Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vagy beagle?

Katalin79 kérdése:

Francia bulldog vagy beagle?

Figyelt kérdés
jövöre szeretnénk,kiskutyát, pörgös mindig vidám,mokás játékos kiskutyát szeretnénk,szobába is tartható legyen,ezért állt a választás erre a 2 fajtára, csak hát amiket olvastam a francia bulldog horkor :-) a beagle meg szökös ,de még is ez a 2 kutyus ami szerelem elsö látásra ,és hát megoszlanak a vélemények azok közt akik tartják,nagyon nehéz mert szivem szerint mind kettöt :-) van egy 6 éves lányom ,és gyerek szeretö fajta az ami igazán jöhetne, szeretném a véleményeteket kikérni, a jó és a rossz tulajdonságaikat irjátok le légyszi :-)
2012. okt. 30. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Beagle. A francia bulldog röfög, horkol, böfög, fingik, én nem bírnám ki, az biztos. Nem mellesleg annyi egészségügyi problémája van, nem tud normálisan futni, mert fullad, a szemével, bőrével is nagyon gyakoriak a problémák. A beagle ezzel szemben kevés egészségügyi problémában érintett, sokkal értelmesebb és esztétikailag is kellemesebb látványt nyújt. Gyerekeket nagyon szeretik. Az igaz, hogy kicsit agyafúrtabbak, mint a bulldogok, de megfelelő neveléssel és lefárasztással nagyon jó társ válik belőlük.
2012. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Beagle-t csak akkor vegyél, ha van rá napi 3-4 órád FOLYAMATOSAN. Annyi kell neki sétára, tanításra, játékra, különben lebontja a lakást/kertet és szökik. Nagyon konok és munkaigényes fajta.
2012. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
beagle, a francia buldognak sok egézségügyi problémája van
2012. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A beagle nagyon ugat, főleg, ha nincs megfelelően "lefárasztva", ez ellen nagyon nem lehet tenni, génjeiben van, tehát lakásban tartásnál a szomszédok (ha vannak) nem fogják szeretni. És tényleg naaagy a mzogásigénye, érdemes reálisan, édibédi kutyaképtől elvonatkoztatva belegondolni, hogy valóban képes lesz-e a család rászánni legalább a minimálisan szükséges időt- ami nem kevés...

Ha van a környezetedben akármelyik fajta, érdeklődj a gazdi(k)tól, esetleg sétálj a parkban, és ha találkozol a kettő közül valamelyiket sétáltatóval, akkor tőle.

2012. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Amúgy beszélsz angolul? A youtubeon megtalálod az Animal Planet Dogs 101 műsorát, mindkét fajta bemutatóvideója fel van töltve, hasznos infókat találhatsz.
2012. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, beagle? idö az van :-) a lefárasztással sincs gond ha képes egy kutya hamarabb elfáradni mint a lányom :-) lakásba lenne szomszéd nincs,kertes ház,azért kérdeztem ezeket a fajtákat mert nem nagy testüek és nem kell félnem fellökik a lányomat, meg hát kistermetünél mindig, scicu, pincsi stb ajánlanak, de azok hullajtják a szörüket
2012. okt. 30. 11:12
 7/17 anonim ***** válasza:

A beagle is hullajtja és a francia bulldog is. Sőt, belőlük (mivel rövid szőrűek) gyakorlatliag képes ömleni a szőr.


Az oké h a kislányod el lesz vele, de képes leszel a beagle-t TANÍTANI?

2012. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
persze , tudnám tanitani :-) 33 éves vagyok ,kiskorom ota több fajta kutyánk volt, nagyábol ki ismertem öket, volt rotim ,mindenki mondta milyen vérengzö meg hogy nem lehet tartani :-) érdekes ,olyan kutyát neveltem belöle,hogy könyörögnöm kellett neki ,hogy legalább ugasson :-)pedig a testvérei mind hamisak voltak :-) van türelmem az állatokhoz és szeretettel és egy kis eréjességgel meglehet tanitani nevelni a kutyákat :-) olvastam makacs, nem baj ,volt már dolgom makacs emberrel is :-)
2012. okt. 30. 11:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha volt rotid és sikerült "megbírkózni" vele, akkor nem lesz gond :)
2012. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is a beagle-t választanám:-)
2012. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!