Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam ilyen helyzetben a...

Elaltassam ilyen helyzetben a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van három kutyánk. Egy 6 éves kan és egy szuka, és egy fél éves kicsi szuka. A kan kutyával van a baj. Nagyon agresszív volt mindig és egyre rosszabb a helyzet. Kétszer is meg akarta ölni már a kiskutyát, pedig elvileg a kan kutyák sem bántják a kölyköket. A nagyobb szukát is folyamatosan harapja, tépi. Rám is többször rám morgott, a gyerekemet is megkapta már egyszer, aki ezek után persze retteg a kutyától. Már ivartalanítottuk, próbálkoztunk mindenféle módszerrel, de egyre csak rosszabb a helyzet. Most kihívtunk hozzá kutyakiképző szakembereket, akik megnézték, és azt mondták, hogy sajnos el kell altatni, mert genetikusan ilyen, és ez nagyon veszélyes. Annyira nehéz. Én ennek ellenére nagyon szeretem azt a kutyát. De így félelemben élünk.
2009. aug. 13. 10:30
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

A kedves ítélkezőknek. El van különítve a kutya, csak a vele egykorú szukával tud érintkezni. A gyerekem nem kicsi már, 10 éves lesz, és tudja, hogyan kell az állatokkal bánni. Soha, semmilyen más állattal nem volt problémája. A kiképzők nem vállalták a kutyát, ők mondták, hogy őrző-védőnek sem lenne jó. 6 éve próbáljuk valahogy megváltoztatni.

A gyerekemet ha lehet kérni, ne sértegesse senki. Köszönöm.

2009. aug. 13. 11:52
 22/34 A kérdező kommentje:
A normális hozzászólóknak pedig köszönöm az együttérzést és a tanácsokat. Még rágódom, de sokat segítettek!!!!
2009. aug. 13. 11:54
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el egy állatmenhelyre!
2009. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%
A menhelyen csak szenvedés várna rá, aztán meg altatás, miután szétszedte a többi kutyát vagy a gondozót. Gondolkozzál már! A menhelyek így is zsúfolásig vannak, ne nehezítsük már meg azzal a dolgukat, hogy idegbeteg kutyákat erőszakolunk rájuk. Ezzel a kutyával ők sem tudnak mit kezdeni, csak az altatási költsége esetleg egy menthető állattól veszi el az esélyt. A kutyának is az lenne a legjobb, ha nem kellene szenvednie, úgy megy el békésen, hogy nem kellett csalódnia a gazdájában.
2009. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
(Nem tudom, honnan vettem, hogy vizsla, bocsi :). Máshol járt az agyam...)
2009. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy beteg esetleg fájdalmai vannak és azért ilyen?Egyik ismerősőmnek is volt ilyen gondja és kiderült, hogy a kutyusnak daganata volt.
2009. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Ez valóban egy nagyon nehéz kérdés. A menhelyen biztos, hogy elaltatnák, ha nem tud megváltozni.

A kérdező szemszögét pedig teljesen megértem, nekem ugyan nincs gyerekem, de átérzem az aggodalmat.

Ha az én kutyám lenne egy pillanatig sem haboznék és elkezdeném az amerikai kutyapszichológus hölgy tanácsait. A falkavezérség megszerzése biztos, hogy javuláshoz fog vezetni. Idővel. A kulcsszavak az idő és a türelem.

Amennyiben a Tisztelt Kérdező kéri, megkeresem a könyvet az interneten.

Üdv, A.

2009. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Vizslás" vagyok :).

Megpróbálkozhatnátok még homeopátiával/Bach virágterápiával/vagy **val. A kutyák még jobban reagálnak a természetes gyógymódokra, mint az emberek, hiszen nekik még szorosabb kapcsolatuk van a természettel, mint az embereknek.

Bár ha ti nem "hisztek" benne, nem ismeritek el a hatékonyságát, akkor úgyse fogjátok reális lehetőségnek, gyógymódnak tekinteni.

Csak egy ötlet a részemről.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2009. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Kedves A.


Ismerjük, olvastuk a könyvet és alkalmazzuk is. A többiekkel sikeresen, vele sikertelenül. Azért köszönöm.

2009. aug. 14. 10:09
 30/34 anonim ***** válasza:

Ez esetben sajnos tanácstalan vagyok. De ha a szakemberek is azt a tanácsot adták amit, akkor fontolóra kell venni az ügyet... :(

Őszintén sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, a legjobbakat kívánom Önöknek és nagyon becsülöm, hogy ennyi mindennel próbálkoztak és nem csak egyszerűen kirakták a kutyát!


A.

2009. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!