Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből látom azt, hogy a kutya...

Miből látom azt, hogy a kutya kit választott ki a családból falkavezérnek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem választ ki senkit falkavezérnek. Amelyik ember úgy viselkedik, hogy a kutya azt veszi le belőle, hogy az illető fölötte áll a rangsorban, arra hallgatni fog és vele tisztelettel fog viselkedni, a többiekkel nem.
2012. nov. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Szóval akkor nyert ügyem van!Az alap parancsokra (ül,marad,helyedre) szótfogad.Ha leszidom elfekszik. Az ajtón csak utánam jön be.Egyébként egy 2éves staffiról van szó aki csak 2hónapja van nálunk.Ja és az 5éves lányomnak is szótfogad!
2012. nov. 3. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek csak engedelmességi feladatok, ennyiből azért még nem lehet egyértelműen leszűrni, hogy ki a "falkavezér".


Csinálhatsz "teszteket".

A kutyád mindig behívható egy szóval? (macskáról, vadról, motorról, játékból, stb. le/ki tudod hívni?)

Agresszív a kutyád?

Ha igen, mikor? Amikor melletted van, szabadon van, esetleg pórázon van?

Ha leültök "piknikezni" odapofátlankodik, és úgy kell kitolnod a képből, vagy ilyesmi eszébe sem jut? (De ne müzlivel próbáld, és ne az asztalnál egyetek;):D)

Pórázon húz, esetleg feltűnően lemarad?

Ha leülsz TV-t nézni, "odapofátlankodik-e", beteszi-e a fejét az öledbe?

Hág a jelenlétedben?

és még sorolhatnám...


Az ún. "falkavezérségnek" (ilyen nincs) is vannak fokozatai.

Sok gazdának csak hatalma van, és azt hiszi, ezt jelenti a falkavezérség. (Hatalmam van a kutyám felett mondjuk 3 méteres körzetben. Ekkor a kutyám mindent meg is csinál... De ha a kutyám 3 méternél távolabb van, már nem tudom póráz nélkül irányítani.)

Tekintélyed akkor van, ha az irányításod korlátlan, megkérdőjelezhetetlen.

Vannak olyan kutyák, akik annyira szubmisszívek, hogy 2 hónap alatt is akár elérhetsz ilyen szintet - bár ez "mezei gazdáknak" azért nem szokott sikerülni, kell egy kis tudatos felkészülés. (De nem ismerlek, lehet, hogy Te nagyon is felkészült vagy!:))

De azért nem ez az általánosan jellemző...

2012. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem agresszív.Se emberrel,se másik kutyával.Múltkor odacsípet neki egy ugri-bugri yorki,de inkább otthagyta.Egy kölyökkel vadabbul játszott mikor hívtam odajött és büntiből mellettem kellett ülnie,maradt is amíg újra nem engedtem,viszont akkor már szépen játszott!Póráz nélkül is mellettem marad.A lakásba mindig a sarkamba van.A kaja után nem kapkod,ezt leteszteltem már.A gyerek kezéből se kap ki semmit.Ha a 16éves lányom vagy a férjem rászól mindig bújik hozzám,de persze nem veszem a pártfogásomba.Volt egy olyan eset is,hogy a kutyafuttató ajtaja nem volt rendesen becsúkva és egy másik kutyával kifutottak egy macska után.Dina (így hívják) a hívásra rögtön visszajött.Másnap is megismétlödött,de akkor már ki se ment.A pórázt is jól viseli,előfordul,hogy húz,olyankor megrántom és máris tudja hogy kell sétálni.Ha más sétáltatja (pl.húgom) nem megy vele tovább ha megállok.Mostanába állandóan bököd az orrával ha nem figyelek rá.Tapasztalatom nincs staffival,de amit lehetett elolvastam a fajtáról és állandó kapcsolatba vagyok egy kutya oktatóval.Szeretnék jó gazdi lenni,de elrontani nem akarom.Lehet,hogy túlságosan sokat szeretgetem. :-)
2012. nov. 3. 20:38
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggel átment egy újabb teszten.A kislányom a maradék reggelijét(szalámis szedvics) letette a székre,Dina csak megszagolta,de nem vette el!
2012. nov. 4. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez tök jó.:)

De nem te vagy a falkavezér.

Szerencsés vagy, egy elég szubmisszív kutyusod lehet.

amire figyelnék a helyedben:

Nem jó, hogy állandóan a sarkadban van. Ez tök cuki meg minden, de a kutya így egyrészt nem tud normlálisan pihenni, másrészt egyértelmű jele annak, hogy félt. Furcsán hangzik, de ez van.

Tök jó, hogy visszajött, amikor a macskázás után hívtad, de ez lehet a féltés miatt is. A húzás is gyanús kicsit.

Az, hogy rokon sétáltatja, és megáll, ha te is, lehet egy jó kötődés, de egy durva féltés eredménye is.


Azért vagyok ilyen negatív, mert írod, hogy leszidáskor hozzád menekül, és sokat szeretgeted.

Az orral böködés is gáz.



Sokszor nem elég egy kiképzővel tartani a kapcsolatot, mert a legtöbb kiképző sajnos bizonyos módjait ismeri, hogy lehet egy kutyának megtanítani, hogy pórázon láb mellett jöjjön, hogy helyben maradjon, stb., de nem tudja, egy kutya mit miért csinál.

A kutya akkor jó, ha passzív.


Szerintem ilyen kutyaiskolákba járni kidobott pénz.

Soha nem fogod tudni önállóan megoldani a problémáitokat, mert nem ismered a kutyád motivációit, a gondolkodásmódját, vagyis nem tudsz kutyául.


A tükörmódszert magyar kutatók, tudósok és kiképzők dolgozták ki, ennek lényege, hogy a hiba sosem a kutyában keresendő, nekünk kell változtatni, ha problémánk adódik.

A kutyusod ráadásul aktívan, belső motiváltságból vesz részt a közös akciókban, intellektuálisan fejlettebb, testileg-lelkileg kiegyensúlyozottabb lesz.


Te pedig szembesülsz a hibáiddal, és megtanulod kijavítani őket.

2012. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Az,hogy állandóan a sarkamba van,az azért túlzás.A pórázt sem mindig húzza.Van úgy,hogy a nagylányom vagy a kislányom után koslat,de mostanába többet utánam.Az 5éves lányomtól eltűr mindent,ezalatt nem a bántást értem!Sőt van úgy,hogy oda is bújik hozzá.Ha pedig én szidom meg,akkor a nagylányomhoz bújik.Sokat olvasok a kutyanevelésről és be is tartom.Nem csak szeretgetni szoktam,hanem büntetni is,persze nem veréssel,inkább a helyére zavarom és egy darabig nem jöhet el onnan.Azt hogy érted,hogy gáz ha az orrával bököd?Sok mindent leírtam már,mit csinálok rosszul?Abban egyett értek ha gond van a kutyával arról mindig a gazda tehet!Szerencsésnek érzem magam,hogy ilyen kutyára találtam.A szájába is nyukálhatok az sem zavarja,még a kedvencét is el tudom venni tőle.
2012. nov. 5. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!