Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Intercityn kölyök csivava?

Intercityn kölyök csivava?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hét múlva veszek egy kutyust vidékről utazom Pestre és elég hosszú az út. Kocsival nem akarok keringőzni a városokban ezért IC-vel megyek. A kutyust szállíthatom a táskámban ingyen? Neki kell venne vmi jegyet? Ha igen mennyi? Nem túl megterhelő egy kutyusnak az út?(kb 9hetesen hozom el)

Előre is köszi a válaszokat!


2012. nov. 4. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Én autóban hoztam ukrajna mellől az enyémet :) Túl élte nem terhelte meg. kb végig aludta. Én vennék neki egy szállító dobozt az kényelmesebb neki mint a táskád. És dobozban ha pogyász méretű akkor utazhat ingyen.
2012. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
IC-n se első-, se másodosztályon nem szállítható élőállat!
2012. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy személyvonattal viheted, vagy gyorsvonat, illetve sebesvonat másodosztályon, elsőn nem! Hordozóban díjmentesen utahat.
2012. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

öö nem.

Hordozóban se vihető ingyen egy kutya személyvonaton sem,élő állat jegyet kell neki venni. Megjártam én is,azt hittem lehet ingyen,de kis híján megbüntettek,azóta veszek neki jegyet. Csak városi buszon lehet ingyen szállítani hordozóban ha nem haladja meg a díjmentesen szállítható poggyász méretét.

2012. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kvitta!

"A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


•az 1. osztályú kocsiba,

•az étkezőkocsiba,

•a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható."


És a MÁV Direktnél dolgoztam :)

2012. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Tehát összefoglalva:

kell neki venni jegyet, bárhogyan is szállítod. élő állat jegyet (vagy ha azt mondod kutyajegy úgy is érteni fogják) kell kérned a pénztárnál neki.

IC-re nem lehet kutyát felvinni. Gyors vagy személyvonatra csak és oda is csak másodosztályra.

2012. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maxitabi ***** válasza:

Ne is próbáld IC-n vinni, titokban sem.. Kolleganőmék húsvétra vittek volna Tatabányára vonattal kölyök törpenyulat kis boxban (kb 10 cm az is), a kalauz leszállította őket Csornán a gyerekeivel együtt és rendőrséggel is fenyegetőzött.. Így kb éjfélre értek oda a du 15 óra helyett...

Szóval ne IC-t nézz!!

2012. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úristen IC-re még jeggyel sem vihetek kutyát? ...pedig már az IC sem hozza azt a szintet mint régen, szóval egy pici állat miatt elég rossz ha így pattognak...
2012. nov. 4. 19:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs az IC-vel. A felárral pont az fizeted meg, h nem fog az orrod alá kullantani egy kutya/macska/papagáj, stb...
2012. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!