Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tisztítószer aminek...

Van olyan tisztítószer aminek a szagától a kutya nem fog az adott helyre pisilni?

Figyelt kérdés
A gyökér szomszédom mindig későn viszi le a kutyát, és az elég gyakran az ajtónk elé vizel (panel). Már folyamatban a pereskedés (tettünk lépéseket), de addig is, tudunk tenni valamit ellen???
2012. okt. 31. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Domestos vagy hipó. A csípős, szúrós szagú dolgokat nem szeretik a kutyák. Ha baleset történik a lakásban, akkor Domestoszos vízzel törlik fel. Ha ez elmarad, akkor a kutyát a saját vizeletének szaga csábítja vissza és készteti újabb vizelésre.
2012. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
őrölt fekete borsot szórj ki, vagy tegyél ki egy tálkába. Mi a tuják köré szórtunk rendszeresen őrölt borsot, azóta kerüli a tujákat.
2012. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Úgy tudom a domestosban van ammónia, szerintem a legjobb az ecetes víz.
2012. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi egészen régóta domestosos vízzel mosunk fel, ha baleset történik és valamelyik kutyánk bepisil. A sima mosószeres víz nem ér semmit, tapasztalat. Megérzi alatta a saját szagát.

Egyébként azt fontos lenne tudni, hogy a saját szagára jár-e vissza és pisil pont oda, vagy egyszerűen csak már nem bírja tovább és véletlenül sikerül így. A véletlenre túl sok megoldás nincs. A szomszédot kell gatyába rázni, normális gazdi amúgyis összetakarítana maguk után, nem hagyná ott neked éktelenkedni. A domestosos víz fertőtlenít (kellő arányban hígítsd így nem okoz senkinek gondot), ha erre sem múlik el a probléma, akkor nem a kutya ösztöneiben kell keresni a problémát.

2012. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és én úgy tudom, hogy a domestosos felmosás nem a szúrós szag miatt hatásos. Egyszerűen csak erősen tisztít és fertőtlenít, eltávolítja a pisi szagot, nem érzi utána a kutya és nem érez késztetést hogy megint odapisiljen.
2012. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a domestos pont nem jó, mert attól csak még jobban oda fog pisilni. nagyobb rossmanban vagy állatkerben lehet kani kifejezetten ilyen helyzetekre használható tisztitószert
2012. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ecetes víz és ha megszárad felszórod szódabikarbónával. legegyszerűbb megoldás de a szóda erős szagtalanító és fertőtlenítő, az ecet is hasonló hatású. ha semmi egyéb nem jön be akkor őrölt fekete bors vagy jó erős őrölt csípős paprika garantált hatás :)
2012. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mr. Cleanaer válasza:

Jó megoldás a bors, csak hetente fiset kell kiszórni mert elveszti az aromáját.

Ennél van még jobb is a klórmész ez olcsóbb és fertőtlenít is. az ajtóra nem tudod szórni ezért a lábtörlőre kell.

tapasztalatból írom mert sajnos én is voltam ilyen cipőben, mert szoktam lépcsőházakat takarítani.


Ez még mindig nem a legjobb megoldás mert ha nem nálatok pisil oda attól még meg fogja tenni pár méterrel odébb.


Végső megoldás ami hosszadalmasabb: Táras-házi törvények szerint a szomszédoktól engedélyt kell kérni a kutya tartására ha ez nem történt meg el lehet távolítani a kutyát.

www.takaritas-szeged.hu

2012. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb: parfüm.

Én a kertben lévő virágjaim leharapásától is így tántorítottam el a kutyámat; neked kellemes, de a kutya gyűlöli :)

2012. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azóta kipróbáltam mindent, de azt a kutyát semmi nem érdekli:( szerintem problémák lehetnek a záróizmaival vagy nem értem. a közös képviselőnél azt mondták menjek vissza jan. 7-én, mert akkor lesz benn az illető aki az ügyet kapta.
2012. dec. 26. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!