Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sürgős orvoshoz menni?

Nagyon sürgős orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos csivavamnak belekapott egy másik kutya a szemebe. Kicsit vérzik neki, bepirosodott, és a szembogaran van egy fehér hartya szerű valami, de nem ott sérült, hanem a fehér részén. Mennyire sürgős orvoshoz vinni, illetve mennyire veszélyes ez?

2012. nov. 11. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Tedd fel magadnak a következő kérdést: ha veled, vagy még jobb, a gyerekeddel ilyen történne, várnál vele, vagy azonnal vinnéd dokihoz? Ezzel általában elég jól be lehet határolni, hogy a kutya milyen ellátást igényel.
2012. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, ez nem kérdés... ha nem is súlyos a sérülése, szerintem szemcseppet kapni fog rá. Ne várj vele, nehogy nagyobb baj legyen.
2012. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem a kérdező arra gondolt hogy most, vasárnap megpróbáljon előásni egy dokit vagy hétfőn is ráért normál időben elmenni. Szerintem te látod mennyire sérült meg. Ha a közeledben van ügyeletes orvos akkor most, ha nincs akkor baj van. El tudod vinni amúgy?
2012. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csivibaba ***** válasza:
51%
Végülis csak a látása múlik rajta... Te nem tudod megállapítani, hogy mennyire sérült meg. Szóval ahelyett, hogy itt irogatnál inkább keress egy dokit és vidd el hozzá. Lehet, hoyg nem lesz komolyabb baj, de jobb, ha tudod, hogy mégis mi van... Egyébként azt egyikőnk sem tudja (se Te se mi) hogy mennyire fáj neki.
2012. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3.valaszolo Köszönöm a valaszodat, úgy látszik csak te tudsz gondolkodni. Természetesen el akarom vinni dokihoz, de se kocsim, se berletem, de meg a jól megszokott alatorvosom se rendel. Ezért kérdeztem, hogy ilyen helyzetben raer-e egy fel napot várni, esetleg egy estét. Egyébként úgy tűnik javul a szeme, de azért amint tudom elviszem orvoshoz.
2012. nov. 11. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha fehér hártya van a szemén, akkor nagy valószínűséggel műtét lesz a vége. Hogy megmarad e a látása? Nem vennék rá mérget, de minden vesztegetett idő a megvakulás malmára hajtja a vizet.

Igen, én előkotornék egy állatorvost, aki ilyenkor tudná fogadni. Nincs kocsi meg bérlet? Bérlet nélkül fel sem engednek a buszra/vonatra? Ha meg nincs pénzed, akkor tökmindegy, mert ez első hallásra sem olcsó dolog.

Sajnálom szegény kutyust.

2012. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!