Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyvezett kutya vagy...

Törzskönyvezett kutya vagy törzskönyv nélküli?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok? Vennétek nagyon drágán egy törzskönyvel rendelkező kutyát vagy örökbe fogadnátok egy kiskutyát, ami csont sovány, és nem is szép a soványsága miatt?

2012. nov. 8. 16:39
1 2 3
 1/23 Maricsui válasza:
8%
Mindig a törzskönyvezett a jó, mert akkor biztosak lehetünk benne hogy megkapta az oltásait!
2012. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem mentenéd meg azt a kiskutyát?
2012. nov. 8. 16:42
 3/23 anonim ***** válasza:
hát ha lehetőséged van megmenteni egy kutyát és nem mented meg az elég nagy baj:S nekem 2 menhelyi kutyám van és ha tehetném anyagilag még hoznék ki egyet, de sajnos valamikor inkább magamtól veszem el a pénzt, h a kutyák tudjanak enni.
2012. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Volt lehetőségem megmenteni, és meg is mentettem. Jelenleg már két éves, egészséges, gyönyörű német juhászkutya. Csak kíváncsi vagyok, hogy hányan tennék ezt meg még? Mert itt minden nap azt olvasom, hogy törzskönyv így, törzskönyv úgy, és ezért érdekel. :)
2012. nov. 8. 16:49
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Mivel nekem céljaim vannak a kutyáimmal, és a következőkkel is az lesz így én törzskönyves kutyát veszek majd. Menhelyes kutyák sajnos nem felelnek meg a céljaimnak, mivel rettentően fontos hogy egészséges és visszakövethető felmenőkkel rendelkezzen a kutya.
2012. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyves kutya a célunk, de ha itt kapirgálna a kapuban egy kóbor eb és lenne rá lehetőségem, befogadnám. Így befogadnám, de menhelyre, célzottan, nem fogok menni. Természetesen befogadott ebnél nem érdekelne, hogy szép-e, az a törzskönyves kutyáknál elvárás nálam. :)
2012. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5/5

Persze, ha nekem is céljaim lennének vele, akkor biztos törzskönyvezett kutyám lenne.

2012. nov. 8. 17:06
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden álmom egy bizonyos fajta, az mindenképpen lesz.

Viszont ha jártamban találok egy csóri kis vakarcsot az út szélén, az nem fog ott maradni. Ha más nem, ideiglenes befogadóként segítek neki új gazdit találni.

2012. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
6-os, nem értem, hogy miért nem mész menhelyre.
2012. nov. 8. 17:08
 10/23 Platypus ***** válasza:
86%
A törzskönyv így, törzskönyv úgy nem a megmentésre vonatkozik. Vásárolni nem szabad törzskönyv nélküli, fajtatisztának mondott kutyát, mert azzal egy káros tevékenységet támogat az ember. Ha örökbefogadsz egy kutyát, azzal nem támogatod a szaporítókat.
2012. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!