdés
Talán 6 hetes a legkisebb amit meg lehet venni de javítsatok ki ha tévedek.
2009. aug. 11. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A kiskutyákat 8-12 hetes korukban ajánlatos elválasztani. Ha rám hallgatsz, tenyésztőtől veszed. Feltéve, ha kiállításra akarod járatni,munkavizsgára,vagy csak egy egészséges kiskutyát szeretnél :) Emellett figyelmedbe ajánlom a fajtamentőket.

Ismerek egypár megbízható tenyésztőt,ehhez csak azt kell eldöntened,melyik fajtát választod :)

Tényleg,mire kell?

2009. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
piac. de vigyázz, nehogy átb*sszanak. a neten is szoktak lenni hirdetések. keresgélj
2009. aug. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nekem arra kell hogy megtanítsam sok parancsra , játszam vele, meg hogy ha bejön a betörö szerezzen egy kellemes élményt a kutya. másra nem. köszi a választ
2009. aug. 11. 10:11
 4/16 anonim ***** válasza:
8 hetes kornál előbb ne hozz el kutyát az alomból.Sok tenyésztő már 5-6 hetes korban odaadja a kölyköket, sajnos ez kereskedői szellem, de az a 2 -3 hét plussz nagyon meghatározza majd a kutyus jövőjét. Ha rám hallgatsz a Rotweillert felejtsd el(rég óta foglalkozom kutyákkal)... Németjuhászt itthon meg egyáltalán ne vegyél... Csak ha jó sok pénzed van arra hogy orvoshoz vidd . Gondatlanok az itthoni tenyészetek. Németjuhászt Németországban kell venni, ott meg tudták őrizni a fajtát egészségben...Mond az vmit neked hogy itthon kb 40-50 en is lehetnek azok a kik Németjuhászt "gyártanak", míg kint a fajta hazájában 8-9 tenyészt van összesen???
2009. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
miért is ne vegyek rotit?
2009. aug. 11. 11:28
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
juhászt itthon csak akkor ha tutira szűrt és munkavizsgás szülőktől van!!!!!!
2009. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8 hetes koránál előbb ne hozd el senkitől. Aki meg erősködik, attól meg soha, semmiképpen. A kutyázásnak rendkívül sok negatív oldala van, főleg a nagytestű kutyáknák pl. mozgásszervi betegségek, de idegi problémák is lehetnek. Ezeket úgy lehet kikerülni, hogy tenyésztőtől veszel kutyát. Ha arra nincs pénzed, akkor inkább fogadj örökbe egy menhelyről. Ha szaporítótól veszel, az legalább annyira lutri, mint ha menhelyről hozod (csak nem támogatod a szaporítót és örömet szerzel annak amelyik kikerül a menhelyről). Sok sikert neked!!!
2009. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A piacot nagyon gyorsan felejtsd el! Csak tenyésztőtől, vagy a fajtamentőktől. Rottiból és nj-ből is rengeteg gazdira váró van!!

A munkavonalú nj baromi kemény, és egész napos foglalkozást igényel (szinte). Csak házőrzésre bűn tartani. A kiállítási kutyák pedig sz@rt nem érnek temperamentumban. És ráadásul egészségügyileg is rosszabbul állnak, mint a munkavonalú társaik.

A rotti nagyon jó választás, én nagyon szeretem őket, de ha nem kellően vannak foglalkoztatva, nevelve, akkor gyorsan a gazdi fejére nő, ami ugye egy ilyen kaliberű kutyánál veszélyes lehet!

Menj el 1-2 tenyészetbe (németjucisba és rottisba is!)és ismerd meg a fajtát közelről. Elég más karakterek. Nekem volt egyszerre ez is, az is, tudom miről miről beszélek.


Annak a hozzászólónak meg üzenem, aki szerint nj-t csak a fajtát kitenyésztő országból érdemes venni, h nincs igaza. Egy nagyon kedves ismerősöm már évek óta kinn él Németországban és azt mondja,h rengeteg kinn az nj, illetve keverékük. Szinte minden háznál van egy. Azonban rengeteg a diszpláziás kutya. Valahogy "lusták" őket szűretni, sokszor csak a tizedik, huszadik, akár hanyadik alom után derül ki, h jéé, hát ez a kan dp-t örökít.

2009. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Eggyértelmű hogy németjuhászt válaszz! és az is eggyértelmű hogy itthon ne vegyél németjuhászt! én mind a 9 kutyámat Münchenben vettem nem kevés összegekért de hidd el megérte! semmi gond nincs velük 14 hetes korukban hoztam el őket,és a legjobb táppal etetem őket! van olyan most már amelyik elérte a 2 éves kort be lett vizsgáltatva és az eredmény..elképesztőő!! jelenleg nálam vannak kutyák(német vérvonal az eggyértelmű) ha szeretnél irj vissza!!
2009. aug. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ha jól értelmezem vannak kiskutyáid. mennyiért adod őket? kölyök kéne ami nagyon pici még hogy hozzám nőjön.
2009. aug. 12. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!