Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ra a hasky...

Adnimfa kérdése:

Hogyan szoktassam ra a hasky kiskutyamat, hogy ne harapdaljon minket jatek kozben?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem airdale terrierem és boxerem volt, de én úgy szoktattam le mindkettőjüket, hogy amikor picit harapdáltak, akkor nagyon hangosan felkiáltottam, hogy "aúúúúúúúúúúúúúúúú!", kicsit sírós hangon, és közben nagyon szomorú arcot vágtam. (Szóval kicsit eltúloztam a dolgot.) Erre általában mindig felkapták a fejüket és picit megijedtek. Ezt párszor megcsináltam, és utána már a harapdálás egy alacsonyabb erősségen csinálták, és ott mindig meg is állnak a mai napig.
2012. nov. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Először is kritizálok husky.Másodszor mennyi idős?Harmadszor én rá szóltam és összecsuktam az állkapcsát,ha már kezdet durvulni,alapvetően nincs ezzel baj,mert kinövik,ha a durvul tényleg szólj rá és úgy nem lesz baj ha egy kicsit meg is ütöd legalább tanul belőle.Ha a későbbiekben neked mordul illetve vissza morog rád vagy hasonlók ne verd el,hanem üsd meg egy kicsit majd menj oda hozzá és magyarázd meg neki,hogy nem szabad és kérj bocsánatot(igen minden gazdának ez komoly,így a kutya tudja hogy szereted) de arra ügyelj,hogy te legyél a f.Ha kérdésed van nyugodtan írj.
2012. nov. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérjen bocsánatot? Na, ekkora marhaságot is rég olvastam....
2012. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem is huskym van, 5 hónapos.

Eleinte ő is ha csak megsimogattam már a kezem a szájában volt és rágta.

Én azt csináltam vele, hogy lenyomtam e nyelvét, majd megmarkoltam(nem erőssen) az alsó vagy felső állkapcsát, és nem engedtem el legalább 10 msp-ig.

Ez nagyon kellemetlen a kutyának, és volt hogy felsírt, pedig biztos, hogy nem fájt neki, csak kellemetlen.

A sikításos módszert is alkalmaztam, és bevált.

Mostmár nem rág meg nem harap meg, csak akkor, ha pl játszunk, és nagyon beleéli magát, de akkor is finoman harap.

de játék közben szerintem nincs olyan kölyök aki nem harap, hogyha bírkóztok vagy így játszozok, amiatt ne aggódj, de ha a játék közbeni "marcangolás" is zavar, akkor játék közben is nyugodtan csináld a leírtakat, ne mfog semmi rossz történni

2012. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket, majd megprobalom alkalmazni sorban oket. Amugy koszi a javitast de hidd el a huskyt sietsegemben irtam el :-)
2012. nov. 3. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:

harapd meg az orrát/ fülét, az aú-s módszert nem próbáltam/ menj ki a helyiségből míg lenyugszik, majd menj vissza, ha megint vadul menj ki/ fogd meg a grabancát, és szólj rá erőteljesen, hogy nem/ fogd be az állkapcsát, és szólj rá/ döntsd a hátára, és tartsd úgy, amíg lenyugszik.

Én ezeket ismerem.

2012. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!