Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy spániel szuka kutyusom...

Van egy spániel szuka kutyusom. Amikor kaját adok neki akkor morog és vicsorog addig amíg el nem fogy. Már mindent kipróbáltam: otthagytam ha meghagyott a kajából. De még mindig vicsorg. Mit csináljak, h ez abba hagyja?

Figyelt kérdés
Mit csináljak,h ne akarjon megharapni a kajánál?
2011. febr. 16. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád? Egy kutyát még kölyök korában kell megtanitani arra, hogy akár a szájából is ki tudd venni a kaját ha kell. Később már sokkal nehezebb. Egyébként szót fogad neked? Mert gyanitom, hogy nem nagyon.
2011. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

félti tőled a kajáját. családi kutya? rendes kutyának némán tűrnie kéne ha a kajánál matatnak vagy elveszik tőle.

vagy az etetéseknél rontottál el valamit nagyon, vagy simán nem tekint vezérnek a kutya.

2011. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tavaly októberbe volt 1 éves. soha nem piszkáltam kiskorába kaja közbe. az utcán ha felvesz valamit akkor ki tudom venni a szájából. Amúgy hallgat rám pl.: ül, helyedre, vársz.
2011. febr. 16. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Szépen nyakon fogod, amikor vicsorog és elveszed a kajáját. Ennyi.
2011. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aulac ***** válasza:
100%

Először is:

Minden étkezés előtt, legalább fél órás séta. Ha van kerékpárod akkor az a legjobb. Ha nem tud melletted sétálni, mert húz, akkor sajnos először azt kell gyakorolnod!

1. Csak akkor add oda neki az ennivalót, ha nyugodt megadó állapotban van. ( Ez azt jelenti, hogy nem ugrál, nem izgatott, hanem leül és nyugodtan téged néz.

2. Rakd le az ételt, de ne engedd el a tálat. Ha engedély nélkül enni akar, azonnal emeld fel a tálat (FÜGGŐLEGESEN, NE VÍZSZINTESEN). Hallathatsz egy általad kitalált erős hangot, vagy egyszerűen mond azt hogy nem, az elvétellel együtt. Nálam legjobban egy "csssssss" szerű hang vált be.

3. Ha már nem akar rögtön enni, hanem ül és Rád néz, akkor mond ki a "tied" vezényszót. A tálat ne a földre tedd, hanem neki kb. mellmagasságban tartsad. Ha evett pár falatot (lehet, hogy habzsolni fog)emeld fel a tálját és közben mond ki az "elég" vagy "hagyd" utasítást.

Ezt gyakorold. Legyél kitartó, nyugodt és magabiztos.

Ezután jön a nehezebb.

Az első pont után:

2. Rakd le a tálat, engedd el. Állj fel. Nem kezdheti el enni az ételt, csak a már megtanult "tied" parancsra.

3. Ha evett pár falatot, akkor próbálj a kutya és a tál közé lépni, kis araszoló lépésekkel, közben az "elég" vagy "hagyd" parancsot mondva. Ha morog, esetleg harapni akar ne hátrálj meg, hanem még egy kis lépést lépj előre és közben hallasd az előbbi "cssssss" hangot. Addig ne mozdulj amíg meg nem hátrál és ott nem hagyja az ételt.

4. Ezután vedd fel a tálját a földről és áll vele pár másodpercig. Ezután add oda neki újra, a fentiek szerint.

Még egyszer: Legyél nyugodt, magabiztos. ne foglalkozz közben azzal, hogy mi volt régebben. koncentrálj arra, hogy MOST mit akarsz elérni. Soha ne add fel a gyakorlást, mert megérzi a bizonytalanságodat.

Legyél kitartó.

2011. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Domináns..a spanik azok, ha nem nevelik, vagy félrenevelik őket, Nehéz leszoktatni őket róla. Bár az enyémekkel nem volt ilyen gond. Amikor ezt csinálja vedd el előle a kaját. azt az etetést hagyd ki. A következőnél már nem kellene morognia, még elég fiatal. Ha akkor is morog, akkor is vedd el, és mielőtt adsz neki, mindig csinálj úgy, mintha ennél a táljából. Hamar megtanulja.
2011. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mikor felmordul evés közben, váratlanul adj neki egy jó nagy kokit a fejére, úgy hogy a tálba landoljon az orra, és azzal a lendülettel vedd el tőle.


Később a tálat a kezedben tartsd és úgy egye ki belőle a kaját. Ha megint morog, még egy koki.

Lényeg, hogy ne reszketeg kézzel csináld.

2011. febr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hell-ikon ***** válasza:
aulac nagyon jól leírta mi a teendő ilyenkor.
2011. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kutyám nyugodtan leül és várja,h az ételt elé tegyem, csak akkor eszik ha azt mondom tied. Utána habzsol és csak addig nem lehet a közelébe menni.
2011. febr. 17. 15:30
 10/11 aulac ***** válasza:

Nem olvastad el figyelmesen, amit írtam.

Ne azzal törődj, mi volt régen.

Az gyakorold amit leírtam.

1. A kajás táljával együtt guggolj le elé és tartsd neki mellmagasságban.

Ami a legfontosabb: NE RAKD LE A FÖLDRE A TÁLAT, HANEM FOGD A KEZEDBEn! (Nem kiabáltam, csak hangsúlyoztam)

2011. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!