Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyvezett kutya vagy...

Törzskönyvezett kutya vagy törzskönyv nélküli?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok? Vennétek nagyon drágán egy törzskönyvel rendelkező kutyát vagy örökbe fogadnátok egy kiskutyát, ami csont sovány, és nem is szép a soványsága miatt?

2012. nov. 8. 16:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Attól, hogy a kutyának nincs törzskönyve, még fajtatiszta.

Az én kutyám is fajtatiszta. Senki nem mondja meg róla, hogy nincs törzskönyve.

2012. nov. 8. 17:14
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek a saját döntése hogy menhelyre megy vagy törzskönyvezett kutyát vesz. Ha megteheti, tegye. Aki viszont fajtatisztát akar de pénze az nincs rá így megelégszik a 20ezres szaporítós kutyával azt elítélem.

Szerintem ha valaki megteheti hogy vegyen fajtatisztát de nincs különösebb célja én azt is teljesen megértem. Hisz lehet hogy megtetszett neki a fajta, esetleg biztos akar lenni benne hogy nagyjából milyen lesz a kutya és alighanem egészséges lesz ha megvannak a szülők szűrései.

Ő ezt akarja, ezért nem lehet elítélni senkit. Amíg nem tett azért hogy menhelyre kerüljön kutya addig nem tudom elítélni ha nem onnan visz haza. Értem én hogy vannak akik azt mondják akkor nem is szereti igazán a kutyákat stb. Lelkül rajta szerintem mindenki azt tesz amit akar amíg nem árt másnak.

Én konkrétan még nem tudom milyen fajta kutyát szeretnék de tenyésztőtől fogok venni mert olyan típus vagyok aki szereti ha minél biztosabb lehetek abban hogy milyen lesz a jövőben.

Szép dolog hogyha megment valaki egy kutyát de sok befogadó szavaiból kihallom a felsőbbrendűséget hogy ők jobb emberek mert megmentettek egy állatot... Ez csak az én véleményem.

Lehet lepontozni, ahogy itt olvasom sokak vélekednek másképp.

2012. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én az örökbe fogadást választanám, mint ahogy meg is tettem már.

Most itt alszik mellettem a kanapén Luca, akit kb 8 hetesen valaki kitett a szakadó esőben. Most lesz fél éves és nekem ő a legszebb még akkor is, ha csak egy kis utcai vegyes.

Tudom, hogy én elfogult vagyok, de most nem mondhatjátok rá, hogy nem szép. (a képen olyan 2,5 hónapos volt)

[link]

2012. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

12-es, én megértelek téged is.

13-as, nagyon szép kutyusod van. :)

2012. nov. 8. 17:50
 15/23 anonim ***** válasza:
Jaj, Luca valami tünemény, szívesen megbugyurkáznám! :)
2012. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyves kutyát akkor részesítenék előnyben, ha kiállításokra akarnék járni, vagy biztos szeretnék lenni a kutya terelőösztönében. Nálam a kutya munkaképességei a legfontosabbak! Például házőrzőt menhelyen keresnék, mert egy felnőtt egyed viszonylag rövid idő alatt "szolgálatba" állítható és nem lutri van-e hozzá képessége. Egy csontvány fiatal kiskutyát nem fogadnék örökbe a bizonytalanságok miatt.

Röviden: szeretek biztos lenni abban, hogy a hozzám kerülő kutya be fogja váltani a hozzáfűzött reményeimet.

Házi kedvencnek nem fogadok örökbe egy kutyát sem, akármilyen hányadtatott sorsa volt szerencsétlennek, mert szeretem tudni,hogy van a kutyának feladata és azt képes maradéktalanul megcsinálni.

2012. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

"Vásárolni nem szabad törzskönyv nélküli, fajtatisztának mondott kutyát, mert azzal egy káros tevékenységet támogat az ember. Ha örökbefogadsz egy kutyát, azzal nem támogatod a szaporítókat."

ott a pont ! ! !

2012. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor tenyésztőtől, törzskönyvvel. Ha nem ragaszkodsz egy fajtához, akkor természetesen örökbefogadás.
2012. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
És ha van menhelyről csont soványan mentett kutyám, és tenyésztőtől drágán vásárolt törzskönyves kutyám is? A menhelyeset is imádom, de a törzskönyveset kitűzött céllal vásároltam, amire a menhelyes sajnos nem lenne alkalmas.
2012. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Csakis törzskönyves. Nekem céljaim vannak a kutyámmal.
2012. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!