Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ilyen ...

Mit lehet tenni az ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés
Újabb "érdekes" hirdetést láttam, ingyen elvihető keverék kölyköket kínálnak 5 hetesen! Mindezt egy állatkórház honlapján. Már csak 2 kölyök van, a többit már elvitték... 5 hetesen, vagy fiatalabb korban.
2009. aug. 18. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

És ismerjük a dolog hátterét????

...mert mi van ha teszem azt meghalt a mami, és eddig ott táplálták Őket?

vagy talált kutyusok akiknek az állatkórház keres gazdit?


....szóval majd ha a teljes sztori ismert, akkor szörnyülködjünk.

2009. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha meghalt volna az anya, azt írták volna, mert akkor több embernek megesik a szíve rajtuk. Ha az állatkórház gondoskodott róluk eddig, szerintem lett volna bennük anny tisztességi, hogy odaírják, hogy különleges bánásmódot igényelnek, mert még nem lehetne elvinni őket, csak muszáj gazdát keresni nekik.
2009. aug. 18. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez elég durva, ha egy állatkorházban így gondolkodnak, az egyik ismerősöm is 4 hetesen vett egy kutyát, hihetetlen.
2009. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem se találgassunk látatlanba. Hívd fel a hirdetésben szereplő számot. Kérdezd meg a teljes történetet. Ha akkor is van szörnyülködésre elég ok, akkor higgadt és udvarias hangnemben magyarázd el neki, hogy miért nem választunk el 8 hetes kor előtt kölyköket.
2009. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy most lepontozhattok, de a kutyákat már 6 hetesen el lehet választani... ez csak egy ilyen új hóbort hogy jajj csak 8 hetesen lehet, benne van az etológia, és az ebtenyésztés könyvben is, hogy 6-8 hetesen érdemes. Az tényleg durva hogy 4 hetesen, de biztos van háttér történet is, pl én is kaptam már 4 hetes cicát, azért mert különben agyoncsapták volna, és ő volt eddig a legjobb és legemberibb cicám :)
2009. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ebtenyésztő könyvek tényleg írnak ilyesmit de más a "lehet" és más az "érdemes"!

Első kiskutyámat, egy tacsit alig hat hetesen hoztak el a mamájától(én is kicsi voltam akkor..), szörnyen picike volt....!

Két hét múlva is alig volt nagyobb, de a viselkedése rengeteget fejlődött! Szóval amondó vagyok, csak szélsőséges esetben szabad a kiskutyákat korábban elválasztani!

A fő kérdésre válaszolva: sajnos semmit nem tehetünk!A hirdetők vagy tudatlanok, vagy minél előbb meg akartak szabadulni a kölyköktől(nem is értem miért, az anyát kell csak jóllakatni, a picik sokáig szopnak...)

Még örülhetünk, hogy nem zsákbakötve egy kukában végezték, hanem legalább lett gazdijuk, aki gondoskodik róluk!

De ha művelődsz a témában, beszélgetsz másokkal erről és jó információkat adsz tovább, már segítesz is!

2009. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!