Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam meg?

Hogy szoktassam meg?

Figyelt kérdés
A kutyámat nem tudom becsukni a ketrecbe. Minden nap ki van engedve, sétáltatva van, de ha be akarom csukni sehogy se tudom. Mit javasolnátok?
2012. nov. 5. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is fáraszd le! A kutya fajtájától is függ, hogy mennyi a fölös energiája, tehát nem biztos, hogy elég neki a napi séta. Agyilag is le kell fárasztani. Ha ez megvan, akkor csald be a ketrecbe. Ha szereti a hasát, akkor egy finom falattal meg tudod tenni, vagy a kedvenc játékával. Várd meg amíg bent megnyugszik, anélkül, hogy rázárnád a ketrec ajtaját. Ha megnyugodott, akkor zárhatod. Ezt gyakorold vele többször egy nap. Először csak pár másodpercig legyen benn, aztán növeld az időt. Ha sikerült becsalni, meg is nyugodott és az ajtót is rácsuktad, de később mégis elkezd nyüszíteni akkor semmiképp ne engedd ki. Szólj rá, hogy pszt! vagy valami, ne aggódd túl és ami fontos, hogy legyél nyugodt és türelmes. Ajánlom neked Cesar Millan könyvét, nagyon sok hasznos tanács van benne.
2012. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Se kajával se játékkal nem tudom becsalogatni, ha már megyek a ketrec felé akkor már menekül előlem. A kutya labrador , fél éves
2012. nov. 5. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hááát...én nagyon nem vagyok ennek a ketreces dolognak a híve, bár tudom, az USA-ban nagy divat. Szerintem simán lusta gazdi könnyű megoldása. Jobb lenne a konyhát kutyabiztossá tenni. Ő is jobban élvezné, vagy egy másik ajtós helyiséget.
2012. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!