Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldog mennyire...

A francia bulldog mennyire nyugodt kutya?

Figyelt kérdés
egyszer ha lesz külön házam és kiszállok a családi fészekből szeretnék magam mellé venni egy kutyát akivel komolyan foglalkozok és velem éli le az életét. nekem nagyon tetszenek a francia bulldogok ezért kérdezem hogy lehet róla szó vagy felejtsem el. érdekelne hogy milyen igényei vannak. napi hány óra fizika és szellemi fárasztásba fáradna el, ha kérdeztek bővebben is leírom hogy mit tudnék neki meg adni csak mivel ez terv és nem tudom konkrétan megmondani hogy mi lesz 3-5 év múlva. 15/F
2012. nov. 4. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nos, minden kutyának szüksége van mozgásra és szellemi tréningre, de a francia bulldog nem kifejezetten a pörgős "kiszaladok a világból" fajta. Ha lakásban laksz és napi háromszor leviszed sétálni fél órára-40 percre, az elég neki, hogy elvégezze a dolgát és megadd neki az ingergazdag környezetet. Ha lesz saját kerted, akkor elég napi egy séta plusz kerthasználat. Túltenyésztésből adódik, hogy nem bírják a hosszas és intenzív mozgást, mert az orrjárataik szűkek és rosszabb az oxigénellátásuk, mint más kutyáknak. De természetesen ez kiküszöbölhető ha gondosan választasz tenyésztőt.
2012. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ez csak a mozgás része volt, viszont sellemi tréningre minden kutyának szüksége van. A francia bulldognak is.
2012. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a francia bulldog kevésbé mozgékony????? Dehogyis!!! Az igazi , jó idegrendszerű kiskutya pörög, labdázik, ugrál, rohangál. nyilván kevesebb elég neki, mint egy Malinak, de nem az a kanapén heverős fajta. Szerintem tök jó fejek. Rájuk azt hiszem a kánikulában kell jobban odafigyelni, és elég sok betegséget hordoz a fajta.
2012. nov. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előre ne találj ki semmit. Nekem anno nj és a farkas szerű kutyák tetszettek. Ehhez képest ma van két ambulom meg egy palotapincsim. Idővel változol ennyire előre gondolkodni fölösleges. Egyébként a kutya nyugodsága nem feltétlenül fajta függő. Inkább egyedfüggő. Kezdj el olvasni kutyáskönyveket. És majd ha elmész kutyát venni akkor a kennelbe elmondod hogy milyet szeretnél. ott segíteni fognak hogy melyik a legnyugodtabb. Az a fontos hogy ne kinézet alapján dönts :)
2012. nov. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm a válaszokat most tudnék sorolni vagy 200 szempontot hogy mi alapján szeretnék dönteni meg hogy mik az elvárásaim de igaza van az utolsónak hogy ki tudja mi lesz 5 év múlva.
2012. nov. 5. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!