Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 éves neveletlen, flegma...

Egy 6 éves neveletlen, flegma németjuhász, akit a gazdája elhanyagolt?

Figyelt kérdés
Mivel sohasem volt szerető gazdája,nagyon érzéketlen kutya.Bár mióta haverkodom vele,néha megcsóválja a farkát ha meglát.Elvihetem ingyen.A kérdésem az, hogy van esély arra, hogy egyszer nekem ugrana?Vagy szétszedne?MEgharapna?Egy ekkora kutya hatalommal bír.Illetve van e még esély arra, hogy jó kutya váljon belőle ennyi idősen?Sajnos a falkavezér, a gazda fogalma számára ismeretlen.Az idegeneket sem ugatja meg!Nem életveszélyes?
2012. okt. 30. 19:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és kanról van szó.
2012. okt. 30. 19:55
 2/14 anonim ***** válasza:

Hat év alatt támadott meg bárkit bármiért? Ha nem, akkor nem most fogja elkezdeni, főleg ha te az első perctől kezdve mint hiteles falkavezér lépsz fel előtte. Nyilván lehet jó kutya, miért ne lehetne, kis nevelés meg tanítás, és kész.

A falkavezér fogalma meg nem ismeretlen számára, maximum még soha senki nem emelkedett fölé a rangsorban. Ennek pont az a lényege, hogy a kutya számára ösztönszerűen természetes dolog, nem kell tanítani.

2012. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szüleimet és a tesóm kisfiát féltem igazándiból.Egy dolog, hogy esetleg engem megtámadna.Saját felelőségem.


Senkit sem támadott még meg, de iszonyatos mozgás hiánya van.Egésznap a kerítés körül szaladgál.Meg aztán van egy macskám és egy nőstény ölebem is.Sajnos nincs nagy tapasztalatom kutyákkal.Hogyan tudnám magam jobban megszerettetni vele?

2012. okt. 30. 20:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egy németjuhász flegma? :D:D:D:D
2012. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Ne szeressen, hanem tiszteljen. Bármilyen furcsa is, a szeretet és a flegmaság emberi tulajdonságok, a kutyák nem ismerik. Legalábbis nem olyan formában, mint mi emberek.
2012. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Eleinte az volt.Mégpedig úgy, hogy akár egy hadsereg is elmasírozgathatna az udvarban, a kutya oda sem vakkant.Étellel kínáltam, megsimogattam, észre sem vett.Mostmár érzelmek csíráját azért látom rajta.De normális esetben egy németjuhász szétszedne egy idegent.Egyik haveromé például elharapná a torkom, állandóan félve lépek be az udvarba, mert már az utcáról megakar támadni.Szerintem ez a normális.Ezért flegma a kutya.
2012. okt. 30. 20:19
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor ti hogy neveznétek a kutya nemtörődömségét?
2012. okt. 30. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:

A foglalkozás, a falkavezérség meghozza a kötődést is. A mozgáshiányát értelemszerűen a sok-sok mozgás orvosolja, a többit meg a nevelés.

Ha van kisgyerek is, akkor én eleve egy olyannal kezdeném, hogy 1-2 hétig senki ne szóljon a kutyához, ne simogassa, ne szemezzen vele, meg egyáltalán, nézzétek levegőnek. Te adhatsz neki parancsokat, szóban dicsérheted, meg viheted nyilván sokat sétálni, taníthatod, dolgoztathatod (sőt, ez kelleni is fog neki), de ott is minimális kommunikációval, otthon meg legyen a kutya lehetőség szerint teljesen elfelejtve, így rögtön egy alárendelt pozícióból indul, nem kell megvárni, amíg gond lesz. Az agyonsimogatástól csak rosszabb lesz a helyzet. Majd ha kiérdemli, akkor lehet szeretgetni, de akkor sem a nyakába ugorva rögtön, hanem szép fokozatosan. A gyereket meg az egész család egyértelműen védje be, bár igazából normális kutya nem bánt "kölyköt", maximum véletlenül, ha úgy figyelmezteti, ami egy kutyakölyöknek épp csak meglepő lenne, az ember meg már vérzik tőle. De ha nem maradnak felügyelet nélkül együtt, akkor ez is teljesen elkerülhető.

2012. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pardon, természetesen otthon mindenki adhat neki parancsokat, meg dicsérheti szóban, de ennyi. Ha viszont a kutya nem teljesít parancsokat, és nem tudják megcsináltatni vele, akkor inkább ne erőltessék, mert az csak ront a helyzeten. És a szóbeli dicséret sem valami túláradó "jajdeokosmindjártmegeszemdecukivagy" ömlengés legyen, csak egy "okos", vagy "jó", vagy bármi, amiből tudja, hogy jól csinálta, de nem érzi magát túl fontosnak.
2012. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tisztára mint a csajokkal, úgy kell a kutyákkal bánni nem igaz?:DD


Látom, hogy te érted a dolgod.Eddigi nem nagy kutyáimmal eddig pont az volt a baj, hogy megfojtottuk a szeretetünkkel.Ez lesz az első nagy kutyám.Mindesetre köszi a felvilágosítást!Így fogok hozzá viszonyulni.

2012. okt. 30. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!