Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutyának nem sok...

Egy felnőtt kutyának nem sok pisi nélkül 8-10 óra?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan munkám lesz, hogy nem tudom másképp megoldani. Reggel 6 óra felé vinnénk majd le, és utána délután 2-4 között, ahogy hazaérek.
2012. nov. 9. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok. Csak vidd le még este is. :)
2012. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagytestűm van panelban, 9,5-10 órát kibír 7 hónapos kora óta.
2012. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
54%
Szükség esetén a 12 óra sem probléma :)
2012. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, az én kutyáim is 9-10 órát vannak egyedül, kicsit sajnálom őket, de mielőtt elmennék itthonról, mindig elmegyünk hosszú sétára, ahol kipisilik, kikakilják magukat, ahogy hazaértem pedig pár percen belül kiviszem őket. Mikor kimegyünk, nem is szoktak olyan sokat pisilni, úgyhogy annyira csak nem kell nekik.
2012. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
51%

Ti kibírnátok 9-10 órát pisilés nélkül?

Én nem. Mivel a kutyák is élőlények a szervezetük is úgy termel vizeletet mint a mienk. Szerintem nem normális, hogy 9-10-12 óráig kell a vizeletet visszatartaniuk.

Előbb utóbb betegséghez vezet.

2012. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért a kutya és ember szervezete nem ugyanaz. Elég csak a gyomorsavat összehasonlítani, 15X erősebb a kutyáké, mint a mienk. Számtalan kutya élt panelban és nem egy közülük igen magas kort élt meg. Ha napi min. 3x lehetősége van pisilni/kakilni, nem lesz semmi gond. Vagy, ha igen, az nem ennek köszönhetően.
2012. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya az idő nagyrészét pihenéssel tölti, inni szerintem amúgy nemigen szokott a 8 óra alatt. Ha én sem iszom 8 órán át, nekem sem kell nagyon pisilnem, szóval szerintem kibírható. Na meg ennyi erővel akkor senki ne tartson panelban kutyát, aki dolgozik.
2012. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A másik, hogy ha annyira kéne neki pisilnie, akkor ahogy leérünk a zöld területre, egyből csurgatna (kisebb korában erre volt példa, de ez olyan 1 éves koráig volt így), de nem, ő még szaglászik nézelődik és szép kómótosan nekiáll pisilni.
2012. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
54%

Kutyám kert ellenére itthon soha nem pisili ki magát alaposan...csak két-három alkalommal jelöl...és ez független attól, hogy épp a lakásban van vagy a kertben :D várja a sétát.

Most úgy alakult véletlen, hogy tegnap este 18-kor evett, 22-kor kint kipisilte-kakilta magát, este már nem is ivott, pedig szokott...és ma csak 15 órakor került ki a kertbe, ahol szintén nem pisilt fél órán át, csak a sétán...ez akárhogy is számolom 17 óra :O

Eddig ennyit nem kellett visszatartania...rendkívüli eset volt...ha tudtam volna, hogy ennyi ideig távol maradok napközben, akkor a kertben hagytam volna!


Esti sétán egy dagadt keverék gazdija mesélte, hogy a múltkor, mert később ért haza a melóból a megszokottnál, a kutyája BOSSZÚBÓL bepisilt az előszobába...kérdeztem, hogy mennyit volt egyedül hagyva? 18 órát!!! :O mondtam, hogy akkor ne csodálkozzon...erre a pasi: hetente többször kell kibírnia két sétával úgy a kutyának, hogy 13-16 órákat nem viszik le...no comment :(

2012. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!