Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én érzem azt néhány...

Csak én érzem azt néhány menhelynél, hogy még ők tesznek nekem szívességet azzal, hogy örökbefogadhatom a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Tavasszal tervezünk örökbe fogadni egy kutyust annak rendje és módja szerint. De egyre rosszabb szájízzel gondolok az egészre egy korábbi történet miatt. Még anyukámékkal éltem, amikor örökbe akartunk fogadni egy kutyust, anyukám 3 menhellyel is felvette a kapcsolatot, és nagyon keserű tapasztalataink voltak. Pl. sorban tették fel a kérdéseket, ilyet, h van-e gyerek, mire anyukám mondta, h négy, erre ők: Hát, nem szeretünk sokgyerekes családokba állatot adni... De mindennel volt bajuk, ha kert van, az a baj, ha nincs, az a baj. Pedig akkor a legkisebb tesóm is 8 éves volt, tehát tuti nem nyúzta volna a kutyát, pénz is lett volna rá, de mégis olyan fanyalgóak, nehézkesek voltak. Mondjátok,hogy csak rosszkor próbálkoztunk rossz időben és, hogy a legtöbb menhely nem ilyen! Kérlek, írjatok pozitív történetet, sokat segítene! Nagyon köszönöm!!!

2012. nov. 6. 19:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
8-as vagyok, én a békéscsabai menhelyet tudom ajánlani nagyon jó szívvel. Igényes, naponta frissülő weboldaluk van, rajta az összes örökbe fogadható kutyával, macskával és kölyökkel.Lelkiismeretesek és rendesek. Nézd meg őket!:) www.csabaiallatvedok.hu
2012. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Én is fogadtam örökbe . Annyira érdektelenek voltak és távolság tartók. Csak egy személyit meg egy aláírást kértek aztán a kezembe nyomták az oltási könyvet azt kész. Most újra szeretnénk örökbe fogadni, de szinte lehetetlen megfelelni, mert ne lakjál túl messze, ne lakj albérletbe, járkálj ki többször stb. szóval nem egyerű.
2012. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Az első kutyusunkat a sirius alapítványtól fogadtuk örökbe. Nagyon kedvesek voltak! Pár információ rólunk, de semmi tolakodó. Neki a szentendrei Árvácska állatmenhelyről választottunk társat. Velük is maximálisan meg voltunk/vagyunk elégedve. Induláskor csináltak maguknak egy közös képet emlékebe, az általuk hónapokig gondozott kutyusról, és Rólunk, az új gazdikról. Megkönnyezték az elválást. Én csak pozitív tapasztalatokkal rendelkezem mindkét menhelyről! Sajnos egyre gyakoribb, hogy "jaj sokat ugat", "jaj sokat szeretne játszani", "jaj ....", "jaj ..." indokokkal visszaviszik a kutyust. Mivel ez óriási trauma az állatnak. Próbálnak felelős gazdikat keresni.
2012. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Mecse ***** válasza:
79%

Szerintem is alapvetően az a gond hogy az a gazdijelölt aki igazából felelős szeretne lenni, szívja meg azoknak a hibáit, akik nem voltak azok. Sok dologgal kapcsolatban van így az életben.


Ha belegondolok megértem a menhelyi dolgozókat mert annyi olyan állatot látnak akik az idióta felelőtlen emberek miatt szenvednek / szenvedtek / kerültek oda hogy már nincs energiájuk válogatni hogy kivel hogyan bánnak.


Biztonságosabb ez a megközelítésmód, mintha mindenkinek adnak egy esélyt úgymond vakon, és mondjuk az emberek 30%-a (lehet hogy magas ez a szám) bizonyul arra érdemesnek. Annak sajnos túl sok ártatlan állat látja a kárát.


Nekem csak fajtamentős tapasztalatom van, ők tényleg eléggé kemények ilyen téren de próbálj arra gondolni hogy a "keménykedés" nagy részére okuk van, és akkor talán nem lesz olyan kellemetlen a sok kérdés :).

2012. nov. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ugyan tenyésztőtől van a kutyám, de ismerem a bp -i Heroszt, a Tordas Zoo -t meg a Mudi fajtamentést és szerintem ők nagyon kedvesek.
2012. nov. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha egy menhely kérdezősködik, mert ha nem tenné, én akkor lennék kiábrándulva. Gondolj bele: csak azért mert menhelyes kutyusok, megérdemlik azt, hogy jó helyre kerüljenek. Sajnos nem egy, nem két olyan eset van, hogy örökbe fogadnak egy kutyát és x hónap vagy év múlva visszaviszik, mert blabla... De ez még a jobbik eset. Volt már arra is példa, hogy x hónap, év után az utcáról szedték össze azt a kutyát, amit már egyszer örökbe adtak. Szerintem nem lehet elég kérdést feltenni a leendő gazdiknak, én is így tennék. Szóval én úgy gondolom, hogy csak biztosak szeretnének lenni abban (amit sose lehet), hogy jó helyre kerül a kutyus! Lehet, hogy pont rossz időben próbálkoztatok, már úgy értem, hogy lehet, hogy előtte volt egy rossz tapasztalat egy örökbe fogadóval, vagy nem voltatok szimpatikusak. De szerintem százszor jobb az a menhely, ahol kérdezősködnek, sőt még azt is megkövetelik, hogy legalább kétszer menj el a kutyushoz, ismerkedjetek, sétáltasd meg, mint az, ahová éppen betévedsz, megtetszik egy kutya és már adják is oda. Az utóbbi esetekben szerintem sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nem sokáig marad ott az a kutya, mert ugye csak a külső alapján választották ki, de aztán mégsem kell. Én hallottam már olyanról is, hogy csak azért vitte valaki vissza a kutyát, mert átásott a szomszédba. Az illető nem saját magát hibáztatta, hogy: a francba, rossza a kerítés!, hanem a kutyát.


Szóval a lényeg: jól teszik, hogy kérdezősködnek.

2012. nov. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igazad van Neked is, kedves utolsó, és én tényleg nem azt nehezményeztem, h kérdezgetnek, hanem a hozzáállásukat. a másik, amit szeretnék még hozzátenni, hogy ha már kikérdeznek, akkor tegyék jól, ésszel és szívvel, ne egy sablon alapján, amire igen válasz esetén a gép kidobja, h viheted a kutyát, nem esetén pedig nem viheted. Akkor tényleg akarjanak megismerni, milyen állattartó vagyok. Mert anno nem ezt tapasztaltuk. De nekem is vannak rossz napjaim, hogyne lehetne nekik is rossz napjuk! Mindenesetre remélem, én is pozitív tapasztalattal gazdagodok majd tavasszal! Nagyon köszönöm mindenkinek, sok értékes gondolatot kaptam!
2012. nov. 7. 10:04
 18/23 anonim ***** válasza:
81%
Én cicát fogadtam örökbe a Cicamentő angyaloktól, de ott az önkétes, akitől hoztuk a cicát, hihetetlenül készséges volt, ott játszottunk a cicákkal min. 1 órát, és meg is beszéltük, ha a már meglévő maccsal nem jön ki, visszavihetjük nyugodtan...stb. Szerintem hozzáállás kérdése az egész. És igen sokan meg vannak keseredve, nem ok nélkül, de ezzel tény, h nem emelik az örökbefogadási kedvet, és így maguk alatt vágják a fát, mert nem te vagy az első ilyen panaszos :(
2012. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindenkit felpontoztam. :)
2012. nov. 7. 14:31
 20/23 panettone ***** válasza:
83%

Valószínűleg én leszek akit majd lepontozol :-( Egy állatvédő vagy fajtamentő élete szélmalomharc. Legtöbbször naponta nem egy és nem kettő emberrel találkozunk. Köztük olyanok akik szabadulnának a kutyájuktól, ingyen olcsón, almoktól vagy akikért a szívünk szakad meg öreg és vagy beteg kutyáktól. Egyezkedünk, alkudozunk. Közben a legtöbben dolgozunk és akiknek kijutott a szerencséből családot látunk el. Erre jönnek az örökbefogadók akik számos esetben úgy indítanak, hogy akkor ők ezt vagy azt a kutyát "örökbefogadnák" ami azt jelenti, hogy az addig gondozott, oltott chipezett és ivartalanított kutyát aki esetleg fél a saját árnyékától is vinné pl kertbe... vagy épp a nagyinak ajándékba, amiről a nagyi nem is tud és amúgy is a háta közepére kívánja.

Közben szalad a lakás alattad csörög valaki más és etetni kellen, de próbálsz udvariasan válaszolgatni valakinek aki a gép mögül "válogat" a legféltettebb kincseid közül. Nem csak a rájuk fordított időt és pénzt kapod meg a kutyával hanem a szívünk egy darabját is. Nem, kicsit sem vagyunk udvariasak, sőt baromi mogorvák vcagyunk és igenis ki kell érdemlni az örkbefogadni kívánt kutyát, mert ha nem kellene helyet csinálni a következőnek én soha nem adnék örökbe, mert minden örökbe adás olyan mintha kitépnék a karod ráadásul te adtál engedélyt rá.

Sajnos ez a helyzet akik könnyedén moslyogva adják a kutyát a kezedbe azok a fizett menhelyi aalkalmazottak akiknek a kutya csak darabra van mert aznap 50-60-100 adak kaját kell kiosztani. Aki pedig morcos, gyanakvó az együtt él az ebbel és nem valóban nem lesz kedves hozzád.

De mindenki előtt nyitva állnak a menhelyek, a fajtamentők ideiglenesei vagy épp kutyás örökbefogadó napok is jó alkalmat adnak az ismerkedésre. Esetleg ha kimész egy ilyen helyre akkor van lehetőséged bemutatkozni, sőt lehet megismered azt az arcukat amit nem is remélnél, ugyanis ha segíteni mész: sétáltatni, fésülni, állatorvoshoz kísérni kutyát... akkor megismered az életüket és szívélyesebben fogadnak, és ami ennél is több bizalommal és szívesebben adnak kutyát neked, sőt akkor marad idő ismerkedni is.

2012. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!