Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet az ilyen emberekkel...

Mit lehet az ilyen emberekkel tenni?

Figyelt kérdés

A híres hirhedt indexes yorkie fórumról idéznék, ahol annyi hobbyszaporító van. Feltűnt egy újabb gyöngyszem. Idézem:

"ha lány kutyusod van akkor legalább 1x pároztasd mert nekem az állatorvos és mindenki más is mondta hogy KELLL

mert máskülönben sokkal hamarabb lehet valami szaporito szervi problémája..

sztem szaporitonak csak azt lehet nevezni aki orrba szájba szaporitja a kutyáját..

aki e.ü. dolog miatt abba semmi rossz nincs!!

Az én Bellámat is egy olyan magánszemélytől vettem aki először és utoljára pároztatta a kutyusát.. szerintem ebbe semmi rossz nincs ez nem szaporítás.

Undorító ha valaki így gondolja... Egy emberi lény is előbb kap méhrákot ha nem szül egyszer sem!!!!! Gondolkozzon már el mindenki!!!

Én sosem vennék kennelből kutyát. Nekem csak magánszemélytől kell és punk tum."


Komolyan megáll az eszem. És ezen a fórumon szinte mindenki így gondolja, ha meg tudja hogy nem kell elletni a szukát, akkor meg ő a hülye. Hiába magyarázza meg nekik az ember, ők úgyis jobban tudják... Hogy lehetne a tudatukba vésni, hogy nem kell ellenie a szukának, tk nélkül meg nem szaporítunk?


2009. aug. 13. 01:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akinek az isten nem adott észt... annak soha nem is lesz...

(nem vagyok hívő, de a fanatikusra semmivel nem lehet hatni tudtom szerint)

2009. aug. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Egy kiadós veréssel az eszükbe lehetne vésni. :D

Ha nem értik meg,az már az ő szegénységi bizonyítványuk. Ha nem fogja fel,hogy ezzel árt a saját kutyájának,a kölyköknek és a fajtának,akkor egy faasz.

2009. aug. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezek az állatorvosok hol teremnek, mert több mint tízet ismerek, de mind az ivartalanítást javasolja...


Jó lenne a szaporítás-ellenes kampányt minél szélesebb körben kiterjeszteni (akár nagyobb médiumoknál is!), mert szükség lesz rá. Sajnos egy részük még mindig nem tudja, hogy mennyit árt ezzel a kutyájának, ezt a laikus szaporítói réteget kéne megcélozni. Az üzleti szaporítókkal meg szerintem nem lehet semmit sem kezdeni, mert elsődlegesen nem a kutya iránti szeretete mozgatja (jó pár szaporítót viszont igen!!), hanem a pénz...

2009. aug. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek néha nagyon elképesztőek.

Részemről azt hittem törzskönyves kutyát veszek, mondták menjek majd érte mert még nincs meg.

Két hónap múlva derült ki, hogy nem is lesz.

De felajánlották, hogy visszaveszik ha gondolom. Nyílván addigra úgy megszetrettük, hogy nem adtam vissza.

Most három éves és köszöni jól elvan törzskönyv nélkül is.

De akkor is, micsoda eljárás ez is????

2009. aug. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Legszivesebben azt írnám, hogy főbelőni.

Nagyon sok buta, korlátolt ember van, aki arra sem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen az állításainak.

Sajnos nem lehet velük mit csinálni, ki fog alakulni (sőt már kialakult) egy beteg, "yorkira hasonlító" állomány, ami szép lassan, szenvedések és betegségek árán sok év alatt majd eltűnik.

És közben tönkreteszi az átlagember véleményét a yorkiról, de legalább nem akarják majd annyian venni.

2009. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki az állatorvosokra hivatkozik!

Mert régi módiak , NEM NEM az én Dokim , aki mellesleg nagyon jó barátunk 70 éves , kiváló orvos , és soha nem mondta még hogy nem kell ivartalanítani míg nem ellik egyet!

Ez undorító!

2009. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek mindenkivel. Jó pár indexes fórumot olvasok, a legtöbb kistestű kutyás ami érdekel (havanese, bolognese, stb), de egyiken sem divat a családi kedvencet pároztatni. Vagy ha 1-2 ilyen feltűnik, az hamar kikopik, mert nem támogatja szerencsére a legtöbb gazdi ezt. Viszont a yorkieson, komolyan az egy külön világ. Ott ha szuka, ha kan, pároztatni, elletni ez a legfontosabb. Ez ilyen yorkie gazdi betegség lehet. Nem csoda ha mindekinek ez a véleménye a yorkieról hogy idegbetegek. Az ilyen jólelkű embereknek köszönhető...
2009. aug. 13. 11:37
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez a csaj komolyan bolond. Négyen írtak neki, hogy nagyon el van tévedve, de nem érdekelte. Kommentjei:


"Nem az h azok a nők halnak meg előbb akik nem szülnek, csak szimplán ezerszer nagyobb esélyük van megbetegedni holmi szaporitoszervi probléma miatt..

pl a méhrák és egyéb társai..

Ez meg egy baromság h a tesojával pároztatod..

amugy meg az embernek van törzskönyve?

honnan tudod h a férjed/feleséged barátnőd barátod nem másodunokatesód éppen vagy bármi ilyen?

a testvérével meg nagyszülejével meg nyilván nem pároztatod:D

istenem ...."

"másodpercre...

Más kutyáknál nincs ilyen probléma, mindenkinek saját felelősége, dolga mit kezd a kutyájával.

Én egyszer biztosan akarok kiskutyákat, mivel már amugyis elterveztem hogy majd az ő kölykei közül megakarok tartani még egyet, mert ő szép, egészséges, okos...

és nincs se törzskönyve, mellesleg nem is tenyésztőtöl van ...

itt van ildicat aki megvette a tenyésztőtöl a kutyáját azt már 2 hét mulva halott volt mindkettő...

Szerintem mindenki döntse el honnan vesz kutyát, pároztatja e vagy ivartalanítja.

Foglalkozzon mindenki a sajátjával és ne jöjjön ide okítani mi a jó és mi a nem jó.

és szerintem zárjuk le ezt a témát mert eddig semmi baj nem volt."


Amúgy itt a link a fórumról ha valaki akar szörnyülködni:

[link]

2009. aug. 13. 18:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, a kutyája 4 hónapos, tehát még nem tudhatja egészséges-e, a kommentben szereplő hölgy 2 kutyája akik 4 nap alatt sorba elpusztultak, pedig egy mocskos szaporítótól voltak, aki 40 kutyát tart, nem tenyésztőtől. De a csaj még azt sem tudja mi a különbség közöttük.
2009. aug. 13. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, a tesójával pároztatja valaki a kutyáját?
2009. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!