Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam ilyen helyzetben a...

Elaltassam ilyen helyzetben a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van három kutyánk. Egy 6 éves kan és egy szuka, és egy fél éves kicsi szuka. A kan kutyával van a baj. Nagyon agresszív volt mindig és egyre rosszabb a helyzet. Kétszer is meg akarta ölni már a kiskutyát, pedig elvileg a kan kutyák sem bántják a kölyköket. A nagyobb szukát is folyamatosan harapja, tépi. Rám is többször rám morgott, a gyerekemet is megkapta már egyszer, aki ezek után persze retteg a kutyától. Már ivartalanítottuk, próbálkoztunk mindenféle módszerrel, de egyre csak rosszabb a helyzet. Most kihívtunk hozzá kutyakiképző szakembereket, akik megnézték, és azt mondták, hogy sajnos el kell altatni, mert genetikusan ilyen, és ez nagyon veszélyes. Annyira nehéz. Én ennek ellenére nagyon szeretem azt a kutyát. De így félelemben élünk.
2009. aug. 13. 10:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 10.42-es indulatos válaszoló!

Először is: gyerekeim is vannak és kutyáim is. Nagyon sokszor a gyereknek kell megtanítani, hogy bánjon az állatokkal! Tehát nem mindenáron az állatot kell hibáztatni, ha konfliktus van. Persze, hogy mindenkinek a gyereke a fontosabb, de azért tiszta aggyal (és nem indulattal) kell megoldást keresni!!

A kérdezőnek: szerintem is először elkülönítve meg kell próbálni sok szeretettel, gyengédséggel megszelidíteni. Ha ez eredménytelen, akkor fel kell ajánlani olyannak, aki némi kpzéssel jó őrző-védőt farag belőle.

2009. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
67%
Hová tűnt a 10.42-es válaszoló? Lehet, hogy a szerkesztők kitörölték, olyan felháborító volt? (az előző voltam.)
2009. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem törölnek ki senkit. Van fent egy négyzetecske egy kérdéssel, hogy látni akarod-e a nem hasznos válaszokat is, ha azt kipipálod, látni fogod. Egy bizonyos százalék alatt nem hasznosnak számítanak a válaszok.


Amúgy szerintem a kérdező esetében nagy valószínűséggel túl vannak a "próbáljuk meg szeretettel megszelídíteni" módszeren. Már kutyakiképzőt is hívtak hozzá. Egyszerűen nem értem, hogy lehetnek itt emberek annyira elvakultak és felelőtlenek, hogy amikor egy kutya a másik két kutyát is rendszeresen szét akarja tépni, és a gyereket is megharapta már, még mindig a kutya érdekeit tartják szem előtt, amikor kisgyerek élete forog veszélyben. Állatvédőnek tartom magam, de ez itt már a hülyeség kategória.

2009. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
71%

Jézus, már miért lett volna felháborító a 10:42-es válaszoló? Nem szidta senki édesanyját sem.


Egyébként én is azoknak adok igazat, akik elaltatnák a kutyát. Én is úgy gondolom, hogy a megszeledítésen már túl van a kérdező.


És aki meg olyanokat írt, hogy majd a gyerekét is elaltaja, ha az is agresszív lesz, az meg hü.lye, úgy ahogy van. A gyerekem a gyerekem marad, akkor is ha agresszív, vagy ha embert ölt. A kutya meg csak kutya, bármennyire is szereti az ember.


Rengeteg olyan hírt hallani, ahol kutyák, sokszor a saját kutya tépte szét az embert, az öreg nénit, a gyereket. Nyilván ezek is csak kissé voltak eleinte agresszívek, és sajnálták őket elaltatni. Hát tessék. Én nem szeretnék szegény Domonik sorsára jutni. Gondolom emlékeztek még rá.

2009. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
100%

Nagyon nehéz ez! Gondolom imádod a kutyusodat és a lelkiismeret egy életen át kihat, ha rossz döntést hozol. Ilyenkor mérlegelni kell, mi a legjobb neked, a gyerekeidnek, és a kutyusodnak. Sajnos Ő nem tudja elmondani miért lett ilyen. Először is próbáljátok különtenni egy időre, ha nincs változás adjatok fel hírdetést, hátha valaki befogadja. Csak a legvégső esetben altasd el, ha már mindent számításba vettél.

Nekem volt egy német juhász kutyusom, Imádtam! bár az elejétől csak minket fogadott el, egy idő után megváltozott a természete. Sokszor már rámmorgott és odakapott a kezemhez, amitől már én is féltem. Más kutyát is alaposan megtépett. Közben kiderült hogy daganata is van, de nem ettől lett agresszív. 12 éves volt mikor anyu elvitte elaltatni. Én dolgoztam! 2 hétig bőgtem, mert én nem voltam ott és nem tudtam elbúcsúzni. De amíg velünk volt én mindent megtettem érte és a legnagyobb szeretetben élt közöttünk. Most is sírok, ha rá gondolok, de az állatorvos szerint már csak rosszabbodott volna a helyzet és a fájdalma is eluralkodott rajta...Most van egy 11 és fél hónapos kisfiam és 2 csincsillám. Ők az én vígaszaim!

2009. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Könnyü azt mondani,hogy adja be a menhelyre, de a kezelhetetlen agresszív kutyával ott se tudnak majd mihez kezdeni. Nem rakhatják össze már kutyákkal, mert megtépi-megöli öket, a gondozokat is bánthatja, ott is csak altatás lesz a vége. Viheti sintértelepre, ott muszáj befoganiuk, de 2 hét után ott is ugyanaz a vég.

Tényleg a telepörzés lenne a jó megoldás: napközbe kennelben, éjjel meg had kergesse a betöröket.

De azért arra a kutyakiképzőre kiváncsi lennék, aki olyat mond hogy "genetikusan" veszélyes egy kutya ... ránézésre meg tudja mondani a felmenőit? Vagy ránézésre tud génelemzést csinálni?

Olyan kutyaiskola kellene ahol van agresszió kezelés ...

2009. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%
A kérdező már minden lehetségeset megtett a kutyáért, ha egy kiképző azt mondta, hogy nincs mit tenni, akkor az úgy is van. Megértem, hogy szeretitek a kutyát, de a gyerek élete százszor fontosabb, nem beszélve arról, hogy a többi kutyában is kárt tesz. A menhely csak szenvedés lenne az állatnak és ott is egészen biztosan elaltatnák a viselkedése miatt. Vagy át sem vennék, mert nem mindenhol van lehetőség külön ketrecbe zárni a kutyákat. Itt osztjátok az észt, kedves hozzá nem értő de hogyha téged vagy valamelyik szerettedet harapta volna meg a kutyád, akkor nem lennél ennyire okos. Ezt a kutyát egyértelműen el kell altatni, az sem lenne jobb neki, hogyha egy telepet őrizne. Nappal láncon, este meg elengedik és odalöknek neki valami moslékot, tapasztalatból mondom, hogy egy telepen nem érzik jól magukat a kutyák. Megértem, hogy nagyon szereted a kutyát, de megéri neked, hogy a gyereked és a többi kutyád rettegésben éljen otthon egy idegbeteg kutya miatt? Eddig szerencséd volt, hogy nem történt nagyobb baleset, de ki tudja mikor vadul be annyira, hogy akár embert öljön. Egy normális, jól nevelt kutyának nem szabad odakapni egy gyerek hirtelen mozdulatára, még akkor sem, ha az fájdalmat is okoz neki. Az én kutyámat folyamatosan gyömöszöli, ráncigálja, ráül a hátára az unokahúgom, mikor hozzánk jön mégis a kutya szótlanul tűri.
2009. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban túl vagytok az olyan dolgokon, hogy következetes nevelés, falkavezér dolgok, ivartalanítás, kutyakiképző, stb., hááát...

Nagyon nehéz.

Sajnos a szaporítás miatt sok idegileg problémás kutya születik. Jellemző a yorkiekra, spánielekre, egyre több ilyen labrador, golden, és bizony vizsla is van. Nálunk is megfordult 2 ilyen vizsla, az egyik gazdára talált egy nagyon elszánt, gondos ember személyében, a másik kb. 3 éve a menhelyen él már.

Ha nincs más megoldás, a legegyszerűbb mód az altatás, de előtte kérjetek segítséget a vizslamentőktől. Mondjátok el a problémát, és kérjetek segítséget a gazdikeresésben. Lehet, hogy akad egy vállalkozó szellemű gazdi, ahogy a mi Frakkunk esetében is, és lehet, hogy találnak neki egy megfelelő telepőrző munkát (én azért kérném a vizslasos segítségét, mert ha csak úgy szimplán ti odaadjátok egy telepre, nem biztos, hogy jó sora lesz - lánc, nem megfelelő etetés, orvosi ellátás, bezár a telep, kutya kidob - sajnos nagyon kevés telepőr kutyának van jó dolga..)

Még az lenne a kérdésem, hogy viszitek sétálni a kutyákat? Le van fárasztva a kan agyilag? Lehet, hogy 1-2 erdei "pocokvadászat" :) jót tenne neki.

2009. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%
Honnan veszed hogy vizsla?
2009. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

[link]

én az itt taláható cseppet adtam a kutyámnak és nagyon jó volt. 3 hónapig kell adni, de sokáig elég ez a kicsi üveg. Egy próbát megér!

2009. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!