Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor és Kaukázusi juhász...

AnnCseszka kérdése:

Komondor és Kaukázusi juhász kutyus vállalható egyszerre?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 19:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek megbántani, nem azért írom, de ha egy pillanatig is kételkedsz abban, hogy tarthatók-e együtt, akkor a válaszom: NEM. Két ilyen kaliberű 'kutyus' nagyon nem játék, ember kell hozzájuk. Én soha nem vennék úgy kutyát magam mellé, hogy nem vagyok biztos benne, hogy el fogják viselni egymást a meglévő kutyáimmal.
2012. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A nemük tökmindegy, ha kifogsz egy domináns szukát meg egy domináns kant, ugyanott vagy, mintha két ivaros kanod lenne. Két nyugodt egyedet kell választani megfelelő tenyészetből, rendszeresen mozgatni és tudatosan nevelni őket, akár szakmai segítséggel, ha egyedül nem megy - és már a kölyökkori problémákra is oda kell figyelni, nem úgy van az, hogy "majd biztos kinövi", mert előbb-utóbb téged fognak "kinőni", és fizikailag nem fogsz elbírni velük.

Egyébként minek neked két ilyen kaliberű kutya, pláne egyszerre? Én ha ilyet terveznék valamiért, minimum egy év különbséggel venném őket magamhoz, de inkább később, amikor már az első túl van a kamaszkoron, összeszoktatok, és ráérsz normálisan az újjal foglalkozni.

2012. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs még pásztorkutyás tapasztalatod - pláne még semmilyen kutyás sincs - akkor ne vegyél két ilyen kutyát egyszerre...

először esetleg egy komondort, azzal könnyebb bánni, aztán ha az felnőtt lesz - tehát 2-3 éves - akkor gondolkozz el második kutyán. de ha addigra elég jól képben leszel a pásztorkutyákat illetően, akkor vagy még egy komondort veszel, vagy inkább nem pásztorkutyát.

(a magyar állomány kaukázusiai sajnos nagyon elmentek a "börtönőr" típus felé, nehéz a helyi kennelekből jól falkásítható, igazi pásztorkutya típusú kutyát találni, közép-ázsiaiból találsz, és a komondorokkal is könnyebb valamivel. és még mielőtt megtalálnának ezzel: a szívem közepe a kau ezt a fajtát tartom tíz éve)

2012. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,segítségeket!Az utóbbi pár kommentelő elgondolkodtatott,és úgy tűnik kezdetben marad a Kommondor !Még egyszer köszi sokat segítettetek!
2012. nov. 13. 09:19
 15/16 A kérdező kommentje:
-m
2012. nov. 13. 09:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Bár már jó régi a kérdés, de mivel én is ebben a párosításban gondolkozom, érdekelne, hogy mire jutottál, kedves kérdező. :)
2014. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!