Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talal nekem a rottweiler?

Talal nekem a rottweiler?

Figyelt kérdés
Falun lakok egy "elhagyott focipalyahoz" kozel. Ugy hogy szerintem lenne helye, ahol jatszadozzek. Kutyaiskolaba lehet nem fogom vinni, mert kulfoldon(Romaniaba) lakok es nem akarom, hogy romanul tanuljon. Meg fogom probalni en batanitani. Szuksegem lenne egy jo testorre es egy jo baratra, ezert akarnek rottweilert.

2012. nov. 9. 17:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

14 éves GYEREKNEK akkor se adnék rotit, ha ő lenne a kutyasuttogó.

Hidd el kérdező, nem kell az neked. Főleg akkor nem, ha testőrként tekintesz rá. Magától csak úgy nem fog védeni. ÖV-re kell menni vele, de elutsítod a sulit a román nyelv miatt.

2012. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"14 éves GYEREKNEK akkor se adnék rotit, ha ő lenne a kutyasuttogó. "

Erről van szó. Mit tudhat egy gyerek EGYEDÜL a kutyákról, főleg egy őrző-védőről?

2012. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ajánlom neked ezt a fajtát, mivel testileg és lelkileg is erős, határozott embernem való. Nem beszélve arról, hogy te magad akarod "betanítani". Egyébként nem igaz az, hogy őrző-védőzés nélkül nem védene meg, mert az igazi rotti alapból véd, csak az nem mindegy, hogy mindenkinek nekimegy, aki csak közeledik feléd, te pedig nem tudod megállítani. Szóval azért KELL iskolába járni vele, mert komoly sérüléseket tud okozni, ha nem tudod irányítani. Mert csakis akkor szabad védenie, ha valós veszélyhelyzetnek vagy kitéve, és bármikor vissza tudod hívni. Ha testőrt és barátot akarsz, akkor keress egy kevésbé "nehéz" fajtát, mondjuk német juhászt, de akármilyen fajtát is választasz, mindenképp vidd iskolába! Ezen kívül egy rotti tartása nagyon költséges, pláne az első 1-2 évben, ameddig normálisan ki nem fejlődik. Valamint ha szaporítótól semmiképp nem szabad venni, mivel egy rottinak tökéletes idegrendszerrel kell rendelkeznie, nem beszélve az egészségről, ami egy szaporítónál nem garantált, sőt! Szóval ha rottit akarsz, akkor csakis tenyésztőtől, de az sem mindegy, hogy melyiktől, mert a legtöbbjük csak szaporít a pénzért. A lényeg, hogy egy tenyésztőtől, aki normális kutyákat tenyészt, kb. 100 ezer körül van egy kutya, és ez az alsó határ.
2012. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem pont most kellene a kutya, hanem evekkel kesobbre, csak tudni akartam, hogy jo lessze ha pl elkoltozom 20 evesen es akkor veszek.
2012. nov. 10. 08:12
 15/15 anonim ***** válasza:
figyu ahova én járok kutyasuliba ott van egy német kutya és németül mondják neki parancsot de magyarul beszélnek az ott lévők
2012. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!