Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik a kan kutya...

Hogyan viselkedik a kan kutya más kutyákkal ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Konkrét tapasztalatok érdekelnének. 3 éves kutyámat ivartalanítjuk jövő héten. Ő egy borzasztó domináns (nem agresszív, hanem domináns) kan, ami miatt elég sokszor megtámadták már nála agresszívebb kan kutyák, ilyenkor persze nem hagyja magát. Emiatt hónapok óta nem is engedjük oda kanokhoz. Egyébként is nehéz eset, de a kutyasulinak és sok nevelésnek köszönhetően jól kezelhetővé vált. A szukákról azért ma is nagyon nehezen tudjuk lehívni.

Mire lehet számítani a műtét után??



2012. okt. 29. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán valamivel kevésbé lesz domináns. A tüzelő szukák biztosan nem fogják érdekelni. Ha mázlitok van, akkor nem is lesz erős ivarszaga ivartalanítás után, ha nincs mázlitok, akkor sajnos az ivartalanítástól felerősödik az ivarszaga és innentől az összes ivaros kan kutya meg akarja majd hágni. Mivel alapból domináns természetű a kutyád és nem is hagyja magát, ezért az eddignél gyakoribb és nagyobb verekedések várhatók. Szóval kétesélyes a dolog. Az ivartalanítást mindenképp javaslom, de a nevelést nem helyettesíti, szóval arra is rá kellene gyúrni. Az én kan kutyám is nagyon domináns, de ettől még nem szokták másik kutyák megtámadni és ő se szemétkedik a többivel.
2012. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam, hogy esetenként felerősödhet az ivarszaga, bár az számomra érthetetlen, hogy ezt miért szuka ivarszagként érzékeli a többi kan... de valóban volt már a mi kutyánknak is herélt kan "szerelme".

Mondjuk én úgy hallottam, hogy azért viszonylag ritka ez, hogy felerősödik az ivarszag.

A nevelés sajnos nem sokat segít olyan esetben, amikor nekifutásból támad egy másik kan az én kutyámra :(

2012. okt. 29. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a szukák sokkal kevésbé fogják érdekelni. Ha a domináns viselkedését neveléssel tudjátok szabályozni, akkor a műtét után -továbbra is neveljétek szorgalmasan- biztos változni fog.
2012. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekifutásból támad a másik, akkor érdemes nekifutásból felrúgni. De mindnenkép jó pont a kutyád szemében, ha bevéded őt és tudatosítod benne, hogy nem neki kell ilyen helyzetekben intézkednie.
2012. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Láttam hogy régebbi a téma, de gondoltam írok pár sort én is. Az én kutyámat ivartalanítás előtt mindig oda tudtam engedni bármelyik kutyához, ha esetleg az kezdett támadni akkor sem támadt vissza. Ekkor még kölyök volt igaz, 11 hónapos korában ivartalanítattuk, aztán egyik nap elkezdett ő is picit agresszív lenni más kanokkal. Eltelt egy kis idő amíg megfejtettem h miért is, mi történt. Szóval nálunk pl minden nem ivartalanított kan meg akarja hágni az én kutyámat. Ha csak 2en vannak akkor az enyém nem támad, igaz nem szereti h folyton felette van a másik kutya, de játéknak veszi úgy mond, birkoznak, stb.... Lány kutyákkal: kb 3 hónap telt el az ivartalanítás óta, ma találkoztunk pont egy éppen most tüzelő szukával (igaz 3 lány kutya volt meg az enyém együtt a futtatón) de semmi. megszaglászta, de ennyi, játszottak tovább. nem akart vele szexelni, nem mászott rá.

Más kanokkal társaságban: hogy ha pl már 1 lány kutyával van együtt egy helyen, vagy esetleg többel és oda jön egy másik kan kutya akkor annak neki támad. De csak ebben az esetben. Hogy miért, ezt pontosan nem tudom, gondolom védi a lány kutyákat, meg nem akar más kant beengedni a társaságba, kitulajdonítja úgy mond a lányokat magának, és ezért támad a többi kanra. Viszont ha olyan kan jön a társaságba akit gyerek kora óta ismer arra soha nem morognak, meg nem támadna. Fura... szóval nekünk ilyen tapasztalatunk van az ivartalanítással kapcs. De nem bántam meg mert nyugodtabb lett a kutyám, és jobban hallgat rám. A mozgás igénye ugyanannyi mint volt, és egyáltalán nem hízott el, pedig ugyanannyi kaját kap mint elötte és ugyanazt a fajtát. Remélem segítettem az infokkal.

2013. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!