Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves spániel szuka mennyire...

5 éves spániel szuka mennyire tanulékony még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy az 5 éves szuka spánielemet eléggé elkényeztettük, ami kezd átfordulni abszolút negatív viselkedéssé. Ennyi idősen meg lehet még tanítani neki, hogy én vagyok a falkavezér? ( Ágyban alszik; ha eszünk és kér, mi adunk neki; ő lép ki először az ajtóm stb, ezeken akarok változtatni)


2012. nov. 4. 13:08
 1/9 anonim válasza:
48%
Sajnos az idősebb kutyák már nem tanulnak könnyen. De próbálkozhatsz, vagy ha van pénzed vidd kutyaiskolába :) (Ha segítettem lécci nyomj egy zöld kezet xD)
2012. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a baj vele, mit értesz negatív viselkedésen? Mert elsőként azt kellene korrigálni, ami a tényleges problémát jelenti számodra.
2012. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sosem késő megtanítani egy kutyát! Tény, hogy nehezebben tanulnak mint a kölykök vagy a fiatalabbak, de nem lehetetlen. Ha valamiről le akarod szoktatni, szólj rá erőteljes hangon hogy "NEM!" és ha meg jól csinál valamit, dicsérd meg. Ha különösen jót csinált, adj jutalomfalatot is neki. De fontos hogy csak akkor szólj rá, ha épp rosszat csinál. Ne később, mert nem fogja tudni miért kapta a szidást. Ha pl. felugrik az ágyra és leküldöd, utána pedig rögtön mondod, hogy nem, az rossz, mivel akkor azt hiszi azért kapta, mert leugrott. Előbb mondd, utána küldd le.
2012. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából ha azt nézzük, ő eléggé "jól tartja magát":D Nagyon játékos, egyáltalán nem látszanak rajta az idősödés jelei :))


Negatív viselkedés alatt a következőket értem például:

- megugat mindenkit, sőt, sokszor neki is menne az embereknek, ha nem fognám erősen

- nagyon rángatja a pórázt

- nem akar engedelmeskedni (kölyökkorában pedig tanít(gat)va volt)

- hihetetlenül makacs, azt teszi, amihez éppen kedve szottyan és nem figyel ránk.

2012. nov. 4. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Jobban hozzá kell szoktatni az emberekhez, eljárni vele olyan helyekre, ahol más kutyák és emberek is vannak. Kicsit szídd le ha ugat vagy meg akar támadni mást. Ha hagyja, hogy megsimogassa egy idegen, dicsérd meg.

2. Mivel sétáltatod? Hámmal vagy nyakörvvel? Flexivel? Ha hám van a kutyán, többnyire nagyon húzni szoktak, a nyakörv jobb egy sima hagyományos pórázzal. Meg kell tanítani, hogy a lábad mellett haladjon.

3. Nem elég megtanítani, onnantól kezdve gyakorolni is kell vele. Továbbra is tanítsd, megerősíti a kapcsolatotokat, így jobban fog rád hallgatni, engedelmeskedni.

4. Ez kb. ugyanaz mint a harmadik. nem engedelmeskedik = makacs. Mutasd meg neki, hogy te vagy a falkavezér.

2012. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!

Sajnos az emberekkel nagyon bizalmatlan, tényleg aki közelít felé, képes lenne megharapni. Nem tudom, lehet, hogy ez is a dominancia jeleként tudható be.

Hámmal és flexivel sétáltatom. Kölyökkorában nyakörve volt, ám lecseréltem, mert annyira húzta mindig a pórázt, hogy majd'megfulladt.

2012. nov. 4. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbáld megbarátkoztatni emberekkel. Olyannal, aki kedvesen, nyugodtan, semlegesen közelít hozzá.

És még egy dolog, amivel más nem biztos, hogy egyetért, de nekem egy hasonló típusú spánielem van, és nálunk bevált: ne haragból,m ne erőből szidd le, hanem amikor ideges, vagy neki akar menni valakinek, ne elhúzd, hanem próbáld megnyugtatni, tartsd, de ne rángasd, mert az csak felhergeli. Óvatosan, "nincs semmi baj", lenyugtatni, és úgy megmutatni a helyes utat. Sokszor az ilyen problémák félelemből fakadnak, és sokkal könnyebb így "megbeszélni" a kutyával a dolgot, mint erővel nekimenni.

Hám helyett jobb a normális nyakörv. Még ha húz is.

2012. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok, akkor szerintem próbáld ki a sima pórázt sima nyakörvvel. A flexi + hám párosítás a lehető legrosszabb.
2012. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

persze, simán lehet tanítani, öt év az még semmi egy kutyánál. én azt javasolnám, hogy keressetek fel egy kiképzőt, ugyanis ha már rangsorbeli vannak nálatok, akkor tanácsos szakértőtől kérni segítséget.

a hetes írta, hogy ha agresszív, kezdd el nyugtatgatni... én nem mondom, hogy ez nem válhat be, de nekem sokkal inkább úgy tűnne, hogy csak egy megerősítést kap a kutya, hogy valóban van mitől tartania, hiszen a gazdája is nyugtatja őt, ahelyett, hogy tudomást se venne arról a "veszélyről", amitől a kutya tart. én ilyenkor megpróbálnám valahogy elterelni a figyelmét - szólok neki, de nem rádörrenek, hátraarc és irány az ellenkező irányba, egészen addig, amíg le nem nyugszik, ekkor újra próba, stb -, de én sem vagyok szakértő, ezek csak ötletek... mint mondtam, a legjobb lenne felkeresni egy kiképzőt. persze egy-két dolgon ti is tudtok változtatni, például ha evés közben kér, egyszerűen nem adtok neki. ha ilyenkor követelőzővé, agresszívvá válik, zavarjátok ki, hadd gondolkozzon. ajtón kimenetel, ágyban alvás ugyanez, előbbinél ne engedjétek, hogy elétek furakodjon, az ágyról pedig egyszerűen zavarjátok le, ha nem szeretnétek, hogy veletek aludjon. ha visszamászik, a legkönnyebb megoldás, hogy kizárjátok a hálóból.

2012. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!