Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajták ilyenek?

Melyik fajták ilyenek?

Figyelt kérdés

2 kutyát szeretnék (nem egyszerre, ha már tudja az alapengedelmességet akkor jöhet a másik). Családi házba, de benti kutyáknak, bent aludnának. Van egy öreg csivavám, és a páromnak egy német juhásza melléjük lenne. Én kutyakozmetikusként dolgozom, mindkét kutya jönne velem munkába (biciklivel járok ha olyan az idő akkor busszal), valamint nemrég kezdtem el ún. kutyanapközit ahol mások kutyáit lemozgatom-túrázok velük és szocializálom őket és az alapengedelmességet is elsajátítják nálam. Szeretek kint a természetben egyedül a kutyákkal túrázni, imádom az esőt:) Reggelente futni járok.


Minkét kutya legyen ellenálló az időjárási viszontagságokkal szemben, tehát ne legyen nagyon rövid szőrű, de túl nagy se hogy ne bírja a meleget. Könnyen taníthatók legyenek. Közepes méretűek, ilyen beagle border collie méretre gondolok. Mindkettővel eljárnék agilityzni és kutyaiskolába.


Az egyiket dog dancingre szeretném. A másikat pedig frisbee-re. Az egyik legyen terelőfajta, mert szeretném kipróbálni (nem rendszeresen csak alkalmanként), és az egyik legyen jó őrző-védő (nem kell hogy kifejezetten olyan fajta legyen, de azért megtudjon védeni).



2012. nov. 11. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

én a skót juhászt ajánlom vagy angol cocker spánielt a dog dancingre,vagy persze border coolie is jó rá,de jó lenne a közép vagy óriás uszkár is erre a feladatra szerintem vagy angol springer spániel.

Terelőkutya azért necces mert a csivavát valószínű próbálná terelgetni ami egy öreg kutyusnak lehet nem tetszene:)

Őrző védőre én cane corsot javasolnám.

Ezek a fajták mind könnyen taníthatóak max cane corso lesz nehezebb eset,sportosak,nem kényesek és megfelelnének nektek szerintem.

2012. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én dog dancingre a border colliet, frisbeere és védésre pedig a malinois-t ajánlom. Mindkettő nagyon szeret tanulni és igénylik is a foglalkozást. De azért olvass utána mindkettőnek, bármelyiket is választod.
2012. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A border a legintelligensebb kutya. Őt sok mindenre meg lehet tanítani és imádja a foglalkozást. Bár a sétákat és a mozgást mindegyik szereti. A beagle rövid szőrű, nagy mozgásigénnyel. Pulira nem gondoltál. Házőrzésre is jó, terelőkutyának is. Igaz a border is terelő.
2012. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A beaglet és a border colliet csak példának írtam hogy ilyen méretű kutyákat szeretnék.

A border collie szerintem nagyon sok foglalkozást igényel.

A puli nem tetszik bocsi.

Az appenzeli pásztorkutyáról mit tudtok, frisbeere jó???

A kooikerhondje nagyon megtetszett, szerintem ő lesz az egyik dog dancingre pont jó.

2012. nov. 11. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott a pumi magyar fajta és nagyon inteligens :) terelni is lehet vele ha jól tudom.

Olyan kutya a pitbullon kívül meg nem sok van ami borderméretű és meg tud védeni.

2012. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!