Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én érzem azt néhány...

Csak én érzem azt néhány menhelynél, hogy még ők tesznek nekem szívességet azzal, hogy örökbefogadhatom a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Tavasszal tervezünk örökbe fogadni egy kutyust annak rendje és módja szerint. De egyre rosszabb szájízzel gondolok az egészre egy korábbi történet miatt. Még anyukámékkal éltem, amikor örökbe akartunk fogadni egy kutyust, anyukám 3 menhellyel is felvette a kapcsolatot, és nagyon keserű tapasztalataink voltak. Pl. sorban tették fel a kérdéseket, ilyet, h van-e gyerek, mire anyukám mondta, h négy, erre ők: Hát, nem szeretünk sokgyerekes családokba állatot adni... De mindennel volt bajuk, ha kert van, az a baj, ha nincs, az a baj. Pedig akkor a legkisebb tesóm is 8 éves volt, tehát tuti nem nyúzta volna a kutyát, pénz is lett volna rá, de mégis olyan fanyalgóak, nehézkesek voltak. Mondjátok,hogy csak rosszkor próbálkoztunk rossz időben és, hogy a legtöbb menhely nem ilyen! Kérlek, írjatok pozitív történetet, sokat segítene! Nagyon köszönöm!!!

2012. nov. 6. 19:34
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, eszem ágában sincs lepontozni Téged, sőt!!! Nagyon köszönöm, hogy írtál, és értem is... nagyon nehéz lehet elengedni azt, akivel törődsz és akit szeretsz. De azt hiszem, ha valakit szeretsz, akkor jót akarsz neki és akkor örülnöd kell annak, hogy jó lesz neki, hogy szeretni fogják továbbra is, hogy lesz egy hely, ahol mostmár ő A KUTYA. Tudom, könnyű ezt mondani, megélni annál nehezebb... És ott van az örökbefogadó oldala. Meglátok egy kutyát, és megfog benne valami, valami a szemében, a tekintete, amiből úgy érzem, ő az, akit kerestem és SEMMI empátiát nem kapok a menhely részéről. Pedig én empátiával közelítek. Én egy olyan megoldást látnék optimálisnak, hogy elmegyek a menhelyre, megnézek több kutyust, ha nem találunk egymásra egyik kutyával sem, akkor visszajövök egy hét múlva, aztán megint stb. És nem egy tesztet "tolnak" elém, hanem azáltal vizsgázom le, hogy megnézik, hogyan viselkedem a kutyákkal, mert sztem ez elmond mindent. A gesztusaim, a mimikám... ezekkel nem lehet hazudni sztem. Szóval ha ti mogorvák vagytok, azt meg tudom érteni, de igenis nekem meg rosszul esik, mert én is EMBER vagyok, és igyekszem úgy élni, hogy a másik EMBERHEZ empátiával, tisztelettel közelítsek. Rosszul esik, mert mégha el is szakítalak egy szeretett általad gondozott kutyától, egy csónakban evezünk, jót akarunk a kutyának.
2012. nov. 8. 08:55
 22/23 anonim ***** válasza:
20-as nem értek veled TELJESEN egyet. Mint mondtam, akitől hoztam a macskám készséges volt, és kedves. És a saját pénzét áldozza a macskákra nap, mint nap, inkább ő nem eszik, csak legyen mit adnia. Szinte sírt mikor elvittük a cicát, de tudta, h most befogadhat még egyet. EZ A JÓ állatmentő, nem az aki azt hiszi, h mindenki hülye csak ő helikopter.
2012. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ezeket a kérdéseket kötelesek feltenni. Ők valamennyire ismerik, hogy az adott kutya mennyire gyerekbarát, mekkora a mozgásigénye. Ha ez neki nem tetsző válaszra fanyalog, az már más.

Ajánlanám a Győri menhelyet, itt nyitottak mindenre, kedvesek, megértőek. :)

2012. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!