Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a német juhász kutya...

Ha a német juhász kutya egyszer elveszíti a hőháztartását, akkor soha nem nyeri vissza?

Figyelt kérdés
Ha a házban benn alszik, minden éjjel, nem kint a saját házában az udvaron: akkor összezavarodik a hőháztartása, vagy elveszíti azt, akkor sem jövőre, sem soha többé nem lesz neki normális, rendezett, és, ha mondjuk jövő télen kinn aludna az udvaron, akkora már nem nőne téli szőrzete, csak maradna a nyári?

2012. okt. 31. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha tavasztól folyamatosan kint lenne, akkor szépen automatikusan átáll a kutya szervezete, ugyanugy növeszt téli szőrzetet. Feltéve ha lesz rá elég ideje, elég érdekesen váltakoznak az évszakok.
2012. okt. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jövő télre bőven lesz ideje a kint tartózkodása alatt átállni a hideg időre.

"hőháztartást" meg nem lehet elveszíteni.

A bent alvó kutyának sem lesz semmi baja, ha ki-be mászkál a legnagyobb hidegben sem.

2012. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak nagyon féltem a kutyámat. Az ajtóban áll, mostanában, hogy hidegebb lett, és én nem tudom, kint hagyni, minek fázzon, ha bent a mi házunkban alhat, mert az ő háza, nyári, nem téliesített. De én mindentől féltem őt, egyébként 5 éves. Csak attól tartottam, hogy ha beengedem, lehet, hogy többet ártok,,, mint használna a kutyának. Sajnálom, hogy fázik a hideg éjjeleken. Köszi, a válaszokat!
2012. okt. 31. 23:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy: egész nap kint van az udvaron, ha nem zuhog az eső, nem fúj nagyon a szél, délután szunyókálni 1-2 órára bejön, utána kimegy, és este ismét bejön, 20-21 óra körül, és reggel 6-kor megy ki, ás így megy mindennap.
2012. okt. 31. 23:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy uj divat, hogy téliesitett, meg nyári kutyaház!!! Figyelj, németjuhász, birnia kell. az a lényeg, hogy fából legyen a háza, és akkora, hogy állni tudjon benne, mert azt a testmelegével ki tudja fűteni. Kaphat ilyenkor már kicsit zsirosabb kaját is. Tegyétek a kutyaházat lehetőleg közel a házatokhoz, és az sem baj, ha a kutya rálát a bejárati ajtóra. Ha fázni fog ugyis bemegy. Én megértem a dilemmádat, mert én is aggódós vagyok, még az őzikéket is bevinném a melegbe, merthogy biztosan fáznak:)

De nem lesz semmi baja hidd el!!!:) Kivéve ha még babakutya.

2012. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha benneteket nem zavar, hogy bent alszik akkor azzal sincs semmi probléma:) A kinti kutyaház arra jó lesz, hogy ha elered az eső napközben be tud oda huzodni.
2012. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha esik az eső, vagy nagyon fúj a szél, akkor be szokott oda menni, és szunyókál, de van hogy nagyokat alszik, kialussza magát, mert mikor kijön látszik a fején, hogy aludt. De csak akkor ha nem vagyunk otthon, és az udvaron van. Ha otthon vagyunk, akkor bent alszik.
2012. nov. 7. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!