Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kéne őt engedni? Az eszem...

El kéne őt engedni? Az eszem tudja, hogy igen, de a kutya szemeiben mást látok.

Figyelt kérdés

Munkahelyemen van egy idős, nagytestű kutyus. Őrkutya. Pénteken volt nála az állatorvos, kiderült, hogy szívproblémája van, a hasa megtelt vízzel. Kapott különböző gyógyszereket (vízhajtót + szívgyógyszert + beöntést, mert kakilni sem tudott). Felkelni sem tud már szegény. Az állatorvos azt mondta pénteken, ha túléli az éjszakát, akkor van esély a gyógyulásra és reménykedhetünk, hogy hatnak a gyógyszerek. A hasa minimálisan lett kisebb.

Megyünk hozzá napi 2x etetni, gyógyszerezni, pátyolgatni kicsit. Ez minden, amit tehetek jelen helyzetben :(

Pénteken hatott a beöntés, de azóta nem kakilt :(

A szemében viszont látom még az életet, a csillogást, csóvál, ha megyünk hozzá :(

Kézből hajlandó enni is és inni is.



2012. nov. 11. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Az ember nem isten,hogy döntsön élet és halál felett.Megtettétek,amit lehet,most várni és reménykedni kell.
2012. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár napon belül biztosan kiderül. Lehet, hogy csak a saját reményedet látod a szemében, vagy talán már csak ti vagytok az egyetlen öröme szegény kutyának, mert amúgy nagyon rosszul érzi magát. Minden jót kívánok szegény kutyusnak, és ha eljött az ideje ne szenvedjen sokat, nektek pedig kitartást.
2012. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Első vàlaszoló tökéletesen megfogalmazta a lényeget. Remélem, h meggyógyul.
2012. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kívánok a kutyusnak mielőbbi gyógyulást, ti pedig várjatok , reménykedjetek és szeressétek nagyon! (A szeretet csodákra képes.)
2012. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Bizakodok, de sajnos az àllatorvos se kecsegtetett sok reménnyel.

Remélem nem adja fel, de azt sem szeretném, ha értelmetlenül elnyújtanánk a szenvedését. Nem tudom vannak-e fàjdalmai, de amíg làtom a szemében, hogy maradni akar, addig a tőlünk telhető maximumot megkapja.

2012. nov. 11. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem pont ma szólt a másik házunknál a szembeszomszéd, h nézzek már rá a kutyájára, valszeg a végét járja.


Átmentem, a kutyi hátsó lábai be vannak rogyasztva, nagyon ingatag. Kérdeztem h széklet van-e, mondta h van, eszik, iszik, de már nem kergeti meg a szomszédból átszökő csirkéket és macskákat, nem megy ki enni és inni (csak akkor eszik-iszik, ha beteszik neki az ólba). Múlt hónapban volt 14. Mondtam h igazából itt már csoda nem várható, amíg eszik-iszik, kakil és lábra tud állni, addig nincs baj. Ha valamelyik elmarad, akkor hívják a dokit, hátha. De ha ő is azt mondja, akkor kifejezetten kérjék az altatást, mert 14 évi "szolgálat" után megérdemli, h tisztességgel, fájdalom nélkül menjen el.

2012. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Amíg a kutyám szemében az öröm legparányibb szikráját fel tudtam csillantani, addig én sem engedtem el. És amikor el kellett engednem, tudtam hogy jó, hogy vártam.

Fájdalmai voltak, de a hátsó kertbe engedve még láttam rajta azt a régi ragyogást, tudtam hogy még nincs itt az idő. Meglátott a kezemben egy szál ropit és felcsillant a szeme, és akkor is tudtam, hogy még nincs itt az idő.

Eljött az idő, amikor már nem csillogott többé a szeme semmitől. Hányt és nem tudta kiemelni a fejét a hányásából. Akkor vettem fel a telefont.

Sajnos az állatorvos tudtom és engedélyem nélkül nem elaltatta, hanem légzésbénítóval ölte meg. Csak azért írom, hogy figyelj oda, épp nemrég tárgyaltuk ki itt a gyakorin, hogy létezett és illegálisan még ma is létezhet a légzésbénításos altatás, azt ne engedjétek soha.

2012. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi legyen. Továbbra sincs kaki, ma bágyadtabbnak látom. Főnököm nem látta egész hétvégén, szerinte viszont jobban van a pénteki állapothoz képest.

Ez a kaki dolog eléggé aggaszt :(

2012. nov. 12. 09:36
 9/11 A kérdező kommentje:

Megkapja ma a szurit ;(

Valószínű vhol elzáródása is van (szerintem a beleiben), azóta sincs kaki és a reggelije egy részét már tegnap is és ma is visszahányta. Minden falat nehezére esett, már nem láttam a szemében az örömet, amikor mentem hozzá, csak a fájdalmat :(

2012. nov. 13. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Basszus. Én se láttam a kutyám szemeiben fényt elég sokszor, egész addig amíg meg nem gyógyították.
2012. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!