Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így, valamint mire utalhat, félelemre, vagy csak bizalmatlanságra?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, 9 hónapos. És a kutyákkal nem akar játszani, valamint az emberekkel is baromi bizalmatlan. Ha valaki meg akarja simogatni, akkor elhátrál. De nem húzza be a farkát, csak simán kikerüli. Soha nem megy oda senkihez, hiába hívják. Akit ismer, azzal más. Ez most micsoda szerintetek? És a többi kutyával miért nem akar játszani? Nagyon ritkán játszik, de hamar átmegy csipkelődésbe és azt sokan utálják, én is. Egyetlen kutyával tud szépen játszani, az anyósom kutyájával. Őt érdekes, nem csípkedi! Ja és mielőtt azt írjátok, hogy szocializálni kellett volna, 10 hetes kora óta velünk van, gyerekek között, és folyamatosan vittem minenhova, futtatóra, kutyák közé, de akkor sem játszott senkivel! Esetleg futott néhány kutya után, de csak azért, hogy beléjük csípjen. És, kutyasuliba járt 3 hónapos korától 9 hónapos koráig. Ott sem játszott, csak néha és ott is előjött a csipkedés.
2012. nov. 1. 21:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok kutya bizalmatlan, vagyis tartózkodó az emberekkel. Nem mindegyik ölelné keblére az egész világot.

Talán a gyerekek és ti megadjátok neki azt a játékot, amire szüksége van, ezért nem ragaszkodik annyira a fajtársaihoz.

2012. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szoval akkor ez még akár normális is lehet? Na és az emberek? Mert engem az is idegesít, hogy ha nem akarja, hogy megsimogassák és elugrik vagy elhátrál, akkor egyből mondják, hogy hát jaj miért ilyen félős??? Pedig nem fél, mert nem húzza be a farkát, hanem egyszerűen nem szereti, ha idegenek taperolják. Amúgy is egy őrző-védő fajtáról van szó.
2012. nov. 1. 21:49
 3/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez látni kéne az egész viselkedését, hogy biztosat lehessen mondani. Van pár ötletem, de ennyi infóból mindegyik olyan légbőlkapottnak tűnik...
2012. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Lehet, másoknak más lesz a véleménye. Nekem 3 nj-m volt, amelyek nem szerették az idegen simogatásokat. Igen szépen elvoltak a más kutyák MELLETT, de a játék az velem volt . Én szépen közöltem általában a simikre készülőkkel, hogy nem igazán tűri a kutyám. És kész. Sosem támadtak senkire. Egyszerűen átnéztek az idegeneken. A mostani kutyám is ilyen. Egy-két ember van, akinek szinte mindent megenged, de 3 méternél többet nem megy el azokkal sem.Egy nj-m volt, aki átment macskába, ha valaki duruzsolni kezdett neki.:)))
2012. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Akumi akkor kérdezz légyszi, mert tényleg érdekel!

Utolsó, egy németjuhászról van szó!!! Dettó ugyanez, a futin is csak azt várja, dobjam a labdát... a kutyákra rá se bagózik.

2012. nov. 1. 22:10
 6/23 anonim ***** válasza:
Rajzos, vagy ordas?
2012. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Munkavonalas kutyáim voltak és van most is.
2012. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Az enyém is munkavonalas, sötét rajzos. A Tieid nem csipkelődtek soha? Mármint kutyára.
2012. nov. 1. 22:28
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem tudom, egyrészt lehet, hogy ilyen a jelleme, nem szereti a haverkodást, bár az kicsit fura, hogy se kutyával, se emberrel nem akar barátkozni, általában legalább az egyik csoport szokta érdekelni a kutyát, néhány olyan kutya vagy ember, akiket rendszeresen lát séta közben. Nem törvényszerű persze ez sem, csak tapasztalat.

Szokott ilyen magának való lenni kutya a rászakadt falkavezérség miatti stressztől is, ha nem meri elengedni magát annyira, hogy rendesen játsszon, vagy élvezze a simit, mert felügyelni akar mindent. Az én kutyám például akkor játszott durván a többi kutyával, ha anyósommal volt sétálni, ő nem fordított sok figyelmet a nevelésre, egy merő stressz volt a kutya, ha vele sétált, és ezt vezette le a durva játékban.

De az is lehet, hogy kiskorában zaklatta a többi kutya, és rájött, hogy a csipkelődés jó, mert el tudja őket üldözni, te meg nem szóltál rá, és csak egy berögzült rossz viselkedésről beszélünk, amit következetes tiltással akár meg is lehetne szűntetni. Persze nagyon helyszínhez vagy valamihez kellene kötnie ahhoz, hogy ez legyen, mert különben egyetlen kutyával sem tudna rendesen játszani.

Illetve nem tudom, neked milyen érzéseid vannak az ilyen szituációkban? Ha feszült vagy, vagy befordulsz kicsit, azt simán átveheti a kutya, és lehet azért antiszociális. De mondom, távolról ezt nehéz megítélni, inkább csak hangosan gondolkodom.

Meg azért azt is hozzátenném csendben, hogy a munkavonalú kutyáknál szerintem sose volt cél, hogy szociálisak legyenek. Nálunk legalábbis a régimódi ÖV-s kutyaiskolában nincs is szocializálás, mert az a hozzáállás, hogy a kutyának a gazda legyen az isten és senki más. Ezzel nem azt mondom, hogy az összes munkavonalú német juhász genetikailag antiszociális, isten ments, csak hogy lehet ennek is köze hozzá. Az ilyen nagyon keményvonalas munkakutyák sokszor annyira munkazombik, hogy rossz nézni, nem nagyon foglalkoznak semmi mással, csak a gazda meg a labda meg a feladat, szerintem még álmukban is azon pörög az agyuk. Nyilván ebben vastagon benne van a nevelés is, de a tenyésztésnek is lehet benne szerepe.

Szóval passz, tényleg, látni kéne, a testbeszéd meg az általános viselkedés sokat elárul.

2012. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Feketék és ordasaim voltak. Most ordas van. Nem, nem csipkelődtek kutyára. Amíg nem lettek ivarérettek, ők is élvezték a többi kutya társaságát. A mai napig a mostani kutyám imádja a szukákat./ kan/. Szinte mindent eltűr tőlük. Még némi kis rohangálás is belefér. Aztán jön hozzám a labdáért.

Én tudatosan választottam vonalat. Szeretem az emberközpontú kutyákat :))

A te kutyád még fiatal. Még azért változhat, ha nem is teljesen.

Kan, vagy szuka? A kanoknál ebben a korban kezdődik a belső ivarérés. Sokszor megváltozik a kutya. Mintha nem is a régi lenne. Aztán 1-2 hónap és onnantól már a felnőttkori önmagát mutatja.

2012. nov. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!