Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etetitek a kutyátokat?

Sippara kérdése:

Hogyan etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Mentett kutyusom van, nagyon jól haladunk mindennel, eszméletlen okos, imád tanulni, 100%-osan hallgat rám, de tudom, hogy az etetést "elcseszem". Valahogy így:

Ül, leteszem a kaját, elsétálok, és már távolabbról a tálra mutatok: Tied!


Amióta rájöttem, hogy így egyáltalán nem jó, mindig az éppen tanult feladatot csináltatom meg vele ültetés után, így arra kapja a jutalmat...

Viszont most kezd kamaszodni (egy elég domináns jellemű kan kutyáról van szó), így szeretném dominancia gyakorlatként folytatni az etetést.

Röviden tehát: Hogyan használjuk az etetést dominancia gyakorlatként?


2012. nov. 9. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Mindig a falkavezér eszik először. Tehát tedd a tápot a táljába, és csinálj úgy, mintha ennél belőle, vagy ami még jobb, tegyél rá alufóliát, és pár virsli darabot amit ténylegesen megeszel. Ha befejezted tedd le elé, ne csináltass vele trükköket evés előtt, csak tedd le, ül, tiéd. Próbáld ki, hogy morog-e mikor közel mész, el tudod-e venni a kaját előle. Ha nem morog, el tudod venni, akkor sztem nincsen probléma.
2012. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Japán vacsora!!


Ön leül a vacsorájával a földre a

szőnyeg közepére és megeszi úgy, hogy a kutya nem mehet az étel és az ön

közelébe. Próbálja minimális fizikai kontaktussal, inkább olyan kommunikációs

jelzésekkel elérni ezt amit a kutya biztosan ért (megfeszülés, morgás stb.)

Akkor sikerült a feladat ha a kutyának látszólag már esze ágában sincs

megkísérelni megenni az Ön vacsoráját. Ha ez megy, a következő lépés lehet az,

hogy a félig megevett vacsorát ott hagyja és leül a szobában a fotelbe. A kutya

akkor sem mehet az étel közelébe, ha megkísérli, akkor zavarja el. Fontos, hogy

NEM lehet sikerélménye a kutyának!! Fokozatosan legyen egyre távolabb az

ételtől, és a kutya tartsa tiszteletben, hogy ez az öné.


Persze ezt nem mindig kell.


Ne csináltass vele feladatot mert akkor a vacsija csak egy hatalmas jutalomfalat lesz. és hülye lenne nem megcsinálni a feladatot egy akkora adag kajáért.


Én úgy szoktam hogy leteszem a kajájukat leguggolok a táljuk mellé, van nálam egy alma amit szép lassan elmajszolok :D úgy hogy e leve a kajájukra csöpögjön ^^ és ha megettem felállok elmegyek és akkor mondom neki hogy tiéd.


Holnap lesz Korom Gábor előadás .

Korom Gábor következő alapfokú tanfolyami előadása 2012. november 10-én szombaton 18:30-tól lesz az Óbudai Árpád Gimnázium (Nagyszombat u. 19) földszinti előadó termében. Az előadás kb. 2 óra hosszú lesz, ezután a gazdik kérdéseire válaszol Gábor. A részvétel minden érdeklődő számára ingyenes!


Ő értelmesebben fogja elmondani mint én :D

2012. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz elmenni nézd meg az "egyik kutya másik nem" első adását: [link]


Ott pont ezt mutatja be Gábor, hogyan kell csinálni a 8.perctől. Japán vacsora kapcsán jutott eszembe, hogy már láttam a TV-ben. Jó munkát neked!

2012. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sajnos az előadásra nem tudok elmenni, porcleválással fekszem itthon, többek közt ezért is akarom átalakítani az etetést. Viszont a linket nagyon köszönöm, most hagytuk abba a klikkerezést, úgyhogy egy időre biztos kidől a kisherceg, addig elkezdem végignézni a sorozatot.
2012. nov. 10. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!