Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kószáló kuvasz nem enged be...

Kószáló kuvasz nem enged be az utcánkba?! Mit tehetek a felelőtlen gazdájával, no meg az ebbel szemben, ha fenyegetően viselkedik a kutya?

Figyelt kérdés
Szomszédom kb. 60 kg-s kan kuvasza rendszeresen kint kóborol az utcánkban. Mert kiegedik, "hadd séálgasson az a jámbor jószág!"... Ma ez a jámbor szerzet nem akart beengedni az utcánkba, mert biciklin jöttem, és nem ismert meg a sötétben. Elkezdett morogva, ugatva rohanni felénk - ugyanis ketten voltunk, a kétéves kislányom mögöttem ült. Leszálltam, és vártam, hogy megismerjen, de csak nem mehettem tovább, mert amint indultam volna, ugatni kezdett ránk. Végül a kiabálásomra előjött a szomszéd, és még neki állt feljebb, hogy mit hisztizek, az ő kutyájával nincs semmi baj! Nem tudom, mit tegyek. Van paprika spray-m, de nem szeretném kinyírni vele a kutyát. Persze a gyerekem és a magam épsége fontosabb. Tanácsok?

2012. szept. 26. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Gugolj le,hogy körbe csaholhasson,vagy csak simán menj el mellete hiszti nélkül.
2012. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a netről rendeltem kutyariasztót.Elég drága de kiválóan működik!
2012. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A paprika sray-vel nem nyírod ki a kutyát, bár nem fog neki jól esni, de végülis erre találták ki.


Egyértelmű számomra, hogy ezt a szomszédoddal kellene megbeszélni, vagy finoman, vagy erőteljesebben, szükség esetén drasztikusan. Legyél kemény, elsősorban a kislányod biztonsága érdekében. Én biztos, hogy egy figyelmeztetés után nagyon elverném, de én férfi vagyok és 130 kg.

Ráadásul kuvaszom van a tanyán, ismerem őket, imádom, nagyra tartom, de SOSEM engedném ki közterületre.

2012. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első,tudod mikor az embernek gyereke van kicsit máshogy mérlegeli a dolgokat.-Menjen el mellette hiszti nélkül.Szerinted mennyit nevelték azt a kutyát?Ha mégsem jön be akkor bocsi,volt egy gyereke? 2 éves gyereknek mennyi kell szerinted?
2012. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha a szép szó nem használ, hívd ki rá a sintért, ha beviszik a kutyáját, talán meggondolná a dolgot.
2012. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

Először szólj neki udvariasan, de határozottan, hogy legyen szíves az udvaron tartani a kutyáját és pórázon felügyelettel sétáltatni.

Ha nem működik együtt, akkor fenyegesd sintérrel-jegyzővel.

Ha ekkor sem tesz semmit, hanem továbbra is kiengedi a kutyát az utcára, akkor tényleg szólj a jegyzőnek...az ő hatáskörébe tartozik a helytelen, szabályellenes állattartás!

2012. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Kuvasz ellen ne használj paprika sprét, mrt bekattan és tuti neked megy! Függetlenül attól, hogy nem lát és nem érzi a szagokat, neszre, a hang irányába támad!
2012. szept. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem túl jó összeveszni a szomszéddal, utána megy a "háború" egy életen át. Meg tudja keseríteni az ember mindennapjait. Szóval szerintem először mindenképp próbáld vele normálisan megbeszélni. Ha ez nem megy, akkor marad a gyepmester vagy a jegyző. A jegyzőnek kötelessége eljárni, ha nem akar, akkor csak kérd meg, hogy írásba utasítson el (ezt nem merik, mert ha később baj lenne, akkor őt vonnék felelősségre). Pénzbírság lesz a vége, attól talán megváltozik a szomszéd felfogása is a kutyatartásról.


A szomszédos kutya ellen ne használjon senki paprika spay-t. Egyrészt ha akkor el is kergeted élete végéig emlékezni fog erre és az neked sem lenne jó. Másrészt ha ezzel "mindössze" jól felidegesíted, akkor már nem csak ugatni fog, hanem harapni is.

2012. szept. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos hívnám a sintért. Nehogy már a bunkó szomszéd miatt ne merjek hazamenni! Nekem is nagytestű kutyám van, de nem engedem ki az utcára. Sőt ha pórázon van és valaki közel jön akkor megfogom a nyakörvénél.
2012. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Mi jutifalatozzuk a szomszédaink új, ugatós kutyusait.

Eleinte ingyen is kapja, utána viszont csak ha szépen dolgozik érte. :D

Már második délután ül, és adja a pacsit, ha meglát a kerítésnél. :)

De 90.000,- forintig büntethető a szomszéd, idén nyártól, ha felügyelet nélkül engedi ki a kutyát az utcára.

Ha van erre ennyi pénze, akkor se okos dolog! A kutyát el is üthetik, árokba fordulhat valaki, hogy el ne üsse, belefuthat egy pitbullba, arról nem beszélve, hogy valószínűleg már nem csak veletek agresszív, viszont csak akkor, ha nem látja a gazdi.

A kiabálás, meg veszekedés a szomszéddal viszont nem jó ómen. A kutya azt tanulja, hogy veletek kiabálni kell. Kérd el a mobil számukat, és hívd őket azon, ha legközelebb fog a kutya.

2012. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!