Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok elsőnek?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék ami játékos ,okos, értelmes, trükköket jól tanul, betanítható, és nehezen fárad mert sokat foglalkoznék vele.A labrador jó lenne de kisebbet szeretnék.Kertben tartanám.

2012. okt. 31. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Border collie
2012. okt. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

bc-t inkább ne, az lehet már sok lenne.

szerintem valamilyen terriert válassz.

2012. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mudi, pumi, puli.
2012. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a puliék nem igazán tetszenek én mondjuk beaglere vagy hasonlora gondoltam
2012. okt. 31. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:

a beagle elég fafejű

spániel? az is makacs, de talán nem annyira

2012. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel kertben szeretnéd tartani, lehetőleg olyan vegyél, amelyiknek van bundája és legalább közepes termetű. Nálad elsősorban az egyed tulajdonságaira kell rámenni, mert az sokkal fontosabb. Egy menhelyi keverék (ma 14:07-es kérdező figyelj, most tukmálom a keverékeket,mert nincs olyan elvárása aminek csak egy fajtatiszta kutya tudna megfelelni. Ezeknek a követelményeket szinte bármelyik simán tudja ;) tökéletes lenne neked.Lehetőleg növendék vagy felnőtt kutyát vásárolj, velük jobban jársz szerintem. Vannak akik azon a véleményen vannak, hogy első kutya ne legyen kölyök.
2012. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen (tehát ha nem akarsz vele kiállításra járni, stb) akkor egy keverék tökéletes lenne :)
2012. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én is keveréket javasolnék. A kb 1 éves kutyusok már nem kölykök de még nevelhetőek.

Vagy ha mindenképp fajtatisztát akarsz akkor válassz Sheltie-t.

2012. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keverék, esetleg collie.
2012. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem meg fontos, hogy kölyök legyen, mert egy növendék pont a leglázadóbb korban van, egy felnőtt meg már kialakította a maga rossz szokásait. a kölyök még jól alakítható. vagy egy formás kis keveréket válassz, vagy juhászkutyát, mert ők jól taníthatóak, ragaszkodóak és könnyen elfogadják az embert vezérnek.
2012. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!