Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy Wippet?

Border collie vagy Wippet?

Figyelt kérdés

Léci segítsetek eldönteni melyik illik jobban hozzám

Rólam:

-édesanyám ezüst koszorús kiképző én is szoktam órákat tartani a kutyaiskolába

-imádok sportolni

-van egy telkünk egy óriási erdő mellett

-már van egy kutyánk

-nagyon szeretném kipróbálni a flyballt



2012. nov. 7. 09:29
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, és ha eldöntöttétek, hogy melyik illik hozzám írnátok tenyésztőket is? köszönöm
2012. nov. 7. 09:34
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mit szeretsz sportolni, de ha ez olyan dolgot takar, amiben a kutyád is részt vehet, akkor én a bordert mondanám, pláne, hogy flyball-ozni szeretnél. Az, hogy van egy kutyátok... na bumm. Biztos meg fogják egymást szokni. Ha mozgékony kutyátok van, akkor együtt fognak mozogni, ha nem, akkor meg majd pihengetnek együtt :)

Tenyésztőt azt nem tudok mondani, de a helyedben én nem is bíznám másra, magam járnék utána, hogy honnan érdemes venni.

2012. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én most olyan szerencsés helyzetben vagyok h az életemben jelen van most mind a két fajta. Merőben más a két fajta. A border állandóan megfelelni akaró, azt lesi h mit csinálhat, mikor adsz neki feladatot. A whippet arisztokrata. Sokkal nagyobb következetességet kíván mint egy bc. A whippet ahogy érzi h lazul a szigor kihasználja a kiskaput, őt rövid pórázon kell fogni úm. Teljesítmény orientált sportra, ahol nagyon számít az együttműködési hajlam inkább bordert választanék. Nem mondom, h a whippet nem lenne benne jó, de lehet h több melót kéne bele rakni és lutri a végkifejlet. Egy jó helyről való borderrel meg nagyon nem nyúlhatsz mellé. (jó hely értsd munkában már letettek valamit az asztalra a kennel kutyái ill. az onnan származó kölykök)
2012. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem border collie fajtám van. Rendkívül játékos, hatalmas mozgásigénnyel. Hiába nagy kertes házban lakunk mégis szüksége van a plusz mozgásra, nem elég az otthoni mini pálya. Azt tudom ajánlani, hogy mérlegeld a két fajtát. Neked melyiknél mik az előnyök/hátrányok. A flyball-ra mindenképpen a colliet javaslom, mert igen dolgos kutya, emellett rendkívül kíváncsi jószág, ezért a kerítést mindenképp hasznos megerősíteni, mert egy kis kaparás, rágás meg sem kottyan neki. A whippet akkor jó ha sokat szeretsz futni. :)
2012. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

[link]

Én anno ezt a kennelt találtam a legjobbnak. :)

2012. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Kedves utolsó, ha sportra szeretné a kutyát ebből a show kennelből munkára is alkalmas kutyát nemigen fog kapni. De persze kinek milyen preferenciája van. Én innen sportra nem vennék...
2012. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportolni akarsz vele akkor mindenképpen bordert. Az agarak nem igazán munkamániásak a futást kivéve.
2012. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
border, esetleg Poseidon kennel
2012. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a border colliet válaszd.
2012. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

És a magyarázatok alapján tényleg a border collie jobb.

2012. nov. 8. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!