Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Pitbull Terrier, az...

Amerikai Pitbull Terrier, az új családtag (? )

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy pitbullt és most van rá lehetőségem, hogy tartsak is. Viszont itthon már van egy német juhász kutyám, úgyhogy itt nem tarthatom. Nagymamámnál lenne a pitbull, mert ott úgysincs kutya. Mivel ez az első pitbullom, kérdések vannak a fejemben. A kutyát 2 hónaposan hozom el. Megfelelő ez a kor ahhoz hogy rendesen meg lehessek nevelni, tanítani? A pitbull csak egy embert fogad el gazdájának és erre az emberre hallgat igazán? Nagymamámra nem fog támadni? Vagy olyan családtagokra akik látogatják mamámat, de nem minden nap, tehát őket idegennek tekintené? Bármilyen tapasztalatotok van, jó és rossz a pitbullról, kérlek osszátok meg velem, hogy többet tudjak meg erről a fajtáról, mire kell nagyon odafigyelnem. Előre köszönöm!
2012. nov. 5. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"most van rá lehetőségem, hogy tartsak is"

"van egy német juhász kutyám, úgyhogy itt nem tarthatom."


Ugye nem csak én érzem az ellentmondást?

Ha nem tudod magadnál tartani, akkor mégsincs lehetőséged pitbullt tartani. Olyan feltételekkel, amit itt felvázoltál, inkább mondj le róla addig, amíg normális körülményeket tudsz neki biztosítani.

2012. nov. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagymamádnál tartod, akkor ő tölt vele több időt, tehát az ő kutyája lesz. Miért ne lehetne a németjuhász mellett ott, ahol te is laksz?!
2012. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én se tudom, miért ne lehetne a német juhásszal tartani!

bármilyen fura, a pitek is szeretik a kutyatársaságot.

legfeljebb ellentétes neműt választassz és ivartalanítod vmelyiket.

2012. nov. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kennelből veszel te pitbullt?

Vagy Pitbullnak nevezed el az Amstaff jellegű keverékedet? Ez kedves :)

Nem külső alapján kell kutyát választani. Az embernek először talán utána kellene olvasnia a fajta jelleméről, negatívumairól és pozitívumairól egyaránt, hogy a kutyát már felkészülten el tudja hozni. Ezt teheted pl.: bemész egy könyvesboltba, sok helyen találni egy adott fajtáról egy egész könyvet, vagy akár az interneten is olvasgathatsz róla tartalmasan, és nem pedig gyakori kérdéseken kellene feltenned 1-2 téged érdeklő kérdést.

Úgy olvasom a lehetőségeid még nem adottak egy új kutya tartásához, a német juhászodat meg ne hanyagold el. A pitbullal (vagy amstaffal nekem mindegy) nem kell felvágni, minden 2. ember ilyen kutyát tart, egyáltalán nem menő, inkább unalmas (ha esetleg ezért vennéd). A másik kutyáddal törődj inkább, annak biztosíts boldog életet, foglalkozz vele, és majd ha eljön az idő hogy lehetőséged lesz új kutyát tartani, akkor veszel egy pitbullt remélhetőleg addigra már ki is megy a divatból, és nem is lehet majd kapni. Hehe

2012. nov. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
02:27-es! Igen, ezen én is mindig fennakadok, h AMBT. Francokat pit az. Akinek pit kell, az megy Amerikába. Itt még nem olvastam olyan válaszát, aki ezt megtette volna.
2012. nov. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

először is, a fajta neve: amerikai pit bull terrier így, külön írva.

másodszor, ha nem tudod otthon tartani, akkor hogy érted azt, hogy most van rá lehetőséged?

a nagymamád mellé határozottan nem ajánlok pitet, nem azért, mert rátámadna, hanem mert agilis, energikus, élénk, nagyon mozgásigényes kutyák, és egy nagyi nem biztos, hogy megfelelően tudná értékelni a pörgő, ugráló, ásó-rágó kutyát. a pitek híresen emberszeretők, nem is nagyon őrzik a házat, viszont elfogadnak minden családtagot. ellenben makacsak és okosan kell nevelni őket, mert terrier agyuk van, nehéz őket eltántorítani a céljuktól.

a leírt feltételekkel én ezt a fajtát nem ajánlom (még). ha majd magad mellett tudod tartani, akkor gondolkozz el rajta újra.

2012. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

ma 07:38


ne sarkítsunk ennyire! elindult Mo-n is az ADBA papírozás, egyre több kutyának kérik le a törzskönyvét és egyre több almot hoznak le eleve ADBA papírral... már bőven nem kell érte amerikába menni.

2012. nov. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aha...És szerinted pitként árusított kutyákból mennyi ADBA-s? Szinte semennyi, a legtöbb papír nélküli, mivel amstaff keverék.
2012. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

olvass, értelmezz.

nem azt mondtam, hogy mind azok, hanem azt, hogy nem csak az USA-ban lehet kapni rendes pitet. továbbra is sarkítasz, holott már működik [link] és ha érdekel tudok mondani csuklóból két olyan párosítást - jó kutyákkal! - ahonnan eleve papírral adják majd a piteket.

az expresszes kategória viszont ugyanaz pitben, mint bármilyen más fajtában...

2012. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mamádnál lesz akkor te hogy neveled??? minden nap elmész hozzá és elviszed sétálni és tanítod?

mivel a mamáddal lesz több időt, így az ő kutyája lesz és jobban fog hozzá kötődni, mint hozzád!!

egy idős ember mellé nem való ilyen kutya, erősek és nagyon energikusak!!!

amúgy a német juhász mellett is lehet tartani,csak ellenkező neműt kell venni és akkor ivartalanítod vmelyiket, de ha vele nő fel nem fog rá támadni, de az más ha esetleg a német juhásszal vannak gondok és azért nem akarod ott tartani a pitet..

inkább foglalkozz a német juhásszal (mit meg nem adnék,hogy legyen egy NJ-om, kedvenc fajtám,csak nekem nincs lehetőségem tartani,persze mamámnál tarthatnám én is de az úgy nem jó mert akkor nem az én kutyám és ezt most komolyan mondom,mert mamám kertes házba lakik én meg panelba)


én is csak ismételni tudom az előttem lévőket, én sem ajánlom neked így ezt a kutyát ,de még mást sem..ha egy kutya a tiéd az nálad van!! nem másnál!

2012. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!