Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász lakásban tartásáró...

Németjuhász lakásban tartásáról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
megfelelő mozgatás és szellemi fárasztás mellett akármikor. Bár jó jelzőkutya és házőrző így ugatás lehet elkerülhetetlen de neveléssel gondolom ez is orvosolható.
2012. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Semmi esetre sem! Lehet, hogy valahogy eltengeti az életét, meg nem döglik, de nem való neki. Nem fogsz vele napi 2 órákat sétálgatni, max eleinte. De még ha sétálsz is vele, a maradék 22 órában csak kínlódik. Ez csak egy fokkal jobb, mintha egy 2 méteres madzagon élné le az életét. Egyébként meg egy 40 kilós, a lakás dimenzióihoz mérten ügyetlen jószágról beszélünk. Hogyan képzeled el? Nem, semmiképpen se. Van olyan gyökér, aki ezt csinálja, és meg van győződve, hogy boldog a kutya, de ezek az állatok akkor is örülnek a gazdájuknak, ha rövid láncon, száraz kenyéren tartják.
2012. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha fiatal kutya, akkor van vele gond. A miénk 15 évig volt velünk. Kb 10 éves korától olyan nyugodtan feküdt a helyén egész nap: tudta, hova nem szabad bemennie, soha nem végezte bent a dolgát, jelezte az ajtónál, ha ki kellett mennie.Nem szedett szét semmit, de 15. évében nem tudom, mi történt vele? Ha hazavittem a cuccot a vásárlásból, letehettem bárhol, nem nyúlt semmihez, egyszer csak kicsomagolta a felvágottat. Szerintem az öregség előhozott belőle egyfajta türelmetlenséget is.Már a sétát sem igényelte, inkább maradt a meleg helyén. Rosszul látott, alig hallott, neki direkt jó volt a lakásban, a közelünkben. De kölyökként nem volt ilyen jól nevelt, szétrágott dolgokat, feszegette a határait, de könnyen tanult. És hát mióta nincs, azóta tisztább a lakás - ez tény:)
2012. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

kedves ketteske.

Kertes házban lakom DE..

A te elméleted alapján magyarázd meg nekem légyszíves hogy a kutyám ha nyitva van a ház ajtaja akkor mért van inkább bent mint kint? hogy ha olyan hihetetlenül rosszul érzi magát bent ? És a napi két óra séta az mért olyan lehetetlen a kutya egész élete alatt ? persze van hogy egynap csak 20perc mert valami nagyon közbejön de én úgy hogy kertesben lakom a kutyám 2szer sétál naponta.. és meg van így is a napi 2óra..

A kutya nem érzi semmivel jobban magát a kertben mint a lakásban.. annyi a különbség hogy a kert egy qrva nagy kennel...

2012. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az utolsó mondja. Nekem nem nj-m van,de még anno a kau-roti keverékem is döglött egész nap a lábamnál,minthogy egyedül rohangásszon kint a kertben. Magától nem fogja egy kutya sem lefárasztani magát,hiába a kert.

A 2 óra naponta meg egy vicc idő,ha leosztod mondjuk 4 alkalomra . Mondjuk a nj nek kéne egy hosszabb ntanítás-játék-futtatás séta is mondjuk este.

2012. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Mondtam, hogy van olyan hülye, aki bent tartja, és azt is mondtam a kutya akkor is boldog, ha egy 2 méteres madzagon éli le az életét, száraz kenyéren. Nem nagyok az igényeik, nem emberek, nem lesznek depressziósak, meg ilyesmi. Ettől függetlenül, egy ekkora kutya nem való lakásba. Ha van választási lehetőség, akkor inkább egy kisebb kutya. Ha nincs, természetes, hogy jobb a lakás, mint a menhely. Nekem is van 2 kutyám, egy spániel, és egy goldie, ha úgy hozná a sors, hogy lakásba kell költöznöm, magammal vinném őket. Inkább, minthogy meg váljak tőlük. Ugyanakkor ha eleve lakásban élnék, és kutyát szeretnék, meg sem fordulna a fejemben, hogy bolognese-nél nagyobb kutyát tartsak. De amúgy mindenki azt csinál, amit akar.
2012. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Te tényleg ilyen sötét vagy? Mondom a kutyának van választása és inkább bent van mint kint.. Az ilyenekt annyira bírom. Biztosa annyira nagyon értesz a kutyákhoz.. A goldid lehet tud ülni azta... Már sokszor leírtam Magyarországon jobb azoknak a kutyáknak amik lakásban vannak. Azokkal legalább foglalkoznak valamennyit nem csak kivannak baxva a kertbe.. Persze van kivétel.. Hallottam már olyan emberről akinek panelba van a yorkija és elvégzi a dolgát a kutyapelusra és még nem látott füvet se 6hetes kora óta.. DE hidd el annak a kutyának akinek ott a kert viszont gazda sehol csak akkor ha a kutyát megkellkötni mert jön valaki vagy lerakja elé a pedigrét.. annak a kutyának rosszabb.. Nem a lakásban tartottnak.
2012. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Igazad van, előző. Naponta eljárok egy utcában: egyik oldalon egy b.ott nagy kert, egy kiskutya egy kb másfél méteres kötélen odakötve valami cölöphöz. Keleti oldalon van, mikor jön fel a nap, délelőttönként már éget néha, a kutya még csak el sem tud bújni valami árnyas helyre. Kertes házban van, de abból mit sem élvez.

A másik oldalon meghalt a mama, de a kutyája ott maradt. Annak van tágas helye, de én mindig a telekhatár melletti sarokban látom. Vár valakit? Szoktam látni, hogy hetente párszor kocsival jön valaki, gondolom, kaját hoznak neki, de ez a kutya is cserélne egy jó kis társasházi lehetőségre.

A hozzászólóknak van lehetőségük, hogy elmondják, ők mit gondolnak a kérdésről, de aki a másikat lehülyézi, annak a szavára alapból nem adok. Nem korrekt, nem megbízható ember.

2012. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7 olyan embert ismerek (ebből 1 állatorvos) aki nagytestű kutyát tart panelban ezeket a fajtákat : 2 német juhászos,vizsla,pointer,roti,weimari vizsla,arany retriver


mindegyikkel sokat foglalkoznak,sokat sétálnak és a kutyák boldogok és egészségesek!!


amúgy meg sokkal jobb a gazda-kutya kapcsolat,ha a kutya a gazdival lehet!!!


szóval kérdező nyugodtan lehet lakásban német juhászt tartani csak biztosítani kell neki az elegendő mozgást!!

szóval jól gondold meg,hogy lesz-e napi több órád arra,hogy a kutyát jól lefáraszd!!


mert ismertem olyan embert is aki menhelyről fogadott be egy kölyök kutyát és hát jó nagyra nőtt, kb a kutya 1 éves koráig bírta azt,hogy reggel 1 óra séta délután 30 perc és este 2 óra intenzív mozgást biztosít a kutyának,ahogy kevesed a séták idejének a száma a kutya úgy kezdte romba dönteni a házat mert unatkozott,végül egyik kertes házi barátjuknak adták a kutyát, kinti-benti kutya lett és naponta 2 órára elviszik jól megfuttatni..szóval tényleg jól át kell gondolni!! nem el rettenteni akarlak,csak gondoltam leírom,mert lehet,hogy egy darabig betartod a dolgokat aztán vagy megunod vagy időd nem engedi..

ha teljesen átgondoltad azt,hogy 10-15 évig betartasz mindet akkor nyugodtan választhatod ezt a fajtát! :)

amúgy talán még az is sokat segít,hogy az alomból egy nyugodtabb kutyát választasz vagy megkérdezed a tenysztőt melyik nyugodt,mert annak valószinűleg kevesebb mozgás kell,mint egy hiperaktív kutyának :)

2012. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Lehet lakásban tartani, ha naponta van időd lefárasztani fizikailag és szellemileg is.

Az én német juhászom 25 évvel ezelőtt 6 hetesen került hozzánk panelba. 14 évig élt.

Naponta min.3 alkalommal sétált. (kb1-1,5 órát alkalmanként.)

Hétvégenként és nyáron a telkünkön voltunk vele (300 négyszögöles kertben). És még a kerti időszaka alatt is igényelte a napi sétát, mert kert tiszta volt.

A hosszú kerti tartózkodások után, amikor visszavittük a panelba, hatalmasakat aludt. Sok mindenre megtanítottuk kutyaiskola nélkül is.

És nyugodtan le lehet "hülyézni", de szerintem jól érezte magát velünk.

2012. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!