Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya falkavezérnek néz...

Ha a kutya falkavezérnek néz engem, akkor miért morog ha a kajája közelébe megyek?

Figyelt kérdés

vagy ezek szerint nem tekint annak? Vagy ez normális? Vagy nevelés kérdése? A vadkutyák akik falkában vannak azok is morognak ha a vezért, a kajájukhoz megy vagy el akarja venni?


Szabadtéri a kutyám már mint nem a házban él és 6 éves kan.


2012. júl. 30. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet, hogy bepróbálkozik, feszegeti újra a határokat, meddig mehet el, de lehet, hogy nem te vagy a falkavezér, a kérdés az, hogy hogy reagálod le, ha rád morog?

Sétánál, egyéb szituációkban hogy viselkedik veled?

2012. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

elmegyek onnan mert még nekem is rohanna


amúgy nem sétáltatom mert van egy nagy kert ahol szabadon futkározhat, meg amúgy is sétálás közben meglátna egy embert simán megtámadná mert hárőző

2012. júl. 30. 09:34
 3/20 A kérdező kommentje:
ház
2012. júl. 30. 09:34
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben biztos, hogy nem te vagy a falkavezér, a kutya rendre utasít téged, hogy hagyd a kajáját.


Ahogy írtad, házörző, ez pedig azt jelenti, hogy házat őriz. A séta pedig a külső ingerek miatt kell a kutyának.

2012. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Te... nem is tudom, hogy mondjam... lüke vagy.

Ha nomrálisan foglalkoznál a kutyával (pl. séta), akkor normálisan viselkedne.

2012. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Megpróbálok nyugodt maradni, és nem bunkó választ írni. Te leszel kb a 100-ik ember, akinek ezt leírják itt...


Szóval:

Attól, hogy egy kutya nagy kertben él, az nem jelenti azt, hogy nincs szüksége sétára! Attól, hogy a kutya kertben él, és sétálgat, nem fogja magát lemozgatni. A kert minden milliméterét ismeri. És ha még az egészségét is meg akarod őrizni, akkor pláne kell a séta. Kell, hogy szocializálódjon, ismerkedjen idegen kutyákkal, emberekkel, lásson olyan szituációkat, amiben eddig nem volt része. Ez a kutya nem tisztel téged. Egyáltalán miből gondolod, hogy falkavezérnek tekint téged? Elmondom, hogy mi kell a kutyának ahhoz, hogy egészséges lelkű és testű kutya legyen:


1. Jó fajta táp, nem valami "teszkós" sz.ar, vagy házikoszt(ezért sokan le fognak pontozni)


2.Sok tanulás. Ez erősíti a köteléket gazdi-kutya között, és agyilag is elfárad, ami nagyon fontos


3. Sok séta. Hiába a nagy kert, nem fogja magát megsétáltatni. Amint írtam, kellenek ingerek, szagok, látványok, szituációk.


4. Építeni kell a kapcsolatot. Itt természetesen a falkavezérséget értem. Gondoltad volna, hogy egy séta alkalmával ezt is gyakorolhatjátok? Csak egy példa. Amikor sétálni indultok, nem a kutya lép ki először a kapun, hanem Te! Miért? Mert a falkavezér megy MINDIG elöl, csak utána jönnek az alacsonyabb rangú egyedek. Ha húz a kutya, akkor a legegyszerűbb megoldás: Húz-te megfordulsz, és elindulsz az ellenkező irányba-megint húz-te megfordulsz, és elindulsz az ellenkező irányba...Hamar rá fog jönni mit is akarsz.

Amikor hazaértek a sétából, a séta után kapjon kaját a kutya. Előtte ne! Miért? Mert a kutyának a séta olyan, mintha vadászni menne a falkával. És egyértelmű, hogy nem a vadászat(séta) előtt van meg a zsákmány, csak vadászat után.


Miket tehetsz még a falkavezérségért? Pl. csinálj úgy etetés előtt, mintha a kutya táljából ennél. Hogyan tedd ezt? Vegyél elő pár szem ropit, vagy sütit, tök mindegy. Tedd az asztalra. vedd el a kutya tálját, tedd bele a kutya kajáját. Vedd a kezedbe a tálat és a ropit. Csinálj úgy mintha a ropit a kutya táljából ennéd. Ez miért jó? Mert a falkavezér eszik először, utána a többiek.


A kutyád már 6 éves. Megengedhetem magamnak azt a mondatot, hogy a nevelésével egy kicsit elkéstél. De még menthető. De ha nem kezdesz ezzel a helyzettel valamit, akkor ebből előbb utóbb harapás lesz! Ha te lennél a falkavezér, a kutyádnak belenyúlhatnál evés közben a táljába, úgy, hogy ő nem morog!


És itt nem a kutya a hibás, csakis és kizárólag te! A séta meg kötelező!!!! Neveld meg azt a kutyát! De ne veréssel! Csak még mielőtt megfordulna a fejedben a testi fenyítés...

2012. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Én már meg se tudok lassan szólalni. Nem sétáltatja, hagyja hadd morogjon és biztos falkavezér....


Vajon hány évtized kell a magyaroszági kutyatartási kultúra megváltoztatásához?

2012. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Én nem évtizedet, inkább évszázadot írnék Little Red. Nem tudom, én azt látom, hogy nem előre, hanem visszafele fejlődik az ország e téren.
2012. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
10:49 vagyok. Azta mindenit, hogy lepontoztak. Talán ennyire haszontalan a válaszom? Vagy valaki magára ismert, és fáj az igazság? Én csak leírtam, hogyan kellene nevelni egy kutyát basszus. Már kezd zavarni, hogy minden válaszomat lepontozzák, pedig nem szoktam trollkodni, sem beugatni másoknak. Mégis mindig le vagyok pontozva. Eddig nem érdekelt, de most már qrvára zavar...
2012. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én hasznosra értékeltem (engem is mindig lepontoznak, mert én nem finomkodok, megmondom mit gondolok aztán az a legtöbb embernek kellemetlen).
2012. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!